Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Po mojemu cos co sie nie zwróci po 5 latach nie ma sensu. Nie liczycie kosztow eksploatacji i biegania dookola jakiegos tam urzadzenia. Kto obecnie buduje domy na 100 lat ? Po 20 latach i tak trzeba robic jakies remonty i pakowac znowu pieniadze.

Stosujecie jakies kosmiczne rozwiazania, a mozna zupelnie inaczej.

Na alledrogo mozna kupic kompletna nagrzewnice z auta za ok 200zl.

Mamy wentylator , nagrzewnice tunele, parownik, mieszalniki powietrza sterowane silniczkami !!!

Jak ogrzewacie CWU latem ? Pradem ? To tylko strata !!

Lepiej chlodzic wlatujace powietrze do domu ta woda !!!

Przepuscic powietrze przez

a) jakis zraszacz i odbierac podgrzana wode do jakiegos zbiornika

b) podobnie jak wyzej ale zamknieta w rurkach

c) kawalek starej lodowki, przerobic na grzanie wody

 

Myślisz po amerykańsku!!! Jak dobrze zbudujesz to przy dzisiejszych technologiach i 500 lat postoi.

 

Nagrzewnica samochodowa jak najbardziej!!! Nawet taniej samemu można zrobić. Wentylator samochodowy też się nada. Od razu biegi ma....

Pomysł grzania lodówką ostatnio też ktoś poruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem do czego dążysz. Co chcesz zrobić z tym kominem ? Ewentualnie GWC + komin chyba tylko. Gdzie tu miejsce na rekuperator ?

 

A co do nagrzewnicy samochodowej toi pokaz jakąkolwiek charakterystykę takiego wentylatora. Pomijając większe zużycie prądu, hałas itp.

I ciągle zostaje temat budowy samych lameli. Jakby dać do policzenia to ....

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma znaczenie pozycja w jakiej montujemy nagrzewnicę (ggwc glikolowy, nagrzewnica juwent), tzn czy króćce muszą być z boku, czy też mogą być z dołu?

Pzdr

 

IMHO nie ma znaczenia ale - montując z boku lub góry możesz dać od razu na jednej z rurek odpowietrzenie - wszystko zależy od umiejscowienia - u mnie nagrzewnica to najwyższy punk instalacji GGWC.

 

PZDR

 

Qter

 

P.S.

Jaką JUWENTA kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Jaką JUWENTA kupiłeś ?

Niestety nie wiem. Kupował ją AdamMk. Cholernie duża i kombinuję jak ją upchnąć w kotłowni.

IMAG5547.jpg

 

Nie bardzo kumam z tym odpowietrzeniem. Akurat zamierzam obrucić nagrzewnicę rurkami do dołu. Czy będzie wtedy problem z odpowietrznikiem? Czy on musi być ponad nagrzewnicą?

 

Edit:

Du.pa... Z :(

Dzwoniłem do Juwentu właśnie i gość mówi, że w układzie jaki chcę zrobić, mogą się zapowietrzać kolanka.

 

Powiedział też, że poprawne podłączenie jest wtedy gdy, króciec przyłączeniowy zasilający mamy na dole po prawej stronie boku, a dolot powietrza z lewej strony. Tylko jak to wykonać przy tej mojej nagrzewnicy. Nie ma opcji żeby króciec znalazł się po prawej stronie :/

 

 

 

pzdr

Edytowane przez pedronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie potrzebny wychwytywacz bąbelków powietrza...

Taki nieco bardziej zaawansowany technicznie odpowietrznik...

 

Wybrałeś najtrudniejszą opcję montażu.

Nie jest niemożliwa do zrealizowania.

 

Adam M.

 

Sie fachowo nazywa seperator mikropęcherzy np reflex exair, spirovent czy inne. Dla ciebie taki narurowy, przelotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie fachowo nazywa seperator mikropęcherzy np reflex exair, spirovent czy inne. Dla ciebie taki narurowy, przelotowy

 

Czego to ludziska nie wymyślą :)

Fajne to to.

 

Tak sobie myślę, żeby to zastosować do instalacji co i cwu, bi to chyba do tego celu wymyślone. Jakieś sugestie?

 

Dzięki za cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...