Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Szukam wszędzie inspiracji i nie mogę jej znaleźć... może ktoś coś podpowie. sytuacja wygląda tak: parter to otwarta przestrzeń ok 60 m2 (salon, kuchnia, jadalnia, korytarz), ogrzewanie podłogowe (i planuję na parterze płytki bardzo podobają mi się drewnopodobne paradyż a dokładnie zastanawiam się aby zastosować takie rozwiązanie jak na zdjęciu z tym że białe płytki w kuchni, "mieszanka" (jak na zdjęciu) od wiatrołapu po taras czyli przecinając cały parter a same drewnopodobne w salonie.....co o takim rozwiązaniu myślicie?? mam nadzieję ze jasno napisałam. Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie jak na tych zdjęciach...coś ciekawego, ale boje się żeby nie "napaćkać" na podłodze :) 5438-cremamarfil.jpg 15710-Plytki_Crema_Marfil_by_My_Way.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szukam wszędzie inspiracji i nie mogę jej znaleźć... może ktoś coś podpowie. sytuacja wygląda tak: parter to otwarta przestrzeń ok 60 m2 (salon, kuchnia, jadalnia, korytarz), ogrzewanie podłogowe (i planuję na parterze płytki bardzo podobają mi się drewnopodobne paradyż a dokładnie zastanawiam się aby zastosować takie rozwiązanie jak na zdjęciu z tym że białe płytki w kuchni, "mieszanka" (jak na zdjęciu) od wiatrołapu po taras czyli przecinając cały parter a same drewnopodobne w salonie.....co o takim rozwiązaniu myślicie?? mam nadzieję ze jasno napisałam. Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie jak na tych zdjęciach...coś ciekawego, ale boje się żeby nie "napaćkać" na podłodze :) [ATTACH=CONFIG]267517[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]267518[/ATTACH]

LeKo, wg mnie fantastycznie rozwiązanie. Widziałam takie, ale zamiast drewnopodobnych płytek były po prostu deski drewniane olejowane na przemian z dużymi matowymi płytami w kolorze antracytowym. Wyglądało super!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kosmos? Moim zdaniem świetny design, oryginalny, ale drewniany, taka lampa sprawdziłaby się w mojej kuchni. Czasem warto otworzyć się na nowe rozwiazania. Nie iść ciągle w banał, ale poszaleć aranżacyjnie :)

wydaje mi się że określeniem "kosmos" miał na myśli właśnie to co napisałaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeKo wytypowana przez Ciebie podłoga na zdjęciu jest główną ozdobą tego wnętrza. Dlatego reszta wnętrza jest dopasowana do niej.

Moim zdaniem trudno by mi było połączyć trzy rodzaje podłogi na jednej otwartej przestrzeni biorąc pod uwagę tą ze zdjęcia, z umeblowaniem wnętrza w kilka funkcjach. Ja temu pomysłowi na otwartej połączonej przestrzeni powiedziałabym nie :no:. Ale to Twoje wnętrze, Ty tam rządzisz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy białe wnetrze musi być ascetyczne:confused:

 

A czy ty zrozumiałeś sens mojego wpisu?

Białe wnętrze nie musi być ascetyczne, bo w końcu mozna sovbie też zrobić białe shabby chic, ale do wzorzystej podłogi - tak. Zawalona meblami podłoga tego typu będzie albo wprowadzać dodatkowy chaos albo zostanie kompletnie zasłonięta.

Dlatego na zdjęciu prezentującym ten układ podłogi, jak widać wyraźnie, nie ma zbyt wiele mebli. Jest - jakby to ująć? ASCETYCZNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty zrozumiałeś sens mojego wpisu?
gdybyś pisała ze zrozumieniem to bym nie pytał:lol2:

Dlatego na zdjęciu prezentującym ten układ podłogi, jak widać wyraźnie, nie ma zbyt wiele mebli. Jest - jakby to ująć? ASCETYCZNE.

a pytanie było o podłogę i czy wg forumowiczów tego typu układ moze/lub nie pasować do 60m2 powierzchni, bo to podłoga ma byc tu najważniejszym elementem a nie poustawiane graty meblowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się dwa ułożenia najbardziej podobają. Na jakie się decydujesz Doriko?

Jeszcze myślimy nad ułożeniem.

Do tej wersji z przesunięciem nie jestem przekonana.

DSCN1055.JPG

Chyba płytka jest zbyt krótka do tego układu. Choć i tak mało tej podłogi będzie widać, bo kuchnia wąziutka i sporo zasłonią meble.

Do listy jeszcze dokładam podwójną jodełkę którą Elfir mi przez przypadek podsunęła poniższym zdjęciem ale jeszcze nie miałam czasu ułożyć z moich płytek

http://www.elceramics.ru/pictures/tovar/original/image_2944.jpg

 

 

 

Jak dla mnie to połączenie jasnych płytek z drewnopodobnymi wygląda rewelacyjnie tylko właśnie kwestia sąsiedztwa i przestrzeni. Najlepiej pewnie wyglądało by to na dużej otwartej przestrzeni, szczególnie gdy płytki mają być dużych gabarytów.

 

LeKo jak tak ci si podoba to daj na całości w ten sposób, myślę że jak oddzielisz pomieszczenia różną podłogą to zmniejszy ci się ta przestrzeń. Znajomi mają dość duży salon otwarty na hol i kuchnię a przez różną podłogę a szczególnie obniżenie poziomu w części salonowej, pomieszczenie wydaje się małe a wręcz ciasne.

Podłoga piękna, dawaj na całość ale nie szalej ze ścianami i meblami bo to podłoga będzie główną ozdobą pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanie było o podłogę i czy wg forumowiczów tego typu układ moze/lub nie pasować do 60m2 powierzchni, bo to podłoga ma byc tu najważniejszym elementem a nie poustawiane graty meblowe

 

Dokładnie. Ponieważ podłoga wymaga eksponowania i dlatego odpisałam,że konieczne jest "białe, ascetyczne wnętrze"

Masz dzisiaj potrzebę czepiania się bez powodu? Bo poza tobą wszyscy zrozumieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc ja nie "widzę" wpisu LeKo o podłodze jako najważniejszym elemencie w tej otwartej przestrzeni. Nie widząc planu tego wnętrza o 60m2 i zamiar umeblowania w konkretnym stylu, a przecież ma być kuchnia, jadalnia, salon, trudno doradzić. Ja rozumiem to tak jak wynika z wpisu, że LeKo chce na części kuchennej i może jadalni mieć jasne kafle z linku, potem pas od drzwi wejściowych do tarasu mieszane z drewnopodobnymi dokładnie jak w linku, a w części salonowej wykorzystać tylko te drewnopodobne. Zamysł bardzo fajny, ale chyba do bardzo "oszczędnie" umeblowanego wnętrza. Jaki styl ma w zamyśle LeKo nic nie wiemy :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za rady :) temat jak najbardziej aktualny (jutro jedziemy rozejrzeć się konkretnie za płytkami). Planuję wnętrze nowoczesne, skromne bez żadnych "udziwnień" i niepotrzebnych mebli. Z założenia główną ozdobą będą duże okna :), kominek i właśnie podłoga. Kuchnia, schody i parapety w podobnym odcieniu drewna jak płytki drewnopodobne :). Wklejam rzut parteru dla lepszego zobrazowania. Kuchnia- jasne płytki; hol i jadalnia- "mieszane" jak na zdjęciach, salon- drewnopodobne. Pozdrawiam :)rubin3_images_rd1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...