Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA TONDACH - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Dzięki gorbag za szybką odpowiedź. Mi też najbardziej podoba się Marsylka :) Pewnie i u mnie zawita na daszku wtedy sie pochwalę jakąś fotką. Wybór dachówki to jednak nie taka prosta sprawa jak na początku myślałam tyle firm tyle modeli ... ale doszłam do wniosku, że jak tańszy produkt jest dobry to po co przepłacać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 402
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moja Stodo12 już na dachu :)

Jakość dachówki bez zarzutu,zero uszkodzenia w transporcie,brak defektów.

Nie widzę przeciwskazań dla kupna tej dachóweczki ;)

 

Hej Arturo72! Jak tam Stodo 12 po zimie?

 

Myślę o kupnie tej dachówki, ale jak na razie handlowcy mnie przekręcają na Creatona i jeżdżą po Tondachu jak po burej s.... ;) Tylko jakoś mi się to nie zgadza z tym co tutaj się pisze. Oczywiście wpadki są -- nie da się ukryć, ale nie wygląda to tak tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się czyta i częściowo już potwierdzam: mam zamówiony materiał na dach w Stodo 12 (depozyt do późnej wiosny bezproblemowy i niepłatny). Firma robi dobre wrażenie i równie dobre ceny.

Pozdrawiam

 

Hej ryloon!

 

Jak Twoja STODO 12? Przymierzam się do tej dachówki i ciekaw jestem Twoich spostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Dzięki gorbag za szybką odpowiedź. Mi też najbardziej podoba się Marsylka :) Pewnie i u mnie zawita na daszku wtedy sie pochwalę jakąś fotką. Wybór dachówki to jednak nie taka prosta sprawa jak na początku myślałam tyle firm tyle modeli ... ale doszłam do wniosku, że jak tańszy produkt jest dobry to po co przepłacać :)

U mnie Marsylka 12 na dachu z Tondachu; kładziona na jesień 2010. Nic się nie dzieje.

http://images49.fotosik.pl/467/be2c4bc0cc7147f8m.jpg

http://images38.fotosik.pl/463/f6b0e7bc87699692m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80mariusz80 super wygląda ten Twój marsylkowy dach :) dzieki za fotki ja ciągle się zastanawiam marsylka czy stodo cięzki wybór bo obie ładne ... Celafon nie słuchaj handlowców tylko uzytkowników bo handlowiec zawsze będzie zachwalał to co sprzedaje i na czym najwięcej zarobi, a wystarczy poczytać o wpadkach Creatona i innych mercedesów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak do końca. Tondach z tego co wiem ma słaby serwis. Druga sprawa nie do końca wiem czy w Polsce swoje przedstawicielstwo (pomijając oczywiście składy które mają tą dachówkę). Podobny jest problem z Nelskampem. Ciekawy jestem jak zareklamujecie dachówkę za pięć czy dziesięć lat, jak odpukać, coś się będzie z nią działo a firma w której to kupiliście już nie będzie istnieć. Piszę tak bo podobny problem przechodziłem sam. Naprawdę trudno wtedy klientowi spojrzeć w oczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak zareklamujecie dachówkę za pięć czy dziesięć lat, jak odpukać, coś się będzie z nią działo a firma w której to kupiliście już nie będzie istnieć. Piszę tak bo podobny problem przechodziłem sam. Naprawdę trudno wtedy klientowi spojrzeć w oczy.

 

Wystarczy poprosić przy zakupie o dokument gwarancyjny, wówczas na podstawie gwarancji możemy reklamować bezpośrednio u producenta. Np. Nelskamp ma zatrudnionego polaka który zajmuje się kontaktami w języku polskim z klientami, i jeśli są jakieś problemy wystarczy wysłać maila na główny adres mailowy i otrzyma się wyjaśnienia.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poprosić przy zakupie o dokument gwarancyjny, wówczas na podstawie gwarancji możemy reklamować bezpośrednio u producenta. Np. Nelskamp ma zatrudnionego polaka który zajmuje się kontaktami w języku polskim z klientami, i jeśli są jakieś problemy wystarczy wysłać maila na główny adres mailowy i otrzyma się wyjaśnienia.

 

pzdr.

 

No właśnie z Nelskampem miałem (a w zasadzie to mam) te przejścia. Dachówkę kupiłem w u jednego z ich dystrybutorów w 2003 roku. Dachówka betonowa. W 2008 firma sięzwinęła i był to jeden z bardziej spektakularnych upadków na mazowszu. Po napisaniu do fabryki dostałem odpowiedź że muszą ją reklamować w miejscu zakupu. Na moją odpowiedź że firmy juz nie ma, odpowiedzieli że im nic nie wiadomo o fakcie żeby jakikolwiek ich dystrybutor zwinął żagle. Korespndencja oczywiście w języku niemieckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przejechałeś sie na kupnie dachówki Nelskamp a odradzasz kupno Tondach? Z jakich to powodów? Ja tam specjalistką zdecydowanie nie jestem i może rzeczywiście Tondach czy Robem nie są towarem z pierwszej ligi ale w takim razie oczekuje konkretnych argumentów a narazie spotykam tylko takie Tondach zdecydowanie nie - bo nie i to całe tłumaczenie. A uzytkownicy tej dachówki sa zadowoleni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z Nelskampem miałem (a w zasadzie to mam) te przejścia. Dachówkę kupiłem w u jednego z ich dystrybutorów w 2003 roku. Dachówka betonowa. W 2008 firma sięzwinęła i był to jeden z bardziej spektakularnych upadków na mazowszu. Po napisaniu do fabryki dostałem odpowiedź że muszą ją reklamować w miejscu zakupu. Na moją odpowiedź że firmy juz nie ma, odpowiedzieli że im nic nie wiadomo o fakcie żeby jakikolwiek ich dystrybutor zwinął żagle. Korespndencja oczywiście w języku niemieckim

 

Zrób tak : Wyślij dokument gwarancyjny lub numer tego dokumentu, z opisem jakie są przyczyny reklamacji, myślę że nie zostanie to bez odzewu. Dla Niemców podstawą są dokumenty... taki naród, na gębę raczej nic się nie załatwi....

