Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA TONDACH - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Gość Arturo72
Cieszą kolejne pozytywne opinie :) Ja mam prośbę do Arturo i ryloon wrzućcie fotki dachów ze Stodo12 (oczywiście jeśli macie) z góry dziękuję :)

Proszę:

 

 

DSCN3407.jpg

 

DSCN3421.jpg

 

DSCN3432.jpg

 

DSCN3437.jpg

 

DSCN3457.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wow dzięki Arturo72 piekny daszek :) Ciężko było mi znaleźć zdjęcia tej dachówki z bliska a teraz mam cały zestaw super. Ja już jestem zdecydowana właśnie na Stodo12 angoba ciemny brąz i na dniach zamawiam tylko ... No właśnie mam problem. Jedna hurtownia wyliczyła mi dachówki podstawowej 1800 sztuk druga juz 2500 skąd tak duże różnice? Ja rozumie, że dokładnie tego nigdy się nie wyliczy bo zawsze jest jakiś odpad itp. ale różnica 700 sztuk to troche dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna hurtownia wyliczyła mi dachówki podstawowej 1800 sztuk druga juz 2500 skąd tak duże różnice? Ja rozumie, że dokładnie tego nigdy się nie wyliczy bo zawsze jest jakiś odpad itp. ale różnica 700 sztuk to troche dużo.

 

Ja też miałem niektóre wyliczenia nie takie jak trzeba. Wtedy dla pewności policzyłem sam, nie wyszło idealnie tak samo, ale przynajmniej wiem, kto popełnił błąd. Przy tak dużym błędzie spokojnie możesz znaleźć poprawnie policzoną wycenę. W tym momencie mam już około 5 wycen i raz ktoś źle policzy skrajne, a z kolei raz się inaczej kalkuluje dachówki wentylacyjne, a to znowu inaczej liczą gąsiora, itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dachówki wentylacyjne w przypadku dwuspadowego dachu 30st, nad budynkiem 15x9.5m sa wymagane ?

Poddasze bedzie nieużytkowe, nieocieplone.

 

Podpinam się do pytania Fotohobby:)

budynek 9,7 x 21m , dach dwuspadowy , kąt 30st. , 23 wiązary.

Poddasze jak u Fotohobby:)

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na odpowiedź fachowca napiszę jak było u mnie.

Teoretycznie Tondach wymaga bodajże 2 dachówek wentylacyjnych na 1mb szerokości dachu. Informacje o konieczności stosowania tego typu dachówek są w katalogach i ulotkach. U mnie nie ma specjalnych dachówek wentylacyjnych. Dystrybutor mówił, że praktycznie nikt ich nie bierze, chociaż teoeretycznie sa wymagane. Zapewniał jednak, że gwarancja obowiązuje również wówczas, kiedy dach zostanie ułożony bez specjalnych dachówek wentylacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na odpowiedź fachowca napiszę jak było u mnie.

Teoretycznie Tondach wymaga bodajże 2 dachówek wentylacyjnych na 1mb szerokości dachu. Informacje o konieczności stosowania tego typu dachówek są w katalogach i ulotkach. U mnie nie ma specjalnych dachówek wentylacyjnych. Dystrybutor mówił, że praktycznie nikt ich nie bierze, chociaż teoeretycznie sa wymagane. Zapewniał jednak, że gwarancja obowiązuje również wówczas, kiedy dach zostanie ułożony bez specjalnych dachówek wentylacyjnych.

Spotkałam się z informacją że jak przychodzą oglądać dach w przypadku reklamacji , to pierwsze co sprawdzają to to jak jest wentylowany.

Myślę że jeżeli są potrzebne dachówki wentylacyjne a ich nie ma na dachu to mogą się wymigać od reklamacji.

Sprzedawca się wyprze ( na gębę bez papieru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłam z hurtowni. Mają wysłać rzut mojego dachu do przedstawiciela Tondachu i ten ma napisać wytyczne co do wentylacji. Zobacze jakie bedą efekty. Ja mam coprawda większe zaufanie do forumowych fachowców (np. Pana Andrzeja) ale jak mi mają potem w razie wpadki gwarancji nie uznać to wole te wentylkacyjne zamontować. Koszt w skali całego dachu pewnie nie taki duży a sumienie spokojne :) Dam znać jak czegoś się już dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze. Wg wytycznych innych producentów dachówki wentylacyjne powinny być montowane przy połaciach dłuższych niż 7 mb, celem poprawienia przepływu powietrza w przestrzeni podpołaciowej. Wykonawcy wiedzą doskonale że nie jest to do końca prawda. Dachówki wentylacyjne powinny być również montowane tam gdzie występuje jakaś przegroda która zamyka przestrzeń (np okno dachowe bądź komin). Idąc tym tropem dachówek wentylacyjnych powinno być około 30-40 na praktycznie każdym dachu. W praktyce montuje się kilka max kilkanaście aby tylko były. A teksty typu że wysłali projekt do producenta żeby ten określił ilość dachówek wentylacyjnych po prostu mnie rozkładają na łopatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gęsi po owies. To marketing. Ja uważam ,że żadne dachówki wentylacyjne nie są potrzebne. To nie jest szczelne pokrycie. Kiedyś jak kładło się na zaprawę ,łącznie z gąsiorami to i owszem .To trzeba by dawać wywietrzniki połaci-owe np. w klicku a tego się nie robi. Jan.

 

Chodzi o to, żeby nie było pretekstu do odrzucenia reklamacji. Ale z drugiej strony, jak się uprą, to zawsze coś znajdą.

 

Czy jest ktoś na forum posiadający dach tondachu dłużej niż 5 lat? Im więcej sprzedawców odwiedzam, tym więcej widzę szeroko otwartych ze zdumienia oczu na pytanie o tondach. W niektórych miejscach spotkałem się wręcz z niechęcią... Sam już nie wiem co o tym myśleć. Sporo z nich ma złe doświadczenia z tondachem datowane na 10 lat wstecz. Zastanawiam się czy firma poprawiła jakość od tamtych czasów.

Edytowane przez celafon
literufki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Krakowie kupowałam dachówkę w Firmie Sawa ( róg Stoczniowców i Nowohuckiej) , dach mam ponad 5 lat ( niecałe 6). Wszystko załatwiłam bezproblemowo. Nie pamiętam już dokładnie ale z tego co się orientowałam to Tondach został przejęty przez jakąś austryjacką firmę. No i moja dachówka jest glazurowana co ma również znaczenie. Edytowane przez aglig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janie ja zdaję sobie sprawę z tego, że to marketing dlatego też z dużą rezerwą bedę patrzeć na te ich wyliczenia :) G*anbu niebardzo rozumie. Tondach (i jak sam mówisz nie tylko on) ma wytyczne co do montażu i co do wentylacji. Przedstwiciel wskaże mi wytyczne do mojego dachu to źle? Ja nie twierdze, że nie bedą one zbyteczne tak jak mówią fachowcy ale jeśli bedą w granicach rozsądku to je zastosuje żeby w razie czego mieć spokój przy gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...