Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brać ślub, ...nie brać... :),a jak brać to po co? :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 747
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdyby decyzja jednak zapadła ;)

 

Przygotowania ogólne

miesiąc w którym zawarte będzie małżeństwo powinien zawierać w nazwie literkę "R"

najszczęśliwsze małżeństwo to małżeństwo które datę ślubu zaplanuje na święta (np. Bożego Narodzenia)

strój ślubny panny młodej powinien zawierać w swoim komplecie:

- coś nowego - symbol dostatku w związku małżeńskim;

- coś starego - symbol wsparcia ze strony rodziny oraz starych przyjaciół;

- coś białego - symbol czystości oraz niewinności;

- coś niebieskiego - symbol wierności współmałżonka;

- coś pożyczonego - symbol przychylności i życzliwości nowej rodziny.

kreację ślubną panna młoda winna kupować wyłącznie w towarzystwie matki lub przyjaciółki

sukni ślubnej nie wolno przyszłej pannie młodej założyć w innych okolicznościach jak tylko do przymiarki

buty przyszłej panny młodej powinny być "pełne". Widoczne czubki palców, bądź pięty wróżą nieszczęście

bez względu na komplet sukni ślubnej nie wolno pannie młodej zakładać naszyjnika z prawdziwych pereł - w tym przypadku perły będą symbolem nieszczęścia

pod żadnym pozorem młodsze lub niezamężne kobiety nie powinny przymierzać sukni przyszłej panny młodej - grozi to bowiem staropanieństwem

przyszły pan młody nie może zobaczyć swojej wybranki ubranej w suknię wcześniej, niż w dzień ślubu

para młoda nie powinna przed ślubem przymierzać obrączek - obrączki zakłada się tylko raz podczas ceremonii ślubnej, wcześniejsze ich zakładanie przynosi pecha

Dzień ślubu

panna młoda wkłada sobie do buta monetę groszową, a w bieliźnie zaszywa okruszek chleba oraz odrobinę cukru - pozwoli jej to w przyszłym związku na rządzenie domem

pan młody chowa do kieszeni papierowy banknot pieniężny - zapewni to dostatnie życie w małżeństwie

welon zakłada pannie młodej druhna, która obowiązkowo musi myć panną

w drodze do kościoła w żadnym wypadku nie wolno zawracać, bądź też organizować postojów - może to oznaczać niekorzystny zawrót bądź postój w przyszłym związku małżeńskim

w zależności od regionu kraju istnieją dwie opcje postrzegania padającego w dniu ślubu deszczu - jedna symbolizuje smutek oraz łzy w małżeństwie, druga radość i łzy szczęścia w życiu

Kościół

w drodze do ołtarza para młoda powinna uważać, by się nie potknąć - wróży to potknięcia na nowej drodze życia

dodatkowo panna młoda powinna się uśmiechać, gdyż taka jak jej droga do ołtarza - takie całe życie

przy ołtarzu żaden z przyszłych współmałżonków nie ogląda się ani na boki, ani też za siebie - symbolizuje to odwrót i niechęć do współmałżonka

nakrycie rąbkiem sukni buta pana młodego symbolizuje, że w małżeństwie żona będzie go miała "pod pantoflem"

płacz bądź też łzy panny młodej podczas mszy wróżą szczęście w przyszłym związku - nie ma się więc o co w takiej sytuacji obawiać

świece na ołtarzu również decydują o powodzeniu, bądź też niepowodzeniu w związku:

jasny i prosty płomień - udane i szczęśliwe przyszłe życie,

świeca migota i kopci - życie usłane problemami

zgaśnięcie świec - najgorsza z możliwości - symbolizuje rozstanie

Ceremonia ślubna

upadek obrączek podczas ceremonii nie wróży nic dobrego, jednak pod żadnym pozorem nie może ich podnieść żaden z przyszłych współmałżonków. Obrączki podnosi ministrant, lub ksiądz - odwraca to złą passę

podczas przysięgi ksiądz owija dłonie młodych stułą - w zależności od tego czyja dłoń znajdzie się na górze, ta osoba będzie rządzić w związku

powyższa wróżba spełni się także dla osoby, która pierwsza powstanie z klęczek po błogosławieństwie udzielonym przez kapłana

nałożenie obrączki na środkowy palec (nawet przez pomyłkę) symbolizuje zdradę. Należy też pamiętać na przyszłość że obrączki są gwarancją trwałości związku - ich zdjęcie w przyszłym życiu jest niczym zerwanie pląb gwarancyjnych i przynosi nieszczęście

również zgubienie obrączek nie przynosi nic dobrego - oznacza stratę współmałżonka

nałożona pannie młodej obrączka aż po nasadę palca symbolizuje dominację pana młodego we wspólnym życiu

czuły pocałunek po przysiędze małżeńskiej symbolizuje wierność oraz uczciwość w przyszłym życiu - warto więc nie bagatelizować jakże zwykłego pocałunku

