Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


magdar

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak w miarę dokladnie policzyć ilośc głównych materiałów potrzebnych do budowy domu?? Na razie myślę o stali i maxie.

 

Słyszałam że jest jakiś program...Czy ktoś wie gdzie i jaki???

 

dokładnie się nie da ale w projekcie masz podaną ilość metrów kw ścian wewn i zewn mnożysz to z ilością sztuk pustaka na metr kw ściany (każdy producent podaje ile pustaka wchodzi na metr kw ściany).

Do tego musisz kupić trochę więcej na ew ubytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :lol:

Nic ciekawego nie powiem oprócz tego, ze trochę narozrabiałam.. :oops: ale opowiem dopiero jak sie wyjaśni, że to nie ja :wink: Ale w każdym razie, papiery do pozwolenia złożone we wtorek, dziś ma dojść jeszcze z geodezji wniosek o wyłączenie w prod. rolnej no i brak jeszcze jednego papierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chłopak tylko robi to co mu powiem, np. powiem mu żeby gdzies pojechał, cos zrobił... to zrobi

 

dokladni to samo hihi

 

Mieszkam i buduję się 12 km w strone Garwolina czyli w odwrotnym kierunku. Ale i tak fajnie ze tak w miare "blisko" mieszkamy. A wy gdzie sie budujecie? W lublinie?

 

Byłam u geodety mapka zamówiona i bedzie kosztowała tylko 350zł bo razem z sąsiadką robimy. Mapka ma byc albo przed albo dopiero po swietach. Czyli z z 3 tygodnie czekania będzie. No i z elektrowni dadzą odpowiedz najpozniej za 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZ O POMOC BO ZWARIUJE MAM WYBRAĆ PROJEKT ZANIM MAŻ WRÓCI Z ZAGRANICY CZYLI DO ŚWIĄTA NIE WIEM KTÓRY CHCEMY WYBUDOWAĆ TANI DOM WŁASCIWIE TO MĄŻ BEDZIE GO BUDOWAŁ Z MOIM TATĄ I POMOCNIKIEM DOM MA BYC PERTEROWY Z PODDASZEM DO PÓZNIEJSZEJ ROZBUDOWY STROP NAJLEPIEJ DEWNIANY MAŁO KOMINÓW OBA PROJEKTY KTÓRE ZNALZAŁAM WYMAGAJA PRZERÓBEK I TAK NAP W GIENI CHCIAŁABYM ZMIENIĆ

-PRZENIEŚC GARAŻ I USYTUOWAĆ GO PRZY SALONIE , PRZEDŁUŻYĆ GARAŻ I ZROBIĆ KOTŁOWNIE

-ZROBIĆ WEJSCIE DO GARAŻU PRZE SPIARNIE

-PRZENIEŚĆ KOMIN W RÓG SALONU I POŁACZYĆ GO Z KOMINEM DO KOTŁOWNI

-ZLIKIWOWAĆ OKNO W SALONIE WSTAWIĆ TRZY OKNA TARASOWE

-SCHODY ZROBIĆ W WIATROŁAPIE

-Z WC ZROBIĆ SCHOWEK

-PRZEROBIĆ STROP NA NORMALNY BELKOWY BO TEN MA DZIWNE MOCOWANIA TAK PISZĄ FORUMOWICZE

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=30&a=58&sid

 

A W SŁONECZNYM NASTEPUJĄCE ZMIANY

-PRZENIEŚC GARAŻ I USYTUOWAĆ GO PRZY SALONIE , PRZEDŁUŻYĆ GARAŻ I ZROBIĆ KOTŁOWNIE

-ZROBIĆ WEJSCIE DO GARAŻU PRZE SPIARNIE KTÓRA PRZENIEŚĆ PO PRZECIWNEJ STRONIE KUCHNI

-PRZENIEŚĆ KOMIN W RÓG SALONU I POŁACZYĆ GO Z KOMINEM DO KOTŁOWNI

-WYDŁUŻYĆ SCIANKE OD KUCHNI W PRZEDSIONKU I KUCHNI

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/rzuty.php

a może projekt nina tylko jak tu wygospofarwać jeszcze jeden pokój i kotłownie na wegiel

