Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Irys - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

doberek :D

 

spam??? :roll:

noooo dobra 8) :lol:

 

dla DarioAS

 

Cytat:

Ania poswiecila temu blogowi duuuuuzo czasu, mysle, ze jest ciekawy.

 

http://aniads-rosegarden.blogspot.com/

 

Prosimy o SMSy o tresci F00041 na numer 7144 (koszt 1,22 z VAT). Regulamin tutaj: http://www.blogroku.pl/aniads-rosegarden,gw5m6,blog.html

 

Dzieki wszystkim z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jestem pod wrażeniem pięknego domku!! Gratuluję!

Mam do Ciebie takie pytanko- bardzo podoba mi się ten projekt jednak mam pewien problem i potrzebuję opinii. Moja działka jest z wjazdem od południa czyli salon wypada mi od północy:( Myślałam, żeby kupić lustro bez garażu i na ściance gdzie w projekcie jest RTV zrobić okno- dzięki temu powinno wpaść troszkę zachodzącego słonka. Jednak zależy mi na garażu a on wtedy wypada od zachodu:( Myślisz, że byłoby dość widno, jeśli zdecydowałabym się na ten dom i zostawiłabym te 2 okna w dachu? Mam jeszcze jedną opcję, ale chyba niezbyt mi się podoba. Przy odb.lustrzanym bez garażu mogłabym doprojektować garaż po prawo- w tym przypadku od strony łazienki i pokoi. Tylko, że wtedy minusem jest łazienka bez okna :( Dodatkowo chciałam z tyłu garażu zrobić kotłownię (żeby nie robić kolejnego komina zamieniłabym stronami kominek ze ścianką RTV), ale niestety jeśli garaż będzie od strony pokoi tego zupełnie nie da rady!!

Błagam znajdź dla mnie jakieś optymalne rozwiązanie, gdyż bardzo chciałabym wybudować Iryska. Wydaje się przestronnym domem i dość "tani" w budowie. Dodam tylko, że kupiłabym tą poszerzoną wersję i chcę zrobić dodatkowe WC tak jak jest w IrysII

Z góry dzięki za pomoc i informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrobiłam zaległości i poczułam wyrzuty sumienia... Fotka z łazienki - nowa firanka... a mój wzrok przykuła lśniąca szyba prysznicowa... miałam sprzątać chałupkę, a ja siedzę z kawą przy kompie bo się niby tak przemęczyłam rozmrażaniem lodówki... wracam więc do roboty.

Madziu, jak Ty to robisz, że te pierniki takie pulchne. dziś znowu je oglądałam...moje wyglądają jak krakersy :oops:

Misiek cudny!!! A ja dziś właśnie wrzuciłam w dziennik swoją Tośkę. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jestem pod wrażeniem pięknego domku!! Gratuluję!

Mam do Ciebie takie pytanko- bardzo podoba mi się ten projekt jednak mam pewien problem i potrzebuję opinii. Moja działka jest z wjazdem od południa czyli salon wypada mi od północy:( Myślałam, żeby kupić lustro bez garażu i na ściance gdzie w projekcie jest RTV zrobić okno- dzięki temu powinno wpaść troszkę zachodzącego słonka. Jednak zależy mi na garażu a on wtedy wypada od zachodu:( Myślisz, że byłoby dość widno, jeśli zdecydowałabym się na ten dom i zostawiłabym te 2 okna w dachu? Mam jeszcze jedną opcję, ale chyba niezbyt mi się podoba. Przy odb.lustrzanym bez garażu mogłabym doprojektować garaż po prawo- w tym przypadku od strony łazienki i pokoi. Tylko, że wtedy minusem jest łazienka bez okna :( Dodatkowo chciałam z tyłu garażu zrobić kotłownię (żeby nie robić kolejnego komina zamieniłabym stronami kominek ze ścianką RTV), ale niestety jeśli garaż będzie od strony pokoi tego zupełnie nie da rady!!

Błagam znajdź dla mnie jakieś optymalne rozwiązanie, gdyż bardzo chciałabym wybudować Iryska. Wydaje się przestronnym domem i dość "tani" w budowie. Dodam tylko, że kupiłabym tą poszerzoną wersję i chcę zrobić dodatkowe WC tak jak jest w IrysII

Z góry dzięki za pomoc i informacje

 

Moj dom taras ma od wschodu - slonce jest tu tylko do 10 rano, a potem juz cien i dobrze, bo latem przyjemnie mozna posiedziec w upaly na tarasie. Drugi taras w gospodarczym mamy wiekszosc dnia w sloncu i nie mozna na nim siedziec, bo jest za goraco.

Garaz nie zaslania swiatla takze smialo moze on zostac na swoim miejscu, a lazienka jest mala i musi miec okno, u nas jest ono caly czas uchylone nawet teraz zima (zima zamykamy rolete).

Z okien w salonie zrezygnowalam ze wzgledu na ich mycie, zeby je umyc bylby z tym problem. Mimo, ze nie ma okien w dachu jest duzo swiatla, z kuchni wpada go duzo na te czesc salonu gdzie sa w projekcie okna dachowe (ja mam do kuchni przejscie wysokie na 3 m i szerokie na 1,5 m dlatego duzo swiatla dziennego z kuchni wpada do salonu.

 

W naszym irysku nie robilismy zadnych zmian poza przesunieciem sciany w hollu, na wprost wejscia do domu z wiatrolapu jest szafa w hollu, my tak przesunelismy sciane, ze szafa jest w sypialni syna, a na wprost wiatrolapu mamy komode z lustrem.

