Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA TONDACH - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Pewnie, że się zastanawiałem i dalej zastanawiam. Dlaczego Tondach? Bo jest najtańszy...? Bo sporo ludzi go ma i jakoś specjalnie chyba nie narzeka. Martwi mnie natomiast to czy za niską ceną nie pójdzie również niska jakość. Dachówek kupiłem po 6 z każdego rodzaju (6 angoby i 6 glazury). O ile angoba jest odcieniowo jednolita to glazura pomiędzy poszczególnymi sztukami odcieniami już się różni (możliwe, że sprzedawca nie brał tego z jednej palety, na ręce mu nie patrzyłem). Do tego te braki powłoki. Sam nie wiem co o tym myśleć. Kształt mi się bardzo podoba, wyglądają na proste i zamki ładnie pasują. Powinna się fajnie kłaść. Ja rozumiem, że od spodu tych powłok nie ma, ale wydawało mi się, że "od góry" powłoka powinna być jednolita wszędzie. Przecież po tych zamkach też woda spływa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam marsylkę 12 Tondacha angobowaną na dachu od 4 lat. Nie ma się co martwić na zapas, my jesteśmy zadowoleni z wyboru.

Dekarz bardzo chwalił, uszkodzonych na 8 palet znalazł bodajże 8 sztuk, do jakości też nie miał żadnych zastrzeżeń.

 

Pamiętam że wycena była 3000 zł niższa niż konkurencja. Głównie to zdecydowało, ale to była dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się zastanawiałem i dalej zastanawiam. Dlaczego Tondach? Bo jest najtańszy...? Bo sporo ludzi go ma i jakoś specjalnie chyba nie narzeka. Martwi mnie natomiast to czy za niską ceną nie pójdzie również niska jakość. Dachówek kupiłem po 6 z każdego rodzaju (6 angoby i 6 glazury). O ile angoba jest odcieniowo jednolita to glazura pomiędzy poszczególnymi sztukami odcieniami już się różni (możliwe, że sprzedawca nie brał tego z jednej palety, na ręce mu nie patrzyłem). Do tego te braki powłoki. Sam nie wiem co o tym myśleć. Kształt mi się bardzo podoba, wyglądają na proste i zamki ładnie pasują. Powinna się fajnie kłaść. Ja rozumiem, że od spodu tych powłok nie ma, ale wydawało mi się, że "od góry" powłoka powinna być jednolita wszędzie. Przecież po tych zamkach też woda spływa...

Jeśli chodzi o cenę to w moim przypadku miałem niemalże taką samą cenę na Koramika. Wybrałem Tondach tylko ze względu na kształt.

oglądałem kilku producentów na ekspozycjach i prawie zawsze można " coś " znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, w sumie przypadkiem, mogłem pooglądać marsylkę w wykonaniu Koramic'a i tak jak pisaliście - faktycznie też ma braki powłoki (nawet w tych samych miejscach)... Tak więc Tondach pozostaje. Teraz "tylko" się zdecydować czy antracyt angoba czy czarna glazura...;) Kupno paru dachówek miało ułatwić sprawę a tu qpa;)

Czy u Was antracyt angoba też kolorystycznie "wpada" w jakieś odcienie brązu/czekolady? Czy jest to kwestia światła i sfiksowanego wzroku?;) Nie bardzo mam gdzieś w pobliżu obejrzeć dach z taką dachówką. Jest może ktoś z okolic Krakowa i mógłby się pochwalić takim gotowym dachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, w sumie przypadkiem, mogłem pooglądać marsylkę w wykonaniu Koramic'a i tak jak pisaliście - faktycznie też ma braki powłoki (nawet w tych samych miejscach)... Tak więc Tondach pozostaje. Teraz "tylko" się zdecydować czy antracyt angoba czy czarna glazura...;) Kupno paru dachówek miało ułatwić sprawę a tu qpa;)

Czy u Was antracyt angoba też kolorystycznie "wpada" w jakieś odcienie brązu/czekolady? Czy jest to kwestia światła i sfiksowanego wzroku?;) Nie bardzo mam gdzieś w pobliżu obejrzeć dach z taką dachówką. Jest może ktoś z okolic Krakowa i mógłby się pochwalić takim gotowym dachem?

