Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

hej

daje pod ocenę

dostałem z juwentu ofertę na taką nagrzewnicę. 24x24 VI rzędów, 300m3/h, pow: -20 do +4, glikol zas 8, powrót 6

Powiedzcie mi co to znaczy że nagrzewnica ma 2 obiegi? Glikol płynie równolegle przez dwie niezależne wężownice? Co daje większa liczba obiegów?

 

Piczman - na twoich zdjęciach nagrzewnicy jest kolektor z którego są odprowadzone dwie rurki do wnętrza nagrzewnicy - to oznacza że są 2 obiegi?

 

Dla temp pow za nagrzewnicą +1, proponuja mi 4 rzedową, co wybrać i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiedzcie mi co to znaczy że nagrzewnica ma 2 obiegi? Glikol płynie równolegle przez dwie niezależne wężownice? Co daje większa liczba obiegów?

Prawdopodobnie chodzi o to, jak się domyślasz, że nagrzewnica ma wewnątrz dwa obiegi równoległe co powoduje mniejsze wychładzanie przepływającego glikolu, więc automatycznie podnosi sprawność układu. IMHO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Ciągnąc za język poznałem cenę za IV rzędową 580 netto. VI rzędowa będzie miała już odpowiedni zapas do tych max 300m3/h. Jej ceny jeszcze nie znam, ale i tak w stosunku do twojej Piczman juwent zrobił dużyyy krok naprzód, pod względem ceny oczywiście.

dzięki za odzew

 

obiegi, chyba jest ich więcej im większa gabarytowo nagrzewnica, kiedyś pigeon pokazywał dobór dla 1000m3/h, nagrzewnica miała okno 48x24 i 6 obiegów

 

Co do dospela, to podają jej parametry dla zakresu temperatur nie występujących w gruncie, więc jak to porównać, chyba to nie te zastosowanie.

 

Jak już to można porównać to: teoma. Sprowadzają nagrzewnice/chłodnice litewskiej firmy salda. Jest nawet programik do ich doboru, ale go jeszcze nie rozgryzłem. Co do ich ceny to wg cennika z infoterm chłodnica AVA200 kosztuje 1650netto i stosują ją dla przepływu 350m3/h.

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poprosić Juwent o wykonanie tej pracy, ale....

Relanium, pół litra, zestaw reanimacyjny i tydzień urlopu - konieczne, jak poczytasz ofertę...

 

Jakiś czas temu pytałem...

Teraz jak trzeba - to sam robię.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relanium to chyba i ja potrzebuję, sama VI rzędowa o której pisałem poprzednio kosztuje 790 netto, ale i tak muszę ją zamówić, powiedziałem a, więc i b też trzeba.

 

a tak co do obudowy, to nadadzą się płyty takie jak do skrzynki na wentylatory?

Jak Adamie możesz się podzielić zdjęciem toby nie trza było już nic pisać

i tymi od odprowadzenia skroplin z reku (co pytałem na maila) też jak je gdzieś wyszukasz.

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wloty do GWC powinny być po przekątnej.

Powietrze ma tendencję do szukania najkrótszej drogi przepływu.

Jeśli umieścisz po tej samej stronie to przepływ nie będzie się odbywał równomiernie całą szerokością złoża.

 

Dlatego jak sa opory to jest pewność że leci pełnym przekrojem a jak nie ma oporów tzn że może nie być wykorzystywane całe zloże.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wloty do GWC powinny być po przekątnej.

Powietrze ma tendencję do szukania najkrótszej drogi przepływu.

Jeśli umieścisz po tej samej stronie to przepływ nie będzie się odbywał równomiernie całą szerokością złoża.

 

Dlatego jak sa opory to jest pewność że leci pełnym przekrojem a jak nie ma oporów tzn że może nie być wykorzystywane całe zloże.

 

pzdr

Przy założeniu, że dobrze wykonane złoże nie stawia oporów i tak jest to nie do udowodnienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni produkują nagrzewnice dla znacznie wyższych temperatur (60-90oC), a tu jest potrzebna taka co będzie pracować przy temperaturze cieczy 8oC.

W ofercie nic nie ma na ten temat, ale może potrafią zrobić i taką. :wink:

 

Juwent wylicza i składa pod konkretne zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juwent wylicza i składa pod konkretne zamówienie.

 

Doszły mnie słuchy że niekoniecznie składa.

Maja gotowce, tylko dobierają pod podane parametry, dlatego moja nagrzewnica przy wydatku 220 m3 ( taki jest podany przez dospela) ogrzewa powietrze kiedy -15 za oknem do 0 C !

Miało być trochę lepiej, tzn. 250 m3 i przy -20 C nawiewu powinno dawać +1 C.

:roll:

Oczywiście takie niedowymiarowanie u mie nie jest problemem.

Reku jeszcze nigdy nie zamarzł, a zima była jaka była !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że była i szybko nie wróci :D :D :D

Doszły mnie słuchy że niekoniecznie składa.

Maja gotowce, tylko dobierają pod podane parametry

:lol:

O ja nieszczęsny!

Wydawało mi się że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

 

Ale tak to niestety tylko w ERZE :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni produkują nagrzewnice dla znacznie wyższych temperatur (60-90oC), a tu jest potrzebna taka co będzie pracować przy temperaturze cieczy 8oC.

 

To że podają parametry dla wyższych temp. nie oznacza, że nie będzie działać na niższych. Będzie tylko mniejsza moc.

Jak się ich poprosi to wyliczą dla podanych danych lub wykonają pod konkretne zamówienie.

Ja zamówiłem CWR-400x200, dla -20st., 350m3/h przeplywu, 5st. dla glikolu, na wyjściu powietrze ma mieć -1st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...