Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i kupiłem w/w.

Wprawdzie nie w zielonym markecie, ale w żółto-niebieskim za 2990 - mam bliżej, poza tym w cenie był oryginalny garaż Worx, który normalnie jest absurdalnie drogi - 550zł

W cenie jest też bezpłatny montaż, ale nie wiem, czy skorzystam.

 

To teraz zapraszam na FB https://www.facebook.com/worx.landroid.fan.club , masz tam przewodnik instalacji, może nawet nowszą wersje softu - https://support.worx-europe.com/?fbclid=IwAR1Z9blaG1CRLCTkAG-9xDaJjHnRkxeA1u3b38bDH8WZK9oQqm0tbF8PGTU

 

I rejestrację w celu przedłużenia gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście wszystko fajnie tylko ciekawi mnie jeden mankament,kto to naprawi za jakiś czas jak się zepsuje,czy też przez internet dacie radę czy będzie trzeba wyrzucić,zawsze tak jest że jesteśmy mądrzy do czasu,są do tego jakieś serwisy jakieś części zamienne cokolwiek??to bardzo ważne aspekty przy zakupie takich maszyn,ile trwają naprawy gwarancyjne?,osobiście wolę mieć sprzęt droższy i póżniej do kogoś zadzwonić niż przy zakupie oszczędzić parę złoty a póżniej żałować i szukać na marne porad w necie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat - wczoraj uruchomiłem robota, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

Kupiłeś model Worx Landroid M 500 - WR141E, ile godzin dziennie kosi i ile potrzebuje godzin / dni na skoszenie całych 350m2 trawnika?

(tyle chyba masz do skoszenia).

Producent podaje ile m2 robot kosi w czasie jednej godziny pracy?

 

Kupiłeś co z dodatkowego wyposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co kosi 250m3.

Pozostałe 70m2 (zmierzyłem trawnik jeszcze raz, okazało się, że po powiększeniu i odgrodzeniu skarp trochę się skurczył) jest oddzielną częścią, żeby ją dołączyć muszę dokupić przewodu ograniczającego.

130m przewodu w zestawie wystarczyło właśnie na te 250m2

 

Landroid przez trzy dni zrobil sześć cykli, pracował 7h, przejechał 7km

Jeden cykl pracy to okolo 1h 20 min. Pierwsze dwa, kiedy trawa była dość wysoka (3 dni po koszeniu spalinówką) były około godzinne

Po tych pięciu cyklach na trawniku nie ma już niedokoszonych kęp.

Nie mam żadnego dodatkowego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zainteresował mnie temat bo też kusi mnie robot który zaoszczędzi czasu i zadba by chwasty miały ciężej się rozwinąć ;) Dopiero wdrażam się w temat, ale jeśli ktoś odpowie mi na kilka pytań, będę wdzięczny!

 

Jak często trzeba wymieniać żyletki? Myślałem najpierw o stidze z nożem, ale czytam wcześniejsze posty i chyba to nie jest tak różowo że nóż posłuży n lat i będę go tylko ostrzył co sezon.

Czy ktoś z Was rozważał jeszcze tańsze roboty firmy NAC? Jakieś wady które od razu je dyskwalfikują zanim zacznę drążyć? ;)

Czy jeśli trawnik jest delikatnie poniżej kostki to robot ma szansę jechać po kostce jednym kołem, czy poziom musi być idealnie równy?

 

Jak to jest z nie-koszeniem w trakcie deszczu, jeśli leje przez tydzień to robot ma tygodniowe wakacje a potem ja muszę wjechać kosiarką bo trawa za wysoka dla niego?

 

Ostatnie pytania o przewód - czy tworzy on obwód zamknięty? Co z "objechaniem" drzewek? Jak działają wirtualne ogrodzenia WORX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zainteresował mnie temat bo też kusi mnie robot który zaoszczędzi czasu i zadba by chwasty miały ciężej się rozwinąć ;) Dopiero wdrażam się w temat, ale jeśli ktoś odpowie mi na kilka pytań, będę wdzięczny!