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=96&a=194&sid=5#rzuty

 

 

DORADZCIE KTÓRY LEPSZY TAŃSZY A MOŻE MACIE JAKIES INNE PROJEKTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia888 u mnie podobnie jak u Ciebie jeżeli chodzi o faceta, tzn. nie mam jeszcze męża tylko chłopaka, razem budujemy. ale to ja wynajduje przerózne kontakty, ja zyję to budową, śni mi sie po nocach, mimo tego że zaczynamy z fundamentami dopiero maj-czerwiec i jestem tym bardzo podekscytowana. Mój chłopak tylko robi to co mu powiem, np. powiem mu żeby gdzies pojechał, cos zrobił... to zrobi, bo ja nie mam auta to jedzie . No cóż taki nasz los... będzie dobrze :D

 

Skąd ja to znam? :lol: Ale z drugiej strony wiem, że będzie zrobione tak jak chcę i wtedy kiedy chcę. Mój Majser twierdzi, że teraz budują kobiety !! Tylko od czego my mamy mężów/narzeczonych/chłopaków ?? Zaraz wogóle nie będą nam potrzebni ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia888 u mnie podobnie jak u Ciebie jeżeli chodzi o faceta, tzn. nie mam jeszcze męża tylko chłopaka, razem budujemy. ale to ja wynajduje przerózne kontakty, ja zyję to budową, śni mi sie po nocach, mimo tego że zaczynamy z fundamentami dopiero maj-czerwiec i jestem tym bardzo podekscytowana. Mój chłopak tylko robi to co mu powiem, np. powiem mu żeby gdzies pojechał, cos zrobił... to zrobi, bo ja nie mam auta to jedzie . No cóż taki nasz los... będzie dobrze :D

 

Skąd ja to znam? :lol: Ale z drugiej strony wiem, że będzie zrobione tak jak chcę i wtedy kiedy chcę. Mój Majser twierdzi, że teraz budują kobiety !! Tylko od czego my mamy mężów/narzeczonych/chłopaków ?? Zaraz wogóle nie będą nam potrzebni ... :roll:

 

to ja jakiś odmieniec jestem bo moja połowica większość rzeczy robi ja co prawda nadzoruje i mobilizuję go, żeby coś prędzej zrobił albo , żeby już zaczął coś robić...

podziwiam was bo ja chyba bym sama nie dała rady :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia888 u mnie podobnie jak u Ciebie jeżeli chodzi o faceta, tzn. nie mam jeszcze męża tylko chłopaka, razem budujemy. ale to ja wynajduje przerózne kontakty, ja zyję to budową, śni mi sie po nocach, mimo tego że zaczynamy z fundamentami dopiero maj-czerwiec i jestem tym bardzo podekscytowana. Mój chłopak tylko robi to co mu powiem, np. powiem mu żeby gdzies pojechał, cos zrobił... to zrobi, bo ja nie mam auta to jedzie . No cóż taki nasz los... będzie dobrze :D

 

Skąd ja to znam? :lol: Ale z drugiej strony wiem, że będzie zrobione tak jak chcę i wtedy kiedy chcę. Mój Majser twierdzi, że teraz budują kobiety !! Tylko od czego my mamy mężów/narzeczonych/chłopaków ?? Zaraz wogóle nie będą nam potrzebni ... :roll:

Kobitki, my musimy budować dom bo w nim będzie "domowe ognisko" którego będziemy strzegły :p :p, a ród męski będzie od czasu do czasu je rozpalać( i chwała im za to). A dlaczego w większości przypadków to MY jesteśmy motorem napędowym :lol: - prawie każdy mężczyzna to urodzony tchórz, zanim podejmie decyzję to się musi nagłówkować że hej :o a my po prostu działamy (no nieraz nas ponosi) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w tym roku mam nadzieje, tez zacząć budowe.

Działka juz kupiona 800m2, tydzień temu zlożylem wniosek o warunki zabudowy. Oczywiście juz jest 1 zong od strony urzedników, kazali mi określić kąt nachylenia dachu, jest z tym problem bo jeszcze nie mam wybranego projektu.

