Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub przekształcających ugory w piękne ogrody


Recommended Posts

będe pamiętać. wielkie dzieki

 

i jeśli można to skorzystam z oferty dot. ostróżki

jestem bardzo początkująca ogrodniczka ... hm chociaż to i może za duże słowo i mój ogródek wygląda jak pole przed orką ale czy mogłabym posadzić te kwiaty też w doniczkach zakopać a potem je wiosną wysadzić do ziemi

pozdrawiam

 

Przyślij mi adres na priva, to wyślę nasionka przy okazji. ostróżkę możesz spokojnie wysiać wiosną w docelowym miejscu. rosną dość spore - z kwiatostanem osiągają prawie 2 metry (lubią pełne słońce), więc to by musiały być duuuże doniczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 817
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no ja kupiłam wczoraj troszkę cebulek :)

i widziałam w castoramie takie specjalne płytkie koszyczki na cebulki, one mają duże otwory i są płytkie

i się teraz zastanawiam, czy te otwory w doniczkach to takie normalne mają być czy dorabiać więcej?

.

 

pozdrawiam

Tosiu, w koszyczkach nie trzeba robić już więcej otworów. Pamiętaj tylko, żeby nie zakopywać ich za płytko - warstwa ziemi nad cebulką powinna mieć grubość 2*średnica cebulki. czyli na przykład nie wkładaj do jednego koszyczka dużych cebulek hiacyntów i małych krokusów, bo muszą być na innej głębokości zakopane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ogrodników :)

za mną bardzo pracowity dzionek, pogoda na szczęscie dopisała..

co do cebulek to jednak wybiorę doniczki, bo mjam ich dużo.. ale ziemia trochę mokra i się klei i same grudy, więc poczekam z tymi cebulkami jeszcze chwilę, aż ziemia się w miarę normalna zrobi.. może do środy lub czwartku... z rad skorzystam, bo ja poczatkująca jestem wszystko czytam i koduję...

Jaki ja tez w tym roku duzo kwiatów sadzilam i sialam blisko siebie np. gazanie i cynie, ale mi sie podobalo, ma to swoj urok... ale niestety posadzilam za blisko siebie tez truskawki i musze je "poprawic" przed zimą, żeby owocowały latem....

 

moze macie jakies patenty na trzymanie warzyw specjalne? chetnie poczytam...

np nie wiedzialam ze pore sie przechowuje w żwirze, myslalam ze normalnie w ciemnyjm pomieszczeniu, a powinn sie w wiaderku ze źwirem...

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyślij mi adres na priva, to wyślę nasionka przy okazji. ostróżkę możesz spokojnie wysiać wiosną w docelowym miejscu. rosną dość spore - z kwiatostanem osiągają prawie 2 metry (lubią pełne słońce), więc to by musiały być duuuże doniczki :)

 

przepraszam Cie bardzo za małe zamiesznia ale dopiero teraz uświadomiłam sobie ze to sa wysokie rośliny i za bardzo nie bede miała ich gdzie posadzić ale bardzo dziekuję

 

a nawiąz do Twoich następnych wypowiedzi chyba za [płytko posadziłam bo hiacyntu i żonkile i tulipany są przykryte ziemią gdzieś tak ok 4 cm bo bałam sie je bardziej wciskać do doniczki zeby nie miały ciasno kurcze chyba nie zmarzną?

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez dora516
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sobota była raczej mało przyjmna, ale coś tam porobiłam, nawet małżonek mi pomógł.

Wczoraj za to było cudownie ale goście w planach i zakupy, no ale jakieś nowe badylki z tych zakupów chociaż przywiozłam.

Dzisiaj znów piękne słońce i jak tylko latorośl zaśnie to idę "w pole".

Oj nagromadziłam tego, po kątach doniczki z sadzonkami poustawiane i wreszcie czas byłby je wszystkie zasadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamykkamyk2 - te kamienne murki są przepiękne!! :)

 

Dora - a może by je tak wykopać i wkopać głębiej? pogoda jeszcze dopisuje. myślę, że jak spadnie śnieg i przykryje, to nie powinny zamarznąć (tak mi podpowiada doświadczenie), ale jeśli przyjdą mrozy przy braku śniegu, to może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamykkamyk2 - te kamienne murki są przepiękne!! :)

 

Dora - a może by je tak wykopać i wkopać głębiej? pogoda jeszcze dopisuje. myślę, że jak spadnie śnieg i przykryje, to nie powinny zamarznąć (tak mi podpowiada doświadczenie), ale jeśli przyjdą mrozy przy braku śniegu, to może być różnie.

 

to ja pójde na łatwiznę i usypię na nich takie górki z ziemi bedzie im cieplej ;-) a na wiosne to wyrównam.

dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabata funkiowo, orlikowo, sedruszkowo, dąbrówkowa (i coś tam jeszcze) założona, niestety tymczasowa, bo na miejscu przyszłego tarasu, póki co jedyne cieniste miejsce w ogrodzie, kiedyś owe bylinki powędrują pod drzewa, krzewy.

Kupiłam wczoraj rodedendrona(promocja straszna była ;), myślicie że lepiej go wysadzić, pewnie nie zdąży się ukorzenić czy przez zimę w domu przetrzymać, czy może tak czy siak padnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...