Po zakończeniu ceremonii

przy opuszczaniu kościoła należy uważać, aby tak jak przy wejściu nie potknąć się gdyż przyniesie to pecha

para młoda powinna trafić pod jak największy deszcz z ryżu - jest to symbolem płodności oraz zdrowego potomstwa

pieniądze, którymi obsypywana jest para młoda symbolizują nie tylko udane życie materialne, ale także dominację finansową przez małżonka, który pozbiera ich więcej

pierwszą osobą, która składa życzenia parze młodej powinien być mężczyzna - najlepiej świadek

pan młody w drodze o bezpieczeństwo swojej świeżo upieczonej żony przenosi ją przez próg - potknięcie żony symbolizuje bowiem potknięcia w małżeństwie

kieliszki po wzniesionym toaście winny się stłuc - niestłuczone przyniosą pecha przyszłym współmałżonką

warto też poćwiczyć w wolnym czasie taniec - bowiem pomylenie kroków podczas pierwszego tańca pary młodej symbolizuje brak zgodności co do dalszej drogi w życiu

 

Kościół wkleiłam coby było kompleksowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup se lepiej karpia i pusc se kolęde :wink:

 

P SE .. to do mnie?jezeli tak to se zamroziłem i koledów posłuchałem wczoraj.Troszku go nie pojadłem bo sie nie mieścił do literatki.

 

:wink: :wink: :wink:

 

no tak -rybke cięzko utrzymać w tych spoconych ,szponiastych łapach :lol:

 

a tak wogle to czeresnie tego lata były baaardzo słodkie ...prawda ?

 

P SE my tu o rybkach a Ty jakieś spocone i szponiaste....eee P SE chyba nie mówi tego naprawde.Czereśnie Ci zaszkodziły? :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba_budowniczy

:wink: dzieki :wink:

czesc znalam czesc nie

 

na pewno nie bede zaszywac cukru ...w majtkach :o :D :wink:

 

jeszcze znam takie "przesady"

jak po skonczonej ceremoni trzeba sie odwrocic i wyjsc z kosciola tyo jena osoba stoi w miejscu a druga sila rzeczy obiega ja dookola, ta co stoi - rzadzi, ta co mysi tuptac - pod pantoflem :wink:

 

kieliszki w jednym wodka w drugim woda - kto trafi na wodke - ma głos decydujacy w malzenstwie :wink:

 

ps. w sumie to i tak nieistotne - przeciez zawsze rzadzi kobieta :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby decyzja jednak zapadła ;)

 

Przygotowania ogólne

miesiąc w którym zawarte będzie małżeństwo powinien zawierać w nazwie literkę "R"

najszczęśliwsze małżeństwo to małżeństwo które datę ślubu zaplanuje na święta (np. Bożego Narodzenia)

strój ślubny panny młodej powinien zawierać w swoim komplecie:

- coś nowego - symbol dostatku w związku małżeńskim;

- coś starego - symbol wsparcia ze strony rodziny oraz starych przyjaciół;

- coś białego - symbol czystości oraz niewinności;

- coś niebieskiego - symbol wierności współmałżonka;

- coś pożyczonego - symbol przychylności i życzliwości nowej rodziny.

kreację ślubną panna młoda winna kupować wyłącznie w towarzystwie matki lub przyjaciółki

sukni ślubnej nie wolno przyszłej pannie młodej założyć w innych okolicznościach jak tylko do przymiarki

buty przyszłej panny młodej powinny być "pełne". Widoczne czubki palców, bądź pięty wróżą nieszczęście

bez względu na komplet sukni ślubnej nie wolno pannie młodej zakładać naszyjnika z prawdziwych pereł - w tym przypadku perły będą symbolem nieszczęścia

pod żadnym pozorem młodsze lub niezamężne kobiety nie powinny przymierzać sukni przyszłej panny młodej - grozi to bowiem staropanieństwem

przyszły pan młody nie może zobaczyć swojej wybranki ubranej w suknię wcześniej, niż w dzień ślubu

para młoda nie powinna przed ślubem przymierzać obrączek - obrączki zakłada się tylko raz podczas ceremonii ślubnej, wcześniejsze ich zakładanie przynosi pecha

