Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub przekształcających ugory w piękne ogrody


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 817
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzięuje dudś :)

to Elfir projektowała nam ogród, my go staramy się wiernie realizować, więc zna wszystkie nasze rośliny :)

 

Elfirku, jeśli chciałabyś zdjęcia tarasu jakieś bardziej aktualne (chociaż nasze agrowłókniny ciągle nie są przykryte korą ) to daj znać, prześlę kilka :)

 

pozdrawiam

 

 

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
AGP-ON ślicznie to wygląda teraz ale chciałabym zobaczyć ten ogród za 2 lata...... też poddałam się modzie i zakładając ogród położyłam włókninę - w drugim roku rośliny zrobiły się anemiczne, iglaki miały wyblakłe igły bo korzenie nie szły wgłąb ziemi tylko rosły tuż pod włókniną gdzie ciepło i wilgotno przez to nie pobierały składników pokarmowych z gleby:eek: Wiosną usunęłam szmaty niestety uszkadzając korzenie które w nią wrosły, sypnęłam nawozu potem dałam grubą, 10cm ściółkę z kory lub węgla brunatnego dla roślin nie lubiacych kwaśnej gleby i już w połowie lata widać było wyraźną poprawę kondycji roślinek:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bordery - to opaska oddzielająca trawnik od rabat, w tym przypadku jest to kostka brukowa

Trawy to głównie miscanty, summerfeder i silverfeder dodatkowa imperiata red baron, proso i kostrzewy.

 

Włóknina jest rozłożona ponieważ będzie na niej rozsypany gruby żwir, bez tego szybko by to zarosło chwastami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Amelia - a zimą też jest kolorowy i wesoły? Poza tym co ma z tym wspólnego niepowtarzalność? :)

Dom LYRECO nie jest wiejską chatką ani dworkiem. Ma klasyczny kształt. I najlepiej będą do niego pasować klasyczne a nie wiejskie rozwiązania.

Poza tym ogród wiejski jest bardzo czasochłonny w pielęgnacji, a działka LYRECO jest bardzo duża. Nie sądzę, by LYRECO zdecydowała się na wynajęcie ogrodnika do pielęgnacji ogrodu wiejskiego na takiej powierzchni.

 

Witam. Zimą ogród również może być w miarę kolorowy. :)

P1130269.jpg

P1130190.jpg

P1130242.jpg

 

Zdjęcia robione w styczniu, pierwsze jak pogoda już się zachmurzyła, a dwa nastepne w słoneczku. :)

Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się pochwalę.

Przerabialiśmy bordery i przesadzilismy roślinki.

 

DSC_2031%2520%2528Kopiowanie%2529.JPG

 

DSC_2030%2520%2528Kopiowanie%2529.JPG

 

DSC_2028%2520%2528Kopiowanie%2529.JPG

 

DSC_2027%2520%2528Kopiowanie%2529.JPG

 

DSC_2024%2520%2528Kopiowanie%2529.JPG

 

DSC_2020%2520%2528Kopiowanie%2529.JPG

 

DSC_2018%2520%2528Kopiowanie%2529.JPG

 

DSC_2017%2520%2528Kopiowanie%2529.JPG

 

DSC_2014%2520%2528Kopiowanie%2529.JPG

 

Też pięknie. U nas narazie o ładnej trawce możemy pomarzyć, bo jak dom ma się budować to i tak by się zniszczyła. :)

Zastanawiałam się co posadzić u nas pod brzozami, ale dzięki temu wątkowi widziałam, ze trawy wyglądają super. Też widzę, że masz parę odmian traw i takie połączenie różnych odmian myslę, że u mnie będzie ładnie wyglądało. :wiggle:

Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...