 

To jest ta sciana na wprost wiatrolapu

http://x.screeny.pl/ga3849/6ae133a65135521ff8724410/murator_080.jpg

 

A tutaj szafa w sypialni ( w projekcie scianka jest w miejscu drzwi rozsowanych )

http://images33.fotosik.pl/170/bab0ad3381b5621dmed.jpg

 

Kominka nie robilismy ale w scianie wszystko jest przygotowane jakby nam sie odmienilo.

Jesli zrobilabys kotlownie w garazu na tyle to komin mozesz przeniesc i kominek zrobic na scianie tv, no ale garaz musi zostac tam gdzie jest.

 

W projekcie jest bardzo waska brama do garazu, my ja poszerzylismy ale i tak jest waska. Jesli budowalibysmy ponownie iryska to wszystko zostawilabym tak samo poza garazem - zrobilibysmy szerszy, bo jest za waski aby postawic auto i motor. Syn musi motor stawiac przed albo za autem (my nie mamy kotlowni w garazu tylko w gospodarczym). DOdatkowo na scianie szczytowej zrobilibysmy takie waskie dlugie okno, bo w dzien za kazdym razem trzeba swiatlo zapalac, bo ciemnica straszna jest bez okna.

Jesli masz pytanie to pisz, bo nie wiem czy zaspokoilam Twoja ciekawosc odnosnie iryska :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze- najpierw muszę napisać, że Twoje meble w salonie, jadalni i te w korytarzu są przecudowne!!

Po drugie bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!!

...a po trzecie- chyba mnie uspokoiłaś:)

Najprawdopodobniej zdecyduję się na Iryska- ta kuchnia i ten salon mnie urzekły:) Na szczęście powstała wersja poszerzona- duża łazienka i dwa pokoje po 16m2 więc super. Zastanawiam się tylko jeszcze nad kątem dachu, który kupić. Boję się troszkę o te okna, czy ten kąt 10st jest wystarczający. Muszę najpierw podowiadywać się w sklepie, sprawdzić PZP i dopiero wtedy kupię projekt. Męczy mnie też kwestia dachu- zawsze chciałam dachówkę ceramiczną ale tu jest za mały kąt. Z drugiej strony jak bym wzięła 17/30 to może być za wysoko w salonie na okna połaciowe... no nic, coś wymyślę :p Najważniejsze, że już nie muszę się przejmować o salon od północy:)

Raz jeszcze dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze- najpierw muszę napisać, że Twoje meble w salonie, jadalni i te w korytarzu są przecudowne!!

Po drugie bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!!

...a po trzecie- chyba mnie uspokoiłaś:)

Najprawdopodobniej zdecyduję się na Iryska- ta kuchnia i ten salon mnie urzekły:) Na szczęście powstała wersja poszerzona- duża łazienka i dwa pokoje po 16m2 więc super. Zastanawiam się tylko jeszcze nad kątem dachu, który kupić. Boję się troszkę o te okna, czy ten kąt 10st jest wystarczający. Muszę najpierw podowiadywać się w sklepie, sprawdzić PZP i dopiero wtedy kupię projekt. Męczy mnie też kwestia dachu- zawsze chciałam dachówkę ceramiczną ale tu jest za mały kąt. Z drugiej strony jak bym wzięła 17/30 to może być za wysoko w salonie na okna połaciowe... no nic, coś wymyślę :p Najważniejsze, że już nie muszę się przejmować o salon od północy:)

Raz jeszcze dzięki!!

 

Przy tym wyzszym kacie dachu okna raczej odpadaja.

W irysku salon jest przestrzenny, bo ma 40 m kw co jest malo spotykane w projektach domow o takim metrazu i w salonie jest wysoko do sufitu i po skosie - ten sufit daje wrazenie, ze salon jest jeszcze wiekszy.

 

Daj mi namiary jesli mozesz na powiekszonego iryska :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz namiary http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=164&sid=5 Na tej stronie masz w opisie, że może być poszerzony o 1m i poniżej są różne (poszerzone i normalne)warianty, zarówno w Irysku z dachem 10/18 jak i 17/30. Poprosiłam biuro o rzut szczegółowy i mi przesłali. Przesuwając ścianę o 1m otrzymujemy- sypialnia nr 5 (16,10mkw), sypialnia nr3 (16,75mkw) i łazienka 8mkw, dzięki takim zmianom domek robi się jeszcze bardziej atrakcyjny:)

Gdybyś chciała rysunek szczegółowy podaj mi maila to Ci prześlę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Kochani !

 

Nasza DarioAS jest w FINALE !!!

 

Druga tura głosowania na najpiękniejszy, forumowy ( i nie tylko )różany blog wystartowała.

 

Głosujemy od nowa a stać nas przecież na 1,22 + Vat nie ?

 

Tu podziwiamy :

 

http://aniads-rosegarden.blogspot.com/

 

A tak głosujemy :

 

SMSy o tresci F00041 na numer 7144 (koszt 1,22 z VAT).

 

A tu mądrości typu - jeden telefon ...jeden głos ... ( a szkoda )

 

Regulamin tutaj: http://www.blogroku.pl/aniads-rosegarden,gw5m6,blog.html

 

Przejęłam pałeczkę bo An-budowa właśnie usiłuje nie zamarznąć na nartach czy kuligu ... ważne, żeby przeżyła te mrozy

 

Nie zostawiła mi miotły ... jędza :wink:

 

Za każdy głosik - dzięęęęęki ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...