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przejechałeś sie na kupnie dachówki Nelskamp a odradzasz kupno Tondach? Z jakich to powodów? Ja tam specjalistką zdecydowanie nie jestem i może rzeczywiście Tondach czy Robem nie są towarem z pierwszej ligi ale w takim razie oczekuje konkretnych argumentów a narazie spotykam tylko takie Tondach zdecydowanie nie - bo nie i to całe tłumaczenie. A uzytkownicy tej dachówki sa zadowoleni :)

 

Ja nie odradzam tylko delikatnie sugeruję że są lepsze dachówki, czego jak widzę jesteś świadoma. Z Nelskampem to przykład jakie można spotkać problemy gwarancyjne i pogwarancyjne. Nie twierdzę jednoznacznie że z Tondachem będą takie same lecz firma która nie posiada przedstawiciela w naszym kraju zawsze będzie traktowana przeze mnie raczej słabo. I nie dotyczy to tylko dachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odradzam tylko delikatnie sugeruję że są lepsze dachówki, czego jak widzę jesteś świadoma. Z Nelskampem to przykład jakie można spotkać problemy gwarancyjne i pogwarancyjne. Nie twierdzę jednoznacznie że z Tondachem będą takie same lecz firma która nie posiada przedstawiciela w naszym kraju zawsze będzie traktowana przeze mnie raczej słabo. I nie dotyczy to tylko dachów.

 

z tym przedstawicielstwem nie jest tak do końca. Wiele firm np. producentów aut nie ma czegoś takiego jak przedstawicielstw, działają z importerami, którzy są (lub powinny być) łącznikiem konsumenta z producentem. Jeśli nawet jakiś importer pada to są inni u których można zgłosić problem. Szanujący się importer nie wypnie się na to nawet jeśli nie sprzedawał materiału. Ale podstawą jest gwarancja wystawiona imiennie, To pismo zawsze stanowi swojego rodzaju bat na tyłek producenta. Jesteśmy w UE i musimy sobie z tego zdawać sprawę że prawo nas obowiązuje i nasze roszczenia tak samo są ważne w Polsce jak i w Niemczech i jeśli producent daje nam gwarancję to musi się z niej wywiązać.

 

A tak naprawdę nawet jak jest producent zarejestrowany w Polsce i ma biuro lub produkcję w kraju, to bardzo często zmieniają się właściciele danej marki, i jeszcze nie słyszałem żeby nowy właściciel uznawał gwarancje wystawione przez poprzednika.

 

Kiedyś był BTS, później WIEKOR a teraz Wienenberger, proszę spróbuj zareklamować dachówkę produkowaną przez BTS w kunicach w Wienenbergerze ....

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na stronie internetowej Tondachu to ta firma akurat posiada przedstawicielstwo w Polsce ... Nie chce jakoś szczególnie bronić tej firmy bo dachówki jeszcze nie mam chodziło mi tylko a argumentowanie ( i to nie tylko z Twojej strony bo Ty akurat argument podałeś że chodzi o brak przedstawicielstwa) poprostu spotyka się osoby na forach i w hurtowniach, których jedynym argumentem jest nie bo nie ... Dla mnie to trochę słabe jest. A czy Tondach jest produktem gorszym czy lepszym przekonam się w najbliższych latach i wtedy napisze swoją opinię :) Narazie zdaje się na uzytkowników. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorbag dziekuję za zdjęcie. Kolejny dach i kolejna opinia, która przekonuje mnie do kupna dachówki z Tondachu. A jeśli chodzi o gąsiory to dla mnie też są zdecydowanie na plus. Widziałam dachy, które miały małe wieżyczki czy lukarny i wtedy te duże gąsiory wyglądają brzydko. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dachówki Tondach-u - model Holenderka 11 - Angoba czerwona są juz prawie 2 lata i jak na razie jest OK . Zima była ostra ,a dachówka jest gładka i nie ma żadnych pajączków. Na ziemi leży jeszcze kilka ścinków dachówek - wyglądają jak nowe więc jak myślę był to dobry zakup. .Oby tak dalej.

Kogo stać na inną droższą -powinien kupić taka jak jemu się podoba . Jak dla nas Tondach jest właściwym wyborem

Edytowane przez pado
zmaiana opisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ryloon!

 

Jak Twoja STODO 12? Przymierzam się do tej dachówki i ciekaw jestem Twoich spostrzeżeń.

 

Moja STODO 12 trzyma się dobrze :) Miesiąc temu ściągałem kilka sztuk celem założenia kominka wentylacyjnego do kanalizacji (kominek nieoryginalny z allegro w stanie bdb) i brak jakiegokolwiek "zużycia". Z resztą co ma być dachówce po 9 miesiącach...? U mnie nic. Dostawa była na czas i w transporcie praktycznie wszystkie całe. Kolorek się trzyma (dostałem też barwnik do miejsc ciętych). Liczę, że za te pieniądze to dobry towar, który spełni swoją rolę. A jak nie to mam 30 lat gwarancji, z której z pewnością skorzystam i zrobię "dym" jak będzie trzeba.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...