Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja widze same zalety dla 4 czerpni.

 

jakas siatke trzeba zalozyc .

mniejsze opory na ssaniu dla 4 czerpni niz dla 1.

 

niczego nie trzeba sterowac

jaki problem zalozyc kryze aby wyrownac przeplywy ?

 

co zrobisz jezeli pojawi sie woda w tichelmanie ? rozkopiesz cala dzialke ?

przy czerpni na kazda nitke nie ma tego problemu, jestes w stanie wpuscic byle kamerke do kazdej nitki.

 

No dobra. Ja sobie zażartowałem a zostałem zjechany.

A więc :

1) opory na ssaniu ?? O czym Ty mówisz. Nawet nie będziesz w stanie wyliczyć różnicy między oboma układami.

2) Założyć kryzę ? Chyba nie wiesz co to jest "kryza". Jak chcesz założyć jakiś regulator przepływu (nawet coś prostego w stylu przysłonięcia części rury) to są to koszty i dodatkowe kombinacje. I na podstawie jakich danych chcesz wyliczyć "wyrównanie przepływów" ?? I co ma to dać ? W Tichelmannie masz to od razu za darmo.

3) Ok. Pojawia się woda. Skąd wiesz ?? Postanawiasz wprowadzić kamerę do każdej z rur. Znajdujesz : rura nr 2. I co robisz ?

 

Zrobienie kilku czerpni nie ma ani jednego plusa, a ma kilka małych minusów. Wynik jest oczywisty.

 

A co do tekstu z kosiarką to był jedyny sensowny argument dla takiej zabawy. Nie chciałbym mieć wystających na trawniku 4 rur. Ani wizualnie ani ich objeżdzać kosiarką.

 

Fantom

ps. U siebie mam GWC glikolowe - i to tylko częściowo zrobione, więc wypowiadam się jako osoba postronna patrząca sucho na fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy robicie czerpnie ze zlota ?

Od strony czerpni zamiast trojnikow dajecie kolanka i te rury co leza poziomo stawiacie pionowo.

 

Co tu jest drozszego skoro materialu schodzi tyle samo ?

 

My tu o GWC pod domem, gdzie czerpnia jest oddalona jeszcze o 10m. W przypadku wieloczerpni musisz oddalić 4 odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielw czerpni=wiele rur GWC OSOBNYCH=wiele nawiewów w domu OSOBNYCH - bo jak jeden nawiew a rury połaczone a w jednej woda to i tak woda we wszystkich, a jak zacznie śmierdzieć w tej jednej to i tak śmierdzi z całości. Ale jak nie macie gdzie kasy wsadzać, to bardzo proszę, można i psu w doopę :bash:

 

sterowanie przepływem z 3 czerpni poprzez zamknięcie jednej :lol2: no nawet TB by się uśmiał na taka precyzję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie, cała dyskusja o kilku czerpniach, dotyczy tego

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?61589-GWC-100-sposob%C3%B3w-zmieszczenia-jamnika-pod-szaf%C4%85&p=6587017&viewfull=1#post6587017

 

I chodzi o Tichelmanna. A czy on byłby pod domem czy nie to chyba mało ważne (ten akurat który był prezentowany nie jest).

I jeszcze raz pytanie : po co w Tichelmannie kilka czerpni ?

I odpowiedź typu : "dziecko to obsłuży" jest bez sensu.

PO CO ? Dużo drobnych minusów i ani jednego plusa.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Tihelmann rozwazam tylko i wylacznie ta konstrukcje.

 

Po 2 czytac ze zrozumieniem

 

gentoonx jestes trolem na forum

wszystko krytykujesz

jeszcze nie widzialem jakiegos twojego sensownego pomyslu.

 

Jezeli zacznie przeciekac tihelmann to jestes 3000 ( lub wiecej ) w plecy.

Nawet jak calosc rozkopiesz to bedzie problem ze znalezieniem przecieku.

Przy wieloczerpni kopiesz tylko tam gdzie znalazles wode.

 

Nikomu nie kaze zakladac kryz czy robic innego dlawienia ssania.

Wieloczerpnia zapewnia mozliwosc wyrownania przeplywu w kazdej nitce

 

W Tihelmannie na jednoczerpni nie ma mozliwosci aby przeplywy wszedzie byly rowne.

Suma przeplywow jest rowna !!

Tak jak w prawie Kirchhoffa dla pradu

Przyklad gdzie można zastosowac wieloczerpnie

http://i.imgur.com/IudMoJU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w Tihelmannie zrobisz 3-4 nitki i każda z czerpnią .Wszystkie nitki do zbiorczej rury i do domu ,to bez regulacji będziesz miał bardzo nierówny przepływ w nitkach ,ponieważ każda będzie miała inną długość . W klasycznym Tihelmannie wszystkie nitki-przepływy powietrza będą miały identyczną długość.

Uważam ,że dla poprawienia równomierności przepływu powietrza zimą przy małych przepływach, wystarczy zrobić większy spadek nitek między rurami zbiorczymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

gentoonx jestes trolem na forum

wszystko krytykujesz

jeszcze nie widzialem jakiegos twojego sensownego pomyslu....

 

No bo co ślepemu po oczach

...

...W Tihelmannie na jednoczerpni nie ma mozliwosci aby przeplywy wszedzie byly rowne.

...

 

Jako forumowy troll skrytykuję Cię teraz

 

gadasz bzdury i tyle, nie ma potrzeby by były idealnie równe, wystarczy że są porównywalne, a to zalezy od oporów poszczególnych nitek w T, tylko to trzeba dobrze zrobić, a nie spaprać tak żeby woda do rury wlazła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Od dłuższego czasu śledzę ten wątek i na dniach chcę zacząć budowę żwirowca. Miał by on znajdować się od północnej strony domu, gdzie dom w związku ze spadkiem działki jest wyniesiony 1m na poziomem gruntu rodzimego. Niestety pod warstwą 30 cm humusu (grunt rodzimy) znajduje się warstwa gliny ( przynajmniej 1,5m), która niemiłosiernie śmierdzi. Poziom wód gruntowych mam dużo niżej, gdyż w tym miejscu w dniu dzisiejszym został wykopany rów na drenaż na głębokości 1,5 m poniżej poziomu gruntu rodzimego i wody nie ma. Żwirowiec miałby znajdować się na głębokości 1m poniżej poziomu gruntu rodzimego + 1m nasypu do wysokości tarasu. Co mogę zrobić w tej sytuacji, czy wybranie 0,5m gliny poniżej poziomu posadowienia żwirowca i zastąpienie jej żwirem, piaskiem lub czymś innym rozwiąże problem przykrego zapachu ? A może macie jakieś inne lepsze pomysły? Strasznie zależy mi na żwirowcu ze względu na jego działanie filtracyjne. Bardzo proszę o merytoryczne odpowiedzi. Z góry dziękuję.

 

giacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...