Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My dzisiaj zdecydowaliśmy się na Pamesę Fronda Nogal, myślałam nad jaśniejszymi (na zdjęciu ta jasna płytka) ale w końcu wybraliśmy Nogal. zastanawiałam się wcześniej nad Kale nordic gold ale nigdzie ich na żywo nie widziałam.

[ATTACH=CONFIG]269537[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]269538[/ATTACH]

 

i cena też przystępna bo w sklepie są po 79zł a udało nam się uzyskać rabat na 69zł. :)

znalazłam te same płytki po 54 zł/m2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne płytki będą lepszym rozwiązaniem, bo będę łatwe do utrzymania w czystości.

ciemne podobają mi się o wiele bardziej więc żadne nawet najładniejsze jasne nie wchodzą w grę (chyba że jako dodatek do szarej dolnej łazienki bo drewnopodobne jasne planuję właśnie tam) pokój dzienny tylko ciemne. a czy praktyczniejsze? polemizowałabym, miałam styczność z różnymi panelami od jasnych po ciemne a nawet w beżowoszarym odcieniu. na ciemnych bardziej widać kurz, wszystkie inne zabrudzenia w tym sierść (czarna) psa to przekleństwo na jasnych.

 

Zetka - te płytki wyglądają obiecująco, kolorek toscana natural jak najbardziej mi odpowiada i na pewno wezmę je pod uwagę lub ewentualnie odcień Keraben Madeira ceniza.

 

Picco - poproszę o te namiary na te płytki Marazzi. porównać zawsze można.

 

Byłam w tym tyg w salonie z płytkami i na żywo widziałam hasel brown i byłam pozytywnie zaskoczona, wyglądają 100razy lepiej niż myway (były obok na ekspozycji więc miałam porównanie). tak więc myway wypadają z czołówki a w ich msc wskakują Madeira Keraben, ostatecznie chyba skończy się na zakupie pojedynczych sztuk i decyzja zapadnie po oględzinach na żywo.

Edytowane przez manhatan17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na legni- znalazłam w dobrej cenie 69 zł. za I gatunek.

Widział ktoś "na żywo" LEGNI TINTA QUERCIA i LEGNI TINTA NATURAL, bo na zdjęciu za bardzo nie widać pomiędzy nimi różnicy, ale chyba te natural są jaśniejsze?

Chodzi Ci o płytki firmy Kale Italia? Jeśli tak to troszkę pomieszałaś z nazwami kolorów :p a różnicę między nimi można zobaczyć np. na tej stronie: http://www.ceramicacampani.com/de/collections/legni-15x60/#tcerbox/9/ Jak przejrzysz dokładniej ten temat, to też tu ktoś je zamieszczał robione swoim aparatem i nawet wrzucał zdjęcie ułożonych (bodajże te quercia naturale)

 

 

manhatan17 od razu uprzedzam że toscana natural nie są tak ciemne jak na fotkach w necie. Jeśli o odcień chodzi porównałabym je raczej do hasel ochra (jaśniejszy, cieplejszy) Podesłałabym Ci jakieś fotki z budowy (mam 3 szt. do oględzin) ale mam wrażenie że na każdym zdjęciu wyglądają inaczej, więc najlepiej się tak nie sugerować i oglądać je na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o płytki firmy Kale Italia? Jeśli tak to troszkę pomieszałaś z nazwami kolorów :p a różnicę między nimi można zobaczyć np. na tej stronie: http://www.ceramicacampani.com/de/collections/legni-15x60/#tcerbox/9/ Jak przejrzysz dokładniej ten temat, to też tu ktoś je zamieszczał robione swoim aparatem i nawet wrzucał zdjęcie ułożonych (bodajże te quercia naturale)

 

 

 

zetka, dzięki za linka :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

jestem na etapie poszukiwania płytek drewnopodobnych do salonu. muszą być w średnio-brązowym lub ciemno brązowym kolorze. jak do tej pory mój ideał to MARAZZI TREVERKHOME QUERICA niestety ta cena... 249zl za mkw jest nie do przyjęcia. przy 25mkw koszt podłogi w samym salonie to ponad 6 tys. :((( inne propozycje to paradyż hasel brown za ok 130zł/mkw. oraz my way paradyż wenge naturale od 130zl/mkw. paradyż my way rovere rosso (100-120zł)co polecacie? a może znacie jeszcze jakieś ciemne płytki drewnopodobne? przeglądałam oferty marketów budowlanych, jeżeli trafią się ładne płytki o strukturze i kolorze przypominającym drewno to są albo bardzo drogie albo całkowicie w pełnym połysku. a to tez nie wchodzi w grę. z góry dziękuje za pomoc i wszelkie sugestie.

 

My mamy Emigres MDE 510. Wielkosc 15x50 cm. Nie są błyszczące. Cena na necie niecałe 50 zł/m kw. My zamawialiśmy w Merkury Market przez internet. Jeśli jesteś z południa to może będziesz miała ten sklep po drodze.

Widzialam tez te płytki np. w Benmarze ale po 70-80 zl za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety południe to nie moje rejony ;) ale płytki ciekawe.

 

wysyłałam zapytanie o te kilka rodzajów płytek do kilku sklepów w promieniu max 100km i dostałam jedną odp że mają te wszystkie na stanie a przynajmniej na ekspozycji do pokazania. tak więc nie będę musiała zamawiać po 1 płytce a zwyczajnie obejrzę je na żywo i porównam.

dziękuje za wszystkie odpowiedzi w mojej sprawie. jeżeli ktoś będzie miał u siebie któreś z płytek które wymieniłam proszę o recenzję z jakości i użytkowania (zakup swoich płytek planuję dopiero na październik-listopad, zawsze lepiej posłuchać opinii innych bo cena i wygląd to nie wszystko :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pago natural.jpgpago natural.jpgpago kuchnia.jpg

 

Hej,

co sądzicie o płytkach z paradyża kolor pago natural 16x98,5

w efekcie na nie się zdecydowałam, co prawda kosztują drożej niż planowałam, ale jakoś przeżyję ;-)

myślę, że ładnie się zgrają z moją stolarką okienną- ciemny orzech i kolorystyką w domu (beże, biele, szarości, ecru)

Cena od 90 w sklepach internetowych do 160 zł/m2 w sklepach stacjonarnych,

podobają Wam się? Jaka fuga do tego?

Edytowane przez Anyżek35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cały dzień szukam i szukam płytek drewnopodobnych do salonu imitujących drewno. Ciężko wybrać tyle tego na rynku, że szok. Co sądzicie o płytkach holtzer paradyża??? 9,8x40 ładnie będą wyglądać w salonie? Zastanawiam się czy kupić 15x68 czy te mniejsze? prosiłabym o pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam holtzer beige (te mniejsze) w salonie, ułożone na prosto (układanie w jodełkę przerosło mnie :) ) Uwielbiam je, ale od razu powiem że są krzywe we wszystkie strony :) Mnie to nie przeszkadza, ale jak ktoś chce mieć idealną podłogę to może to go denerwować.

Zaraz poszukam zdjęć i wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz to jednak dłuższe :) A szerokość ma duże znaczenie co myślicie? polecacie jakąś konkretną firmę? dużo czytałam tutaj o woodentic.

Chodzi mi o to żeby bardzo przypominały drewno. Kolor coś pomiędzy brązowym a jasnym coś na styl woodentic ochra. Mętlik w głowie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...