Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, czy Amglad1 jeszcze tu zagląda i mógłby wrzucic jakąś fotkę salonu w dziennym świetle? Znalazłam Marazzi TraverkHome rovere w dobrej cenie a nie mam możliwości zobaczenia jej na żywo - zdjęcie katalogowe zupełnie różni się od tych które wrzuciłeś - różnica w oświetleniu?

 

Hej Ilonek123 widze ze jestes z Bielska :) wiec jakbys chciala zobaczyc traverkhome rovere na zywo to bede je miala prawdopodobnie w srode :) Odezwij sie na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich tu piszących! przewertowałem ten i inne wątki dotyczące płytek drewnopodobnych, poszukując takowych do kuchni. Czy moglibyście doradzić mi w jednej kwestii - jaki charakter (intensywność, wyrazistość rysunku, usłojenie) powinny posiadać płytki do kuchni umeblowanej na biało (gładkie błyszczące fronty), blat jaśniejsze drewno, między szafkami szkło z drobnym elementem graficznym. Kolor podłogi widziałbym ciemniejszy niż Rovere Giallo ,może coś w tonacji Ochra, może jakiś orzech. Doradźcie czy dobierać wzór na zasadzie kontrastu (ascetyczne meble - bogatsza podłoga) czy analogii. Z góry wielkie dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, zainteresowany ułożeniem płytek drewnopodobnych (kuchnia jadalnia, salon) odwiedziłem kilka salonów i spodobały mi się produkty Ceramika Końskie , a konkretnie liverpool nut. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z takimi płytkami ? Kuszą ceną, ale nie wiem nic na temat ich jakości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Atlas 123 Jasnobrązowa.

Pozdrawiam

 

Dziękuję.

 

W zw. z tym, że kładziemy na kleju mapei, dopasowaliśy kolor z jasnego brązu z Atlasu do kolorówki fug Mapei i kupiliśmy brąz. Chyba był najbardziej zbiżony i dobrze wyglądał z płytkami. Chociaż sprzedawca, który też ma położone te płytki zastosował kolor czekolada. Co kto lubi :-) Dla nas jednak chyba byłoby za ciemno. Może przyda się komuś, kto też będzie układał setim honey :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiliśmy już płytki Paradyż Thorno Blanco, wszędzie na aranżacjach są z jaśniutką fugą. Czy ktoś z Was kładł je może z fugą szarą/ciemnoszarą?

 

Mam bardzo podobne plytki(też paradyż, ale zapomniałam konkretnej nazwy) w kuchni, fuga mapei orzech 229 chyba. Tez sie zastanawialam nad szarą fugą i uważam że to by wyglądało nie ciekawie. Nawet teraz żałuje, że nie wzielam jeszcze jaśniejszej fugi, ale nie ma tragedii też:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

jestem na etapie poszukiwania płytek drewnopodobnych do salonu. muszą być w średnio-brązowym lub ciemno brązowym kolorze. jak do tej pory mój ideał to MARAZZI TREVERKHOME QUERICA niestety ta cena... 249zl za mkw jest nie do przyjęcia. przy 25mkw koszt podłogi w samym salonie to ponad 6 tys. :((( inne propozycje to paradyż hasel brown za ok 130zł/mkw. oraz my way paradyż wenge naturale od 130zl/mkw. paradyż my way rovere rosso (100-120zł)co polecacie? a może znacie jeszcze jakieś ciemne płytki drewnopodobne? przeglądałam oferty marketów budowlanych, jeżeli trafią się ładne płytki o strukturze i kolorze przypominającym drewno to są albo bardzo drogie albo całkowicie w pełnym połysku. a to tez nie wchodzi w grę. z góry dziękuje za pomoc i wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, jak coś jest bardzo ładne, to kosztuje :(

Technologia produkcji płytek wielkoformatowych jest po prostu droga.

 

Znasz Kalebodur Nordic Brown?

Nie są rektyfikowane, ale dzięki temu tańsze.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manhatan17 zwróć uwagę na serię Madeira firmy Keraben. Nie wiem czy znajdziesz tam kolor który przypadnie Ci do gustu, ale pięknie udają drewno i kupisz je np. w necie w cenie do 150zł/m2. Przymierzamy się do koloru toscana natural. Ktoś tu nawet wrzucał fotki po ich położeniu, ale słabo widoczne. Plusem tych płytek jest najwyższa klasa ścieralności, czym niestety nie mogą się poszczycić nasi rodzimi producenci (m.in. hasel, myway - w dodatku te serie przy serii madeira wyglądają dość sztucznie :rolleyes:) Minusem zaś fakt, że występują tylko w jednym rozmiarze, tym szerszym (25x100), a nie każdemu się to podoba. Marazzi również wpadło nam w oko (seria treverkchic) tylko ta ceeena :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

jestem na etapie poszukiwania płytek drewnopodobnych do salonu. muszą być w średnio-brązowym lub ciemno brązowym kolorze. jak do tej pory mój ideał to MARAZZI TREVERKHOME QUERICA niestety ta cena... 249zl za mkw jest nie do przyjęcia. przy 25mkw koszt podłogi w samym salonie to ponad 6 tys. :((( inne propozycje to paradyż hasel brown za ok 130zł/mkw. oraz my way paradyż wenge naturale od 130zl/mkw. paradyż my way rovere rosso (100-120zł)co polecacie? a może znacie jeszcze jakieś ciemne płytki drewnopodobne? przeglądałam oferty marketów budowlanych, jeżeli trafią się ładne płytki o strukturze i kolorze przypominającym drewno to są albo bardzo drogie albo całkowicie w pełnym połysku. a to tez nie wchodzi w grę. z góry dziękuje za pomoc i wszelkie sugestie.

 

Moge podac namiary na dobre ceny Marazzi, szczegolnie rozmiar 30x120 wychodzi rozsadnie. Kupowalam w lipcu 3 kolory traverķhome w dwoch rozmiarach. Plytki jeszcze nie ulozone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam na ten wątek bo ostatnio mąż próbował przekonać mnie do płytek w salonie. Jako miłośniczka drewna pomyślałam w pierwszej chwili że chyba na głowę upadł. Nie wyobrażałam sobie w salonie niczego innego niż deska podłogowa. Płytki wydawały mi się zawsze zimne i odbierające pomieszczeniu przytulność. Ale muszę przyznać, że po przejrzeniu kilka stron i Waszych zdjęć to jednak naprawdę może wyglądać ładnie :) A do tego funkcjonalnie jeśli pod płytkami będzie podłogówka. Tylko w dalszym ciągu nie przekonuje mnie ten odgłos jaki dają płytki podczas chodzenia w butach. Czy właścicielki domów i mieszkań z takimi podłogami mogą powiedzieć coś na ten temat? Nie jest to denerwujące i nieprzyjemne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...