Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Każdy możesz czyścić co nie oznacza, że jest to łatwe. Nie o materiał chodzi a o kurz do niego przywierający i znajdujący się głęboko w wymienniku (daleko od krawędzi), gdzie w wąskich kanałach żadna myjka nie daje rady.

No i po cholerę co tydzień bawić się w jakieś czyszczenie jak od tego są filtry (o tym z domu nie zapominaj bo więcej ciągnie kurzu niż z zewnątrz).

 

Nie każdy, już są tak cienkie lamele, że rozwalić można myjką. Lepiej dbać o filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Każdy możesz czyścić co nie oznacza, że jest to łatwe. Nie o materiał chodzi a o kurz do niego przywierający i znajdujący się głęboko w wymienniku (daleko od krawędzi), gdzie w wąskich kanałach żadna myjka nie daje rady.

No i po cholerę co tydzień bawić się w jakieś czyszczenie jak od tego są filtry (o tym z domu nie zapominaj bo więcej ciągnie kurzu niż z zewnątrz).

 

Nie no, oczywiście lepiej dać filtr niż nie dać. Szczególnie na wyrzucie powietrza z mieszkania na wymiennik. Aczkolwiek, w przypadku GWC może okazać się, że jest zbędny. Ale nie ma co gdybać, sprawdzę.

Co do samego wymiennika, to do PET'a podobno nie przylegają żadne zabrudzenia (cokolwiek to znaczy). Wyczytałem to w karcie katalogowej tego wymiennika.

 

A jak to kszhu wygląda u ciebie ? Co jaki czas musisz wymieniać filtry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie pytam o jakąś teorię a tylko o konkretne przykłady ...:D

robiłem kilkakrotnie próby z takimi chłodnicami i jakoś ciężko dopatrzeć się jakiejkolwiek różnicy pomiędzy jakąś dedykowaną...:yes:

 

Jasiek a od jakiej bryki by się nadała bo tyle tego że niewiadomo co brac chce ja wpiąc w bufor zasilanie będzie pewnie nie mniejsze jak 20stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

GWC musisz "wietrzyć" cały rok i nie będzie na straty a pleśń zniknie . Tyle że cały system wentylacji stanie się mniej wydajny w okresach przejściowych a by-pass czerpni zbędny :)

Mój wietrzyłem od lutego do września czy początku pażdziernika zeszłego roku.

Brak poprawy. Jedynie komary się wyprowadziły i wysuszyłem kanały z dołu.

Od przeszło roku nie wentyluję. GWC kisi się we własnym sosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro lub w niedzielę wraca do mnie ozonator.

W piwnicy mam kanał wylotowy trochę zastawiony, nie chcę wpuszczać tego syfu do domu, a mam trochę innej roboty.

Jeśli znajdę czas, poprzestawiam graty i oknem wypuszczę wylot z GWC na zewnątrz i znów zacznę ozonować.

Jednak najpierw łazik, a to trochę czasu zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a od jakiej bryki by się nadała..."

A od żadnej.

To nie ten rodzaj wymiennika, jaki potrzebny.

Nie musisz wierzyć.

Sam sprawdź.

 

Adam M.

 

widzę że "nie bo nie"...:D

napisz konkretnie co się nie nadaje ...

w samochodowej mamy "kanały wodne i lamele" a w tej specjalnej dedykowanej "kanały wodne i lamele"...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś - po tygodniu od uruchomienia - zapach jest już mało wyczuwalny. Wydaje się, że będzie dobrze.

 

Bardzo dobrze.

Tylko cały czas go wietrz.

 

U mnie dalej smrodki.

Czerpnia zewnętrzna non stop otwarta, wewnętrzna rura w piwnicy była okresowa zakrywana reklamówką. Nie pamiętam ile to trwało.

W każdym bądź razie od lipca lub sierpnia znów jest w piwnicy otwarta.

Następuje grawitacyjny obieg powietrza, zaciąga powietrze z piwnicy, wyrzuca czerpnią. Widać to po płomieniu zapalniczki.

Latem chyba był obieg odwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...