 

Jeżeli szybko nie podam tej informacji, podobno sami mi narzuca kąt i bede znacznie ograniczony z projetem, pytanie, czy maja prawo narzucic kąt w warunkach zabudowy???

 

Mam plan budowy domu z użytkowym poddaszem, 100-110, góra 120m2 + garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia888 u mnie podobnie jak u Ciebie jeżeli chodzi o faceta, tzn. nie mam jeszcze męża tylko chłopaka, razem budujemy. ale to ja wynajduje przerózne kontakty, ja zyję to budową, śni mi sie po nocach, mimo tego że zaczynamy z fundamentami dopiero maj-czerwiec i jestem tym bardzo podekscytowana. Mój chłopak tylko robi to co mu powiem, np. powiem mu żeby gdzies pojechał, cos zrobił... to zrobi, bo ja nie mam auta to jedzie . No cóż taki nasz los... będzie dobrze :D

 

Skąd ja to znam? :lol: Ale z drugiej strony wiem, że będzie zrobione tak jak chcę i wtedy kiedy chcę. Mój Majser twierdzi, że teraz budują kobiety !! Tylko od czego my mamy mężów/narzeczonych/chłopaków ?? Zaraz wogóle nie będą nam potrzebni ... :roll:

U nas żona i ja czytamy forum. Spędzamy przy tym cały wolny czas. Mnie interesują sprawy budowlane a Ją wykończeniówka. Po urzędach ganiam ja bo tam prawie same kobietki więc mi łatwiej. Ale budujemy razem :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........

Jeżeli szybko nie podam tej informacji, podobno sami mi narzuca kąt i bede znacznie ograniczony z projetem, pytanie, czy maja prawo narzucic kąt w warunkach zabudowy???

.........

/quote]

 

Ciesz sie ze mozesz sobie wybrac.

Kat nachylenia dachu mielismy narzucony przez nich,no i nie da sie ukryc ze wlasnie on dyskwalifikowal projekty juz na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...HEJ WSZYSTKIM !!! proszę o usprawiedliwienie nieobecności z powodu ciężkiej pracy zawodowej :wink: ...co do pomocnika to jest lepiej, chociaz palec pękł od spodu dość głęboko...nie chce wracać do domu i rezygnować z tej posady, ale mamy umowę, że jeśli się pogorszy to wyjeżdża...narazie kupiłam mu leki i jest ok...niby :o ....jeśli chodzi o budowę, to wygląda coraz lepiej mimo ZIMY :evil: :evil: :evil: ...w poniedziałek zasypujemy fundamenty...ekipa wyjeżdża 4.04 do domu na tydzień...gdy wrócą lecimy ze ścianami, a potem reszta....jeśli chodzi o dach to jeszcze nie wiem czy deskujemy i czy folia czy nie...napewno dachówka ceramiczna Robena :wink: ps. mikopiko myslę o dzienniku... intensywniej... :wink: pozdrowionka dla all. ula.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendoberek!!! jak tam u Was z pogodą...u mnie przynajmniej nie pada...ale słońca niet :evil: pojadę na budowę po południu i może wieczorkiem wkleję kilka zdjęć...ostatnie dni z deszczem doprowadzały do furii naszą ekipę...nie mieli warunków do pracy :evil: dziś od rana nadrabiają straty :wink: . zastanawiam się co zrobić z ogrodzeniem, czy szukać sąsiadów i pytać czy się zrzucą czy robić samemu i olać sprawę....mąż nie chce olać :wink: bo to jednak 3 strony siatki...co myślicie ? jak Wy to rozwiązujecie z sąsiadami? pozdro.u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie każdy mężczyzna to urodzony tchórz, zanim podejmie decyzję to się musi nagłówkować że hej

a myslalam ze tylko moj mąż nie potrafi podejmowac dezycji. Od razu mi razniej :)

 

Jakub - super Twoje fundamenty wygladaja mozna przejsc juz sobie po salonie i po kuchni od razu latwiej sobie wyobrazic.

 

Co do pogody to rzeczywiscie jakas niebardzo, ale w przyszlym tygodniu ma byc ladnie wiec na pewno robotnicy sie uporaja szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...