 

U mnie na dachu sa Hranice w kolorze czerwona angoba.

1.jpg

Nie wiem jak sprawa sie ma w przypadku antracytu badz czerni. Na poprzedniej stronie tego watku jo-aska wkleila kilka zdjec antracytowej angoby ale chyba nie za duzo Ci to powie. Kolor rzeczywiscie inaczej wyglada w "realu" Moja iest nieco ciemniejsza niz na zdjeciu ( bardziej w kolorze blachy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Sprzedajemy Tondacha od wielu lat i widzę że umacnia się na rynku lecz nie promuje się tak jak Braas czy Creaton. oni ogólnie są bardziej zainteresowani Czechami i Austrią a tam dachówki są dużo droższe niż na polski rynek. Czy są reklamacje? Każdy ma reklamacje nawet najlepsi , a tak na prawdę ci najlepsi mają najwięcej reklamacji tylko wszystko jest zamiatane pod dywan. Tondach w ostatnich 10 latach nie wycofał żadnego modelu dachówki a wielcy producenci zamykali całe fabryki bo okazało się że albo jest nierentowna albo wada produkcyjna jest na taką skalę że nawet jeśli wyjdą z jakością to i tak już nikt tego nie kupi. Może tondach ma mało kolorów w dachówce ale czy jest to aż takie ważne aby dachówka była nie ciemnoszara tylko średnio szara a najlepiej z domieszką gorzkiej czekolady bo komuś nie pasuje do firanek. Po 5 latach taki klient nie pamiętam modelu dachówki na dachu a co dopiero kolor.

 

Tondach to:

- tania dachówka

- prosta dachówka

- dobra dachówka

 

nawet nie macie pojęcia ile statków popłyneło do Rosji do Soczi tej dachówki, całe miasto zrobione w Tondachu, a wy dalej trzymacie się tych "niemieckich" dachówek produkowanych w polsce w polskich fabrykach gdzie cena ma się nijak do jakości.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak konkretnie masz coś przeciwko dachówkom produkowanym w Polsce? Warto promować sprzedawane przez siebie produkty a nie wypisywać bzdur wyssanych z palca. I Żeby była jasność nie mam nic do jakości produktów firmy Tondach, tylko do użytych przez Ciebie argumentów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam coś przeciwko? Hah! Wymienie kilka przykładów: betonowy euronit, rupp ceramika sirius i amber, koramic L15, c.simpla, robeny bergamo :) Siedzę w tym od wielu lat i można wymienić tylko kilka modeli dachówek które są dobrze produkowane a w tej chwili są cięte koszty przez co idzie w parze jakość. Nie promuję konkretnej firmy bo sprzedaje wszystko co wymieniłem ale widzę co się później z tym dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym siedzisz ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie a swoim wpisem promowałeś konkretną firmę, krytykując pozostałe. Taki wpis świadczy o elementarnym braku etyki zawodowej a i wiedzy nie najlepiej. A tak na marginesie nazwy własne piszemy dużą literą. Kiedy ostatnio sprzedałeś jakiś produkt RuppCeramiki? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie trzeba się tak denerwować. To tylko forum a nie zawody kickboxingu. Nie powiem kiedy sprzedałem ostatnio RuppCeramikę bo zakład został zamknięty dawno temu. Możesz mnie nazywać jak tam chcesz jeśli ci to sprawia radość. Ja mam bezpośrednią informację od producenta czy ich produkt jest OK czy są problemy dlatego mówię jak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie denerwuję. Zwracam Ci tylko uwagę na nieetyczność Tego wpisu. Jak widać nie bardzo rozumiesz o czym piszę. Forum to nie kosz na śmieci, no ale jak się czytelnie nie podpisuje swoich wpisów to można wypisywać różne dyrdymały. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 2 weeks później...
  • 3 years później...
  • 7 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...