Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzwoniłam, nie mają już ani jednej sztuki :( .

Nie bardzo mogę czekać do września, bo bez tych płytek nie powiesze kibelka ani nie zamontuję umywalki - czyli jedyna na razie wykańczana łazienka będzie nie do użytku.

 

Co jest podobnego do nordic gold? W takim własnie ciepłym, ale dość jasnym odcieniu i z faktura drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu dziękuję za ten wątek. Dzięki Waszym wpisom udało mi się "namierzyć" odpowiadające nam płytki :) Szczególnie chciałam podziękować kori za jej zdjęcia porównawcze.

W tym momencie stajemy przed wyborem pomiędzy Atlas Concorde Etic Rovere a Marazzi Treverkhome Larice, który na żywo spodobal się nam bardziej niż Rovere bo jest "cieplejszy". Ponieważ tego wzoru nie widziałam w wątku wklejam zdjęcie porównawcze - może też się komuś przyda :)

Mała deska to dąb naturalny olejowany.plytki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj zdecydowaliśmy się na Pamesę Fronda Nogal, myślałam nad jaśniejszymi (na zdjęciu ta jasna płytka) ale w końcu wybraliśmy Nogal. zastanawiałam się wcześniej nad Kale nordic gold ale nigdzie ich na żywo nie widziałam.

2014-07-10 13.13.02.jpg

2014-07-10 13.13.07.jpg

 

i cena też przystępna bo w sklepie są po 79zł a udało nam się uzyskać rabat na 69zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie.

Bardzo dziękuję za ten wątek, dzięki niemu nie kupiłam płytek Nowa Gala, na których podobno wiele osób się zawiodło.

Szukam pilnie płytek drewnopodobnych, matowych, rektyfikowanych do położenia bezfugowego, jasnych w chłodnym odcieniu beżu, i żeby mnie to nie zrujnowało. W sklepach znalazłam odpowiadające mi kolory, ale zawsze było jakieś ale - głównie były to płytki nierektyfikowane.

Dzisiaj, dzięki zdjęciom i porównaniom Migotki (wielkie dzięki) prawie zdecydowałam się na Silvę Castervetro.

Mam jednak wątpliwość co do rozmiaru i koloru. Na stronie Viverto płytki w rozmiarze 20X80 mają piękny szaro-bezowy kolor i widoczne słoje drewna.

Płytki mam położyć w salonie o pow.25mkw, więc wolałabym płytki węższe, 13,8x80, jednak na zdjęciu kolor jest o wiele brzydszy od tych większych płytek:(

Czy to tylko przypadek? Migotko, jakiego rozmiaru były płytki, które pokazywałaś na zdjęciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nie wiem czy poszło do konkretnej osoby więc zapytam jeszcze na forum.Czy ktoś ma może zdjęcia płytek Noce Naturale najlepiej 14,8x119,8 z Paradyża.

Potrzebuję jeszcze info czy nie było problemów z nimi przy kładzeniu ( tzw.łódkowatość :p ) ,bo jednak długie są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagladam:)

wyslę Ci na priva zdjęcia popołudniu, mam marazzi w sypialni i tam jest jedna ściana z okien, więc zdjęcia przy mocnym świetle robione, a to na pewno ma wpływ na postrzeganie kolorów a poza tym monitor - każdy ma inne ustawienia...

pozdrawiam:bye:

 

 

 

Hej, czy Amglad1 jeszcze tu zagląda i mógłby wrzucic jakąś fotkę salonu w dziennym świetle? Znalazłam Marazzi TraverkHome rovere w dobrej cenie a nie mam możliwości zobaczenia jej na żywo - zdjęcie katalogowe zupełnie różni się od tych które wrzuciłeś - różnica w oświetleniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Bardzo dziękuję za ten wątek, dzięki niemu nie kupiłam płytek Nowa Gala, na których podobno wiele osób się zawiodło.

Szukam pilnie płytek drewnopodobnych, matowych, rektyfikowanych do położenia bezfugowego, jasnych w chłodnym odcieniu beżu, i żeby mnie to nie zrujnowało. W sklepach znalazłam odpowiadające mi kolory, ale zawsze było jakieś ale - głównie były to płytki nierektyfikowane.

Dzisiaj, dzięki zdjęciom i porównaniom Migotki (wielkie dzięki) prawie zdecydowałam się na Silvę Castervetro.

Mam jednak wątpliwość co do rozmiaru i koloru. Na stronie Viverto płytki w rozmiarze 20X80 mają piękny szaro-bezowy kolor i widoczne słoje drewna.

Płytki mam położyć w salonie o pow.25mkw, więc wolałabym płytki węższe, 13,8x80, jednak na zdjęciu kolor jest o wiele brzydszy od tych większych płytek:(

Czy to tylko przypadek? Migotko, jakiego rozmiaru były płytki, które pokazywałaś na zdjęciach?

 

Ja miałam płytki 13x80. Na Youtube jest film z nagranymi płytkami, może tak coś więcej zobaczysz. Tak, czy siak tu każda płytka będzie inna, różnią się "usłojeniem", jedne mają więcej ciemnych tonów, inne więcej jasnych.

Silva rzeczywiście jest piękna, choć akurat dla mnie za chłodna w kolorze. Z tej samej serii domawiałam jeszcze kolor Tur i Castro, ale oba są już zdecydowanie ciemnejsze, niż Silva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...