Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te -25 to za oknem było !

OK!

Pożyczę dzisiaj miernik w "elektroniku" bo na zakup mnie nie stać teraz i zrobię takie same pomiary jak ostatnio opisywałem w Dzienniku.

Sam jestem ciekaw jak w tych warunkach zmieniły się temp.

I zrobię dziurę w kolanku za nagrzewnicą.

Wszystko będzie , zdjęcia też.

 

GWC załącza się poniżej +2 !

Co do okresu letniego to podam w Sierpniu, bo wszystko wyjdzie w praniu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga, zakladjac, ze grunt jest stabilny, oplaca sie brac mini-koaprke ? Cena prawie dwa razy nizsza, ale chyba czas na wykonanie wykopow o tej samej dlugosci moze byc wbrew pozorom duzo wiekszy (3-4 razy) ?

A co za tym idzie duza koparka wyjdzie taniej (choc wiecej rozrytego "ogrodu").

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem duża koparkę z łyżką 0,6m szerokosci i kładłem do jednego rowu nitkę tam i spowrotem po obu brzegach a robiłem większe przerwy pomiędzy rowami, weź koparkę z łyżką jak najszerszą i szybko to poleci w jednym rowie wykopu kładziesz dwie rurki. U mnie pod 150mb rurki czyli ok 75mb rowu poszło w jakieś 3 godziny, w sumie 7 godzin pracy (jeszcze inne roboty na działce) kosztowały mnie mniej niż połowa kwoty jaką powiedzieli "układacze rurki z mini koparką".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po długiej przerwie :D

 

W tym roku na pewno zrobię jakiś GWC. Glikolowy albo powietrzny.

Może ktoś mi wyjaśni który z nich da "wilgotniejsze" powietrze?

 

Dziś sprawdziłem sprawność mojej instalacji i wyszło 55%.

Powinienem sprawdzić samo reku, ale jest zabudowane wiec na razie nie dam rady.

 

Wilgotność w domu jest ok 28%

 

To już 3 zima w nowym domu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węższa łyżka może się okazać niewypałem tak jak u mnie, glikolowe kopie się w mało sprzyjających warunkach.

Ostatecznie kopałem szeroki rów aby wsadzić tam wąską rurkę :-?

Pomiary będą jutro, nie dałem rady pożyczyć wczoraj miernika ,,,

 

Pawel 126, a jaką wymianę masz teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka może być najdłuższa 1 pętla przy wodnym GWC ? bo zostawiłem sobie na to tylko 2 przepusty o średnicy takiej jak doprowadzenie wody do budynku ?

 

i drugie pytanie czy spadek terenu ma tutaj jakies znaczenie przy układaniu w ziemi tego "wymiennika" ? i jaką średnicę rurki najlepiej wybrać biorac pod uwagę że będzie jedna pętla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pawel 126, a jaką wymianę masz teraz ?

 

 

Tego nie wiem i nie mam czym zmierzyć. Regulacje robiła firma która to zakładała.

Mam Mistrala 400G

http://www.pro-vent.pl/mistral-400g,0.html

 

Wentylator zawsze na 1 biegu, no chyba że duża impreza to podciągam.

 

Jak było cieplej koło -5 to zauważyłem że mam różnicę ok 5st pomiędzy pietrem a parterem na nawiewach.

W zeszłym roku ociepliłem rury na strychy coś tam dało ale widać że jeszcze trzeba coś zrobić.

Obecnie mam izolacje poziomą miedzy jętkami. Na tym leża rury owinięte wełna i folia stretch.

Mam pytanie - przykryć wszystko następna warstwa wełny ? Czy docieplić skosy do czubka dachu. Co da lepszy efekt?

Przyznam że ze skosami mniej roboty będzie bo dalej będę po jętkach chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam izolacje poziomą miedzy jętkami. Na tym leża rury owinięte wełna i folia stretch.

Mam pytanie - przykryć wszystko następna warstwa wełny ? Czy docieplić skosy do czubka dachu. Co da lepszy efekt?

Przyznam że ze skosami mniej roboty będzie bo dalej będę po jętkach chodzić.

 

Ja mam docieplone jętki do szczytu i sufit wszystko 30cm, temperatura na tym mikrostyszku była +10 przy -18 na dworze, a 20 wewnątrz domu. Wentylacja jeszcze nie działa a rury zawinięte w 10 cm wełny z folią alu, ale zostało mi trochę wełny wiec, planuje owinąć rury wełną i streczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nagrzewnicą -16 C, za nagrzewnicą +0,5 C przy max wydajności centralki.

Przed nagrzewnicą -16 C, za nagrzewnicą +6,3 C przy 1/4 wydajności centrali.

 

GWC chodzi od 2 miesięcy cały czas.

Glikol przed nagrzewnicą ma 6,5 C a za nagrzewnicą już 3,5 C !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zime raczej rzadko 100% wydajności.

 

Już w pierwszym sezonie gdzie pełno wody grozi to przesuszeniem powietrza, przy tak niskich temp. to podejrzewam będę musiał mocno ograniczać wentylację.

Dziś na 1/4 wydajności mam 50 % jak w mordę :wink:

Czyli nawiew + 6,5 C gdy na zewnątrz srogi mróz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zime raczej rzadko 100% wydajności.

 

Już w pierwszym sezonie gdzie pełno wody grozi to przesuszeniem powietrza, przy tak niskich temp. to podejrzewam będę musiał mocno ograniczać wentylację.

Dziś na 1/4 wydajności mam 50 % jak w mordę :wink:

Czyli nawiew + 6,5 C gdy na zewnątrz srogi mróz ,,,

 

Witam, mam pytanko. Czy pod płyte fundamentowa (oczywiście głębiej) można położyc rure do GWC glikolowego? Co 1,2-1,5m wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...