Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich wytrwale budujących :)

Właśnie jestem po rozmowie w architektem - za adaptację weźmie - zależnie od przeróbek od 3 do 3,5 tys.

Dom ok. 110 m2, parter z poddaszem. Załatwia wszystko co jest potrzebne do pozwolenia (warunki zabudowy i przyłączy załatwiłem sam :) ) my musimy tylko dostarczyć mapę do celów proj. (jakieś 500 zł) i zrobić badania geolog.

Waszym zdaniem dużo policzył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aśkaszymon-ja też jestem za grzaniem piecem na ekogroszek. Też zamierzamy taki kupić-z zasobnikiem i faktycznie chodzi się dokładać raz na kilka dni. A co do gazu-za duże ryzyko-na dziś jest drogo a kto wie co będzie za kilka lat :o . Acha, jakbyś mogła to wklej link do Twojego projektu bo jeszcze nie widziałam a bardzo chciałabym zobaczyć :wink: .

 

Mientowy- za całość z załatwieniem papierologii to niedużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aśkaszymon-ja też jestem za grzaniem piecem na ekogroszek. Też zamierzamy taki kupić-z zasobnikiem i faktycznie chodzi się dokładać raz na kilka dni. A co do gazu-za duże ryzyko-na dziś jest drogo a kto wie co będzie za kilka lat :o . Acha, jakbyś mogła to wklej link do Twojego projektu bo jeszcze nie widziałam a bardzo chciałabym zobaczyć :wink: .

 

Mientowy- za całość z załatwieniem papierologii to niedużo.

 

 

A jakie są wymagania co do powierzchni pomieszczenia przy takim piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Jestem na etapie poszukiwania działki. Projekt już mam wybrany, mam nadzieję, ze niedługo zakupie :) Chciałabym jak najszybciej kupić działke i rozpocząc budowę na wiosne przyszłego roku. Forum czytam z ogromnym zainteresowaniem i wszystkim gorąco kibicuję w zmaganiach z tą całą machiną proceduralno-budowlaną :D

 

A oto mój wymarzony projekcik :)

 

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

 

A nie zaczelas przypadkiem od konca??? 8)

Wydaje mi sie,ze najpierw dzialka,potem WZ i dopiero projekt.

Lub moze najpierw WZ dla upatrzonej dzialki,potem juz projekt i zakup.

 

 

Nie wydaje mi sie :) Projektu jeszcze nie kupiłam - dopiero wybrałam, a mysle, ze duzo osób najpierw ogladało i wybierało projekt, bo to najprzyjemiejsza sprawa :) Działki szukam jednoczesnie z wybieraniem projektu. A jeszcze jest u mnie o tyle skomplikowana sprawa, ze jednoczesnie chce sprzedac swoja obecna działke w Legnicy i kupic pod Wrocławiem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezc jednoczesnie kupca i działke na sprzedaz, ale niestety nie jest tak idealnie, jakbym sobie marzyła ;)

 

 

niestety może sie okazać, że projekt nie będzie mógł być zrealizowany na danej działce i trzeba będzie albo całkowicie go przerobić i nie będzie ten domek taki, jaki sobie wymarzylismy albo te zmiany bedą tyle kosztowac, że nie bedzie sie ich opłacało po prostu robić.

W moim przypadku mam ograniczenie w WZ i niestety musze "ciutkę" wydać na przeróbki choć najpierw była działka a potem projekt. Albo na szczęscie bo mogłam mieć tych przeróbek więcej niż mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiaf1 -nie mam zielonego pojęcia, ale architekt pytał sie nas czym bedziemy grzać i "pod to" projektował kotłownię. W zasadzie pomieszczenie gospodarcze-kotłownia jest takich samych rozmiarów jak w linku -jedyna zmiana to obniżenie go o kilkadziesiąc centymetrów -do poziomu zero na równi z doprokjektowanym przylepionym garażem. Mam nadzieję że wiedział co robi i nie będzie problemów :o .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałam właśnie ze znajomym z hurtowni budowlanej. Radzi poczekać do stycznia i nie wariować już w tym roku. A potem kupić więźbę, materiał na ściany, na krycie dachu, stal na wieniec, styropian(zimą na pewno potanieje) i wełne na ocieplenie dachu. W grudniu zaczne chodzić po hurtowniach i pytać o ceny. Zobaczymy ile kasy nam na to wszystko wyjdzie. Wiem na 100000000%, że szybko trzeba kupić elektrykę, bo od czerwca zdrożała 20% i nie ma tanieć tylko drożeć (brat jest elektrykiem). Do tego zaraz zadzwonię do hurtowni instalacji wod-kan i podpytam jak to wygląda u nich. Kiedy brać. Pracuję w firmie wod-kan więc będę miała wiarygodne informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daggulka

z tego co wiem to obniżenie pomieszczenia kotłowni w stosunku do reszty domu - ogrzewanej reszty, to bardzo wskazane i praktyczne rozwiązanie przy ogrzewaniu na paliwo stałe a do takich należr ekogroszek.

Chodzi o to że instalacja grzewcza wykorzysuuje wtedy naturalne spadki, i jest to jak najbardzie uzasadnione. Nigdy, przenigdy nie rubcie odpływów "pod górkę" - wiem coś o tym, bo gdy nie będzie np prądu ciepło będzie tylko w naibliższych kotłowni pomieszczeniach (prąd potrzebny do pąpki). Wskazane jest również (jeśli zamierzacie mieć boiler na grzanie wody) by właśnie tam instalacja podlegała grawitacji - bo włączenie pąpki dla grzania samej wody jest niebezpieczne. Wiem co mówię, sąsiadom w taki sposób wybuchł piec,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy inspektora nadzoru, który wszytsko odbiera. Brat jest elektrykiem, tata robi wykończeniówkę. Inspektor jak zobaczył fundamenty to stwierdził, że dawno nie widział tak starannie zrobionych :oops: a mąż konczył kiedys budowlankę, ale teraz jest..mundurowym :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...