Dzień ślubu

panna młoda wkłada sobie do buta monetę groszową, a w bieliźnie zaszywa okruszek chleba oraz odrobinę cukru - pozwoli jej to w przyszłym związku na rządzenie domem

pan młody chowa do kieszeni papierowy banknot pieniężny - zapewni to dostatnie życie w małżeństwie

welon zakłada pannie młodej druhna, która obowiązkowo musi myć panną

w drodze do kościoła w żadnym wypadku nie wolno zawracać, bądź też organizować postojów - może to oznaczać niekorzystny zawrót bądź postój w przyszłym związku małżeńskim

w zależności od regionu kraju istnieją dwie opcje postrzegania padającego w dniu ślubu deszczu - jedna symbolizuje smutek oraz łzy w małżeństwie, druga radość i łzy szczęścia w życiu

Kościół

w drodze do ołtarza para młoda powinna uważać, by się nie potknąć - wróży to potknięcia na nowej drodze życia

dodatkowo panna młoda powinna się uśmiechać, gdyż taka jak jej droga do ołtarza - takie całe życie

przy ołtarzu żaden z przyszłych współmałżonków nie ogląda się ani na boki, ani też za siebie - symbolizuje to odwrót i niechęć do współmałżonka

nakrycie rąbkiem sukni buta pana młodego symbolizuje, że w małżeństwie żona będzie go miała "pod pantoflem"

płacz bądź też łzy panny młodej podczas mszy wróżą szczęście w przyszłym związku - nie ma się więc o co w takiej sytuacji obawiać

świece na ołtarzu również decydują o powodzeniu, bądź też niepowodzeniu w związku:

jasny i prosty płomień - udane i szczęśliwe przyszłe życie,

świeca migota i kopci - życie usłane problemami

zgaśnięcie świec - najgorsza z możliwości - symbolizuje rozstanie

Ceremonia ślubna

upadek obrączek podczas ceremonii nie wróży nic dobrego, jednak pod żadnym pozorem nie może ich podnieść żaden z przyszłych współmałżonków. Obrączki podnosi ministrant, lub ksiądz - odwraca to złą passę

podczas przysięgi ksiądz owija dłonie młodych stułą - w zależności od tego czyja dłoń znajdzie się na górze, ta osoba będzie rządzić w związku

powyższa wróżba spełni się także dla osoby, która pierwsza powstanie z klęczek po błogosławieństwie udzielonym przez kapłana

nałożenie obrączki na środkowy palec (nawet przez pomyłkę) symbolizuje zdradę. Należy też pamiętać na przyszłość że obrączki są gwarancją trwałości związku - ich zdjęcie w przyszłym życiu jest niczym zerwanie pląb gwarancyjnych i przynosi nieszczęście

również zgubienie obrączek nie przynosi nic dobrego - oznacza stratę współmałżonka

nałożona pannie młodej obrączka aż po nasadę palca symbolizuje dominację pana młodego we wspólnym życiu

czuły pocałunek po przysiędze małżeńskiej symbolizuje wierność oraz uczciwość w przyszłym życiu - warto więc nie bagatelizować jakże zwykłego pocałunku

Po zakończeniu ceremonii

przy opuszczaniu kościoła należy uważać, aby tak jak przy wejściu nie potknąć się gdyż przyniesie to pecha

para młoda powinna trafić pod jak największy deszcz z ryżu - jest to symbolem płodności oraz zdrowego potomstwa

pieniądze, którymi obsypywana jest para młoda symbolizują nie tylko udane życie materialne, ale także dominację finansową przez małżonka, który pozbiera ich więcej

pierwszą osobą, która składa życzenia parze młodej powinien być mężczyzna - najlepiej świadek

pan młody w drodze o bezpieczeństwo swojej świeżo upieczonej żony przenosi ją przez próg - potknięcie żony symbolizuje bowiem potknięcia w małżeństwie

kieliszki po wzniesionym toaście winny się stłuc - niestłuczone przyniosą pecha przyszłym współmałżonką

warto też poćwiczyć w wolnym czasie taniec - bowiem pomylenie kroków podczas pierwszego tańca pary młodej symbolizuje brak zgodności co do dalszej drogi w życiu

 

Kościół wkleiłam coby było kompleksowo ;)

 

 

:o :o

 

łoj babo,

ja dopiero 32 lata po,

a wg cytaty,

nic nie było tak jak powinno :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o

 

łoj babo,

ja dopiero 32 lata po,

a wg cytaty,

nic nie było tak jak powinno :cry:

 

Niedługo jakieś "kolorowe" wesele - możecie wszystko powtórzyć jak się należy.

