Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ta historia-podobno autentyczna-pokazuje,że budowlańcy to niezwykle uczynni ludzie.

"Chodnikiem idzie mamusia ciągnąc za sobą marudzącego 5-cio latka. Właśnie przechodziła obok placu budowy i widzi,że tuż za ogrodzeniem krząta się przy betoniarce robotnik. Postanowiła to wykorzystać i mówi do synka:

- jak nie będziesz grzeczny to... ten pan cię zabierze.

Poczciwe chłopisko, nie namyślając się wiele chwyta worek po cemencie i ochrypłym głosem cedzi do malca:

- chodż tu sk...synu, do wora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mechanika gruntów III rok na pytanie prowadzącego skąd się bierze błoto na budowie jeden z kolegów odpowiedział `robotnicy nanoszą`. Mechanizacja chyba to był IV rok. Profesor starszy jegomość koło 90 mawiał ,że na każdej dużej budowie trup musi być.(rzeczywiście sprawdziłem zgadza się nie było tylko na jednej ,ale średnia nawet przewyższa -mam tu na myśli duże budowy rzędu 200-500 mieszkań)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Do Polaków pasuje jak kij w oko, ale trudno:

Pierwszy dom zbuduj dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie. (Przysłowie chińskie). Nam, w Polszcze wychodzi, że niestyety z musu sami sobie wrogami jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Kiedy uzgadniasz z fachowcami termin rozpoczęcia budowy, możesz usłyszeć: W piątek zły początek.

Może się zdziwicie, ale to przekadło się sprawdza. Kiedy wylejesz ławy fundamentowe w piątek, to niedziela jest bardzo ważnym dniem dla pielęgnacji betonu. Beton należy polewać wodą, a jak to zrobić kiedy niedziela jest dniem wolnym od pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

On 2002-05-01 22:54, helism wrote:

"To nie robota. Człowiek się odzwyczaja od żony, żona od człowieka ...

Zgadza się - kobieta nie jest człowiekiem !

krzyknij kiedyś "człowieku !!!" na ulicy ! czy kobieta się oglądnie?

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję bez bicia, że moja wypowiedź okazała bardziej ostra, niż zamierzałem. Dlatego chcę to ująć trochę inaczej: Uprzejmie proszę o staranniejsze dobieranie swoich wypowiedzi, oraz umieszcanie ich we właściwych grupach tematycznych.

Aby rozładować sytuację, przypomnę znane na budowach powiedzonko: Za pięć trzecia bierz kapotę, zostaw majstra i robotę.

P.s.Zdaje się, ze jeden z wyrazów przekręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...