Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARAS - materiały wykończeniowe - dyskusja, opinie, zdjęcia, pomysły


PEDROS

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 501
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rucek

Nie ma odpowiedzi uniwersalnej dobrej dla każdego. Wykończenie tarasu powinno jakoś harmonizować z wykończeniem budynku i alejek w ogrodzie. Myślę że najlepszy będzie gres. Zawsze możesz dobrać jego kolorystykę aby pasował Ci do wykończenia np. cokołu budynku i kolorystyki chodniczków. Mam na myśli oczywiście taras na gruncie nie podałeś o jaki Tobie chodzi. Ważną sprawą jest również grubość warstwy wykończenia. Jak masz już istniejący taras to musisz go dopasować do wysokości progu drzwi a jak wiadomo progi nie mogą być wyższe niż 2 cm.

Napisz coś wiecej o tym tarasie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na moim tarasie planuję dać płytki chodnikowe. Oczywiście nie takie normalne (jak ma przystanku autobusowym) ale z płukaną fakturą. Widziałem takie nawet w OBI w cenie 6 - 9 pln/szt. Można sobie wybrać grubość ziarna widocznego kamyczka a nawet jego kolor. No i co ważne - taki taras ziemny nie będzie narażony na pekanie fug, bo ich tam po prostu nie będzie. A trwałość takich płytek jest naprawdę duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie planowania tarasu przed domem. Jest następujący układ : wyjście z salonu i kuchni na jednej ścianie, strona połd-zach. Nie biorę pod uwagę płytek, betonu ani kostki brukowej. Chciałbym aby było to w miarę przyjazne i miłe dla oka. Mam do dyspozycji powierzchnię 9 na 4-5m. Jakie są Wasze doświadczenia z brukiem drewnianym, kostką granitową może wykonać taras z kamieni łupanych?

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Ja też mam ten sam problem bo bedę miała tatas na gruncie i ja się upieram przy drewnianej podłodze a mąż przy czymś czego nie trzeba by było co jakiś czas malować. Chciałabym drewno bo jest ciepłe i można latem wyjść sobie w skarpetkach na taras lub na boso i się nie zmarźnie w stopy tak jak by to było w przypadku kamienia czy płytek.

Może ktoś wie co takiego mogłoby pogodzić plany moje i mojego męża odnośnie tarasu. Pozdrawiam.

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-20 20:46, agamon wrote:

jeżeli szukasz materiału antypoślizgowego i estetycznago , a przy tym trwałego i w cenie terakoty to jest taki- nie znam jego dokładnej nazwy handlowej( dowiem się jak wyzdrowieję i podam), mam takim czymś wyłożone schody przy wejściu do sklepu.

Jest to drobny grysik w dowolnym kolorze, zalany żywicą.

Pozdrawiam

 

Opisujesz chyba marmolit - ale on się brudzi i nie ryzykowałbym go na posadzce na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
niestety jesli nie ma miejsca aby zrobic nowa izolacje przeciwilgociowa na plytkach to nalezaloby je zerwac. ja mam tez stary taras nad garazem ktory musze podobnie zaizolowac. Na izolacje (lepik + papa) planuje dac taras z drewnianych karbowanych desek. widzialem cos takiego i mam bardzo dobry kontakt z firma ktora produkuje cos takiego pod poznaniem. na razie nie widze wad mojego pomyslu ale chetnie poslucham jesli ktos ma doswiadczenia w tym zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jesli nie ma miejsca aby zrobic nowa izolacje przeciwilgociowa na plytkach to nalezaloby je zerwac. ja mam tez stary taras nad garazem ktory musze podobnie zaizolowac. Na izolacje (lepik + papa) planuje dac taras z drewnianych karbowanych desek. widzialem cos takiego i mam bardzo dobry kontakt z firma ktora produkuje cos takiego pod poznaniem. na razie nie widze wad mojego pomyslu ale chetnie poslucham jesli ktos ma doswiadczenia w tym zakresie.

 

 

Odpowiedz - Taras ma z 20 lat i wylozony jest plytkami z lastryko, ktore popekaly. Pod plytkami polozona byla tylko jakas papa zlepikiem (stara technologia) - masz jakis pomysl. Ja myslalem o polozeniu cos w rodzaju tartanu jak na biezniach sportowych (bez zrywania starych plytek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest w wysokosci tarasu (niestety ten drewniany zabierze najwiecej wysokosci). Pytanie jak wyglada w tej chwili roznica wysokosci miedzy lastriko a progiem drzwi.

 

generalnie jesli chcesz dobrze zaizolowac taras trzeba zrobic nowe opierzenia, na to polozyc pape na lepiku i dopiero pozniej mozesz myslec ew o wylewce+plytki, lub drewnianym tarasie na legarach, wylewce z posypka, albo posadzce w plynie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam sie na tarasach, ale przez ostatni rok Murator remontowal kostke z Anina i skrzetnie to odnotowywal w kolejnych numerach. Tam byl tez remontowany taras (tez stary) a kolejnosc i ilosc nakladania roznych materialow na taras byla oszalamiajaca. Moze ktos wie z Forumowiczow w jakim numerze Muratora pokazywane bylo izolowanie tego nieszczesnego tarasu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...