Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przesącza...

 

Adam M.

 

Z którego?

Od tego poniżej?

10 metrów nad obornikiem jest studnia.

Nic nie czuć. Do mnie pozostało 50 metrów i dwie kondygnacje w górę od lustra wody w tej studni.

Studnia ma 3 kręgi z tego 2 w ziemi. Woda cały rok niezależnie od warunków na zewnątrz.

Z tego od góry to nie wiem. Całe 150 metrów.

Pomiędzy domami od góry jest pole. Na polu mimo DREN wywala jedno źródło na powierzchnie, zawsze mokro i w okresach przejściowych nie można tam niczym wjechać.

Według mnie nie ma szans żeby coś podeszło.

Choć mój GWC mówi co innego.

Jutro zrobię zdjęcie z ukształtowania terenu.

Zobaczysz jak to wygląda w realu.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ...

ja chętnie bym wsadził swojego "niucha" do tych waszych wymienników i porównał ... ( twój i kszhu... )

szkoda że to daleko ...:bash:

 

Pokaż mi gdzie kupić tani wysterylizowany szczelny pojemnik. Pośle próbkę po moich kosztach.

Wierz mi, gdyby smrodek był lekko wyczuwalny, olałbym temat.

Filtr węglowy nie wytrzymał tygodnia.

Jeszcze godzinka i robię pomiar dla Nydara z ppm co2.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić dwie rzeczy:

- skopmpresować do 10 barów to powietrze i przesłać (płacisz tylko za pojemnik ciśnieniowy),

- pobrać prznośny gazometr z f-my i przekazać wyniki pomiarów gazów jak powiesz jakie i jak stacja ma je w zakresie.

 

Czym to sprężysz?

Masz specjalny kompresor?

Jeśli zwykłym, powietrze zostanie dodatkowo zanieczyszczone.

W moim sąsiezstwie znajdują się gospodarstwa agroturystyczne. Można wpaś z wizytą. Ewentualnie jeśli wybieracie się do Żywca, Wisły, to prawie po drodze.

Ewentualnie przejściem granicznym w Cieszynie lub Chałupkach.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem robic rurowca, zmienikem zdanie I jednak bedzie glikolowiec. W piatek byla koparka I okazalo sie ze woda jest na 80-100 cm. Nie da rady zakopac nawet rury bo przy kopaniu sie to obsypuje I zawala. Macie jakis pomysl zakopac te 160m rury?

 

Na chwile obecna koparkowy sie poddal. Zostaly odkryte w kilku miejscach punktowe wykopy zobacze czy poziom wody sie zmienia. Moze spadnie na jesien? Mowie o jesieni bo w listopadzie robiine byky fundamenty I wody nie bylo. Tylko ze to akurat jakos do metra bylo kopane. Mam teraz z tym probelm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator jest na wylocie rury z GWC w piwnicy.

Jaki humus? Skąd?

 

Czyli w twoim GWC jest podciśnienie :lol: tak? Moje teoria jest następująca. Twój GWC pracuje na podciśnieniu i zasysa nie tylko powietrze poprzez wlot, ale również poprzez grunt. Czyli z góry, pewnie przez humus, jakąś drogę znalazło. Powierzchnię żeby wpadło ma niemałą. Zrób test, przełóż wentylator na wlot GWC, tak aby w GWC ciśnienie było większe a nie mniejsze od atmosferycznego. Jeżeli ciśnienie będzie większe, to nic z okoła nie wleci tylko co najwyżej wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma żadnego sensu. Zobacz na jakiej głebokości i czym to zasypane. Jakie przestrzenie w luźno nasypywanym piachu? Krety raczej tak głeboko nie ryją i w takich glebach.

Jedyny sensowny powód to jakiś przegnity grunt lub podgnite wody, które mogą zbierać się w luźniejszej warstwie wokół GWC.

 

Jak każdy dom, mam drogę obok.

Piasku dużo, może coś przedostaje się tymi piaskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma żadnego sensu. Zobacz na jakiej głebokości i czym to zasypane. Jakie przestrzenie w luźno nasypywanym piachu? Krety raczej tak głeboko nie ryją i w takich glebach.

Jedyny sensowny powód to jakiś przegnity grunt lub podgnite wody, które mogą zbierać się w luźniejszej warstwie wokół GWC.

 

Woda przeleci nikt nie zaprzeczy prawda? A powietrze jest jeszcze mniejsze od wody!!!

 

Myślę, że warto na kilka dni zainstalować wentylator na wlocie aby zbadać sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim poziomie wody to dogadaj dobrze posadowienie i izolacje budynku

 

Fantom

 

Stan surowy już stoi. Dodaje kilka zdjęć dla zobrazowania

 

2012-11-15 / wykopy pod fundamenty - jak widać sucho

http://s7.postimg.org/c09vrm9av/DSC_0023.jpg

 

 

2013-08-02 / próbki wykopów pod GWC

http://s13.postimg.org/4f5pjl7yb/DSC02601.jpg http://s13.postimg.org/4pd82xmkj/DSC02604.jpg http://s13.postimg.org/6ig4r97r7/DSC02612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...