 

Jak często trzeba wymieniać żyletki? Myślałem najpierw o stidze z nożem, ale czytam wcześniejsze posty i chyba to nie jest tak różowo że nóż posłuży n lat i będę go tylko ostrzył co sezon.

Czy ktoś z Was rozważał jeszcze tańsze roboty firmy NAC? Jakieś wady które od razu je dyskwalfikują zanim zacznę drążyć? ;)

Czy jeśli trawnik jest delikatnie poniżej kostki to robot ma szansę jechać po kostce jednym kołem, czy poziom musi być idealnie równy?

 

Jak to jest z nie-koszeniem w trakcie deszczu, jeśli leje przez tydzień to robot ma tygodniowe wakacje a potem ja muszę wjechać kosiarką bo trawa za wysoka dla niego?

 

Ostatnie pytania o przewód - czy tworzy on obwód zamknięty? Co z "objechaniem" drzewek? Jak działają wirtualne ogrodzenia WORX?

 

Co do żyletek, to wymiana pewnie co 2-3 miesiące.

Robot bez problemu jedzie jednym kołem po chodniku wyższym nawet o 2-3cm.

Wirtualne ogrodzenie to dodatkowy moduł instalnowany obok akumulatora i pasek magnetyczny układany wokół przeszkody. Pasek nie jest częścią obwodu (nie jest pod napięciem).

Co do koszenia w deszczu - niektóre roboty to robią, ale trzeba wziąć pod uwagę wzmożoną podatność trawy na choroby grzybowe po takich zabiegach

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moderowano

 

Swoją drogą, jeśli ktoś ma wątpliwości i nie chce wydawać dużej sumy to polecam model który kupiłem. Myślę, że bez problemu skosi 300 m2 trawnika w zakresie 3 - 6 cm, jak spadnie deszcz wróci do bazy, ustawisz o której ma codziennie ruszyć do pracy i to wszystko.

Edytowane przez Tomaszs131
Usunięto komentarz odnoszący się do moderowanego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żyletek, to wymiana pewnie co 2-3 miesiące.

Tak może być bo wg instrukcji

Każde ostrze tnące wytrzyma do 2 miesięcy, gdy urządzenie jest zaprogramowane na codzienne koszenie.

Instrukcja jednak nie podaje ile godzin dziennie kosiarka będzie kosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moderowano.

 

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania, zastanawia mnie jeszce kwestia głośności - jak głośne są te roboty?

Co się dzieje jeśli robot napotka jakąś "chwilową" przeszkodę - np zostawiłem coś na trawniku albo robot wjedzie w nogę? czy zapamiętuje taką przeszkodę i już nigdy tego punktu nie skosi? ;) Czy Wasze roboty koszą losowo czy jadą równo linia za linią?

Edytowane przez Tomaszs131
Usunięty komentarz do moderowanych postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia za linią z modeli "entry level" kosi chyba tylko Bosch (aczkolwiek też nie idealnie).

Jak robot w coś wjedzie, to sie wycofa i pojedzie gdzie indziej - nie mapuje tego punktu.

Worxa , kiedy wyjedzie za róg domu praktycznie nie słychać - nie wiem, czy jest po jednej, czy po drugiej części domu.

W porówaniu z nim Robomow RX12 jest głośniejszy, innych nie miałem okazji słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Omija, jeśli ma czujniki zbliżeniowe (takie, jak np w zderzakach samochodu).Niektóre mają to zainstalowane w standardzie (ale raczej nie te podstawowe modele), do mojego można dokupić moduł za około 400zł.

Inaczej uderza, zatrzymuje się, obraca i odjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki robot omija przeszkody, czy odbija się od nich jak, np roomba? Będę miał w jednym miejscu małe zagęszczene drzew i zastanawiam się co tam zrobić z przewodem ograniczającym.

 

Część osób przewód układa tylko po obwodzie, natomiast wokół rabat robi delikatny płotek. Jeśli drzewka nie są delikatne to robot się od nich odbije. Chyba, że problemem jest niebezpieczeństwo, że robot wjedzie i nie będzie potrafił wyjechać. Film w 3:15 minucie pokazuje jak rozwiązać ten problem.

 

Edytowane przez PaRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...