Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARAS - materiały wykończeniowe - dyskusja, opinie, zdjęcia, pomysły


PEDROS

Recommended Posts

Zdecydowałam się na gres aragon - produkt hiszpański, seria albany kolor Teka. http://www.gresaragon.com/

nie miałam wielkiego wyboru, gdyż tarasy mam wylane, i niedużo centymetrów mi zostało do progu drzwi balkonowych czy wejściowych. co do kleju, jestem w fazie szukania. na pewno nie bede na tym oszczędzać.

na plytki dostalam 17 punktowy rabat od ceny w sklepie. rozrzut byl straszny miedzy sklepami. różnice rzędu 4tys zł! mowie o całości - mam dużo plytek stopnicowych i to bardzo rzutuje na cenę. nie mogłam na tym oszczędzić ponieważ moj domek to niby- dworek i nie mogłam dać nowoczesnych geometrycznie ucinanych płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 501
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja myślę o kostce brukowej , można kłaść na wylewkę betonową na podsypce z piasku dość ładnie to wygląda i nic się z tym złego nie dzieje !

No właśnie jak to jest z tym układaniem kostki, czy też płyt kamiennych na podsypce, rozumie jeśli chodzi o chodnik, ale taras. Mamy również boki tarasu, które mają w moim przypadku 50cm.

Ja mam wylany beton pod płytki, gres, czy też granit, zostawiłem 5cm do progu dźwi i wymyśliłem tak:

- zamówie u kamieniarza płyty granitowe( zwykły szary granit)

- pocięty na duże płyty o grubości 3cm

- przykleić je do tego mojego wylanego betonu

- zafugować (szerokie fugi, co by zimą zębów nie wybić)

Ale, pojawia się nowy pomysł, że to niby mógłbym na podsypce cementu z piaskiem, ale czy to tak można, czy oby 2cm podsypki wystarczy, aby to wszystko zcalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Chcemy wykończyć taras i zastanawiamy się czy wylać beton a potem przykleić płytki czy wykończyć go płytkami (wcześniej podsypka,itd). Będzie to taras powyżej powierzchni ziemi jakieś 80-90cm. Wymurowany mamy fundament, środek wypełniony piachem. Jeśli ktoś ma zdjęcia swojego tarasu bardzo proszę o wklejenie. Pozdrawiam A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanderbobo dzięki. Oglądałam, fajnie to wygląda - zrobiliście kawał dobrej roboty.

Nasz dom docelowo ma być zielony, okna i wszelkie dodatki w brązie dlatego szukamy zielono-brązowego rozwiązania ale to szczegół. Wczoraj byliśmy w kilku hurtowniach, u producentów i okazuje się że :

-zielonych niet

-czekać na jakiekolwiek płytki trzeba czekać minimum 2 tygodnie (w kolorze nawet kilka miesięcy)

Od poniedziałku szukamy dalej. Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam twoje wypowiedzi na forum i zauważyłam, że uszczypliwe wypowiedzi to Twoja specjalność. Pogratulować!

 

Skoro taki filtr założyłaś to wcale się nie dziwię.

A ta powyższa twoja wypowiedź na temat, to już 50% uszczypliwych wypowiedzi jakich udzieliłaś dotąd na tym forum jako refleksja.

Co będzie dalej? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Budując ten dom zaufałem w duzej mierze architektom a że efekty ich pracy bardzo mi się podobają w większości wzoruję się na wizualizacji . Tym razem chodzi o taras i schody wejściowe z podestem . Przyznam że sam podjazd i chodnik zrobiony w ten sposób nie przypadl mi do gustu ( ze względów praktycznych )to taras i podest wejściowy chciałbym miec taki sam jak na zdjęciu -wyłożony jakimś kamieniem (odpadki o nieregularnych kształtach ) z szerokimi fugami . Najbardziej podoba mi sie piaskowiec (taki białawo-brązowy :lol: ) jednak rozmowa z kamieniarzem osłabiła mnie totalnie . Stwierdził on że po 2 latach taki piaskowiec ,będzie zielony i nic tu nie pomogą jakieś cudowne impregnaty . Kamieniarz powiedział ze granitowe odpady wyglądały by podobnie i były by wieczne jednak w zimie połamanie nóg gwarantowane :cry: .

Czy istnieje "coś innego" co da podobny efekt i bedzie pozbawione wad piaskowca i granitu ?? Dodam że mam już wylany betonowy taras ze schodami zostawione kilka cm na .......no właśnie na co ??? Regularnie kwadraty terakoty czy gresu odpadają -nie podobają się nam po prostu .

 

http://img67.imageshack.us/img67/7523/tarassa5.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieniarz powiedział ze granitowe odpady wyglądały by podobnie i były by wieczne jednak w zimie połamanie nóg gwarantowane

Granit zeby nie był śliski sie "dziurawi", spotkałem dwie nazwy tego zabiegu groszkowanie lub płominiowanie. Nie jestem pewny czy obie oznaczaja to samo, gośc u którego kupiłem schody zewnętrzne (z granitu) uzywał tych określeń zamiennie. Jak sie to zachowa w zimie to za rok opisze :)

Cały taras wyłozyłem kostką granitowa nie ma szans na poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chodnik zrobiony z nieregularnych elementów granitowych zatopionych od razu w betonie - nie trzeba było robić fug. Płyty są chropowate (już nie pamiętam czy są groszkowane czy co tam innego). Wygląda super, ale jak pada marznący deszczyk, to płyty robią się jak polerowane i efekt jest taki, że dla bezpieczeństwa chodzimy obok chodnika :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...