Mój mąż chyba miał w kieliszku wodę, bo jeździliśmy - nawet nie wiedziałam, że tak ma być ;) :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielonooka ślub brałam 21 lat temu z miłości,która w pierwszych latach małżeństwa była chwilami niełatwa bo małżeństwo to NAJWIĘKSZY KOMPROMIS W ŻYCIU.A co się zmieniło po ślubie?Jeżeli traktujemy małżeństwo jak unikatową roślinkę o którą dbamy(oboje) każdego dnia to po 21 latach widzisz błysk w oku swojego męża gdy na Ciebie spogląda,wiesz że zawsze możesz na niego liczyć i cieszysz się każdą spędzoną z nim chwilą po mimo codzienności. :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba_budowniczy jeszcze jedno bukiet slubny panny młodej nie może zawierać czerwonych róż bo to ponoć straszne nieszczęście i pod żadnym pozorem nie wolno się pobierać w miesiacu króry nie zawiera w nazwie literki "r" też chyba nieszczęście pewne. :wink:

Od siebie jszcze powiem tak: u nas w obydwu kieliszkach gorzała , była 8) , żona przymierzała suknię przy mnie, oboje sie obkręcilismy na piętach wychodząc z koscioła, bukiet z róż czerwonych Moja połowica miała, pobieralismy się w maju więc literki "r" nie było, i wiele wiele innych "błedów" :wink: :D popełnilismy. Tak jak napisałem już kiedyś jesteśmy po slubie ok. 20 lat i jakies 2 przed i nie wyobrażam sobie aby mogło być inaczej, moja połowica chyba również skoro mnie tyle lat toleruje. Jest kilka prostych recept aby tak było wszyscy je znają :wink:

Pozdrawiam

P.S.

Jeszcze jedno bralismy 2 śluby kościelny i cywilny bo to jeszcze w takich czasach było co takie wymogi były. Kiedyś się z tego śmiałem buntowałem od durnoty wyzywałem :evil: Ale teraz powiem - jest ekstra mamy co roku 2 rocznice ślubu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to ze mialam ochote poznac opinie madrych doswiadczonych i majacych cos do powiedzenia ludzi :wink:

No to nie wiem czemu akurat mój post tak Cię zagrzał. Jakieś doświadczenie mam, co do mądrości to ocenę zostawiam innym.

 

.nie mozna na podstawie paru wpisow (czy nawet 4 tysiecy ilus tam) bawic sie w psychologa :wink:

Jestem inżynierem elektrykiem a nie psychologiem. Coś Cię faktycznie musiało zaboleć. Ale taki zarzut możesz postawić każdemu kto wypowiada się w miarę rzeczowo.

 

ja roznie dobrze moge byc grubym facetem po 60-tce albo kobita z 3 dzieci i czwartym mezem

Patrząc na Twoje zdjęcie to faktycznie widzę że jesteś grubym facetem po 60-tce :-)

 

...mimo wszystko choc to wirualny swiat staram sie byc uczciwa i nie robic sobie jaj :wink: )

Witamy w klubie.

 

ps. rownie dobrze moglabym spytac" po cholere odpowiadasz skoro uznales watek za bezsensowny ?" :lol:

Ja nie napisałem że wątek jest bezsensowny. Chodziło mi o to, że zakładasz go a potem obrażasz się że ktoś wypowiada się w taki czy inny sposób.

Miałem się wyłączyć. Cóż za niekonsekwencja. Zły forumowicz, niedobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się wyłączyć. Cóż za niekonsekwencja. Zły forumowicz, niedobry.

 

 

luzik :wink: 100 x wole takich..."złych i niedobrych" :wink: niz "nudnych " :wink:

:D

 

 

to niesprawiedliwe....ja też chce byc zły i niedobry...a nie tylko nudny ....Plis chociaż na 50% w Twoje łaski.Nie bądz taka,, plis.

 

:wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...