Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A moglibyście podać kilka linków zaufanych i sprawdzonych sklepów internetowych, które w swojej ofercie mają te najpiękniejsze kafelki lafaenza, morazzi i pozostali z czołówki. Niektórzy z Was chwalą się niskimi cenami zakupionych kafli, szukam ale gdzie nie trafię to ceny zaporowe lub na zapytanie... więc - pomożecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie moim zdaniem płytki drewnopodobne w tych kategoriach cenowych o których piszecie i które maja kształt szerokiego prostokąta i kiepski, sztuczny rysunek słojów są z góry skazane na porażkę ;) Po ułożeniu zawsze będą (ze względu na swój kształt wyglądały jak płytki a nie jak deska) Niestety ja mam tak, że muszę dotknąć i położyć obok siebie różne rodzaje płytek wtedy jest najlepsze porównanie, w związku z tym poświęciłam troszkę kasy i zakupiłam lub wypożyczyłam sobie po płytce z różnych firm. Podczas wybierania płytek dla siebie w domu miałam dla porównania baldocera bayur nogal, stargresy, emigresy, cersanita, paradyża, nowa gala. moja subiektywna ocena jest taka że niestety przy szerokości 17 cm i więcej wszystkie moim zdaniem kiepsko imitują drewno. No ale w sumie co się komu podoba. ;)

Najładniejszy z polskich jest Paradyż My Wy, Woodentic, Korzilius. Nowa Gala - ale przy długiej klepce też całkiem nieźle się prezentuje. Bardzo ładna i w całkiem przystępnych cenach jest też płytka z Tubądzina seria Select.

Z tańszych jest jeszcze nowa kolekcja Paradyża o nazwie Woodhaven, tych nie udało mi się zobaczyć - będą pewnie zbliżone do holtzera

Ostatecznie udało mi się znaleźć idealnie pasujące do moich wizji wnętrz jasne dębowe, włoskie, płytki w II gat w super cenie (64zł za m2) do złudzenia przypominające dębowe deski. Nie ukrywam że przy ilości jaką musiałam kupić - 130m2 takich płytek cena była dla mnie bardzo istotna. :)

Każdy kto wchodzi do domku musi dostać do ręki kawałek płytki żeby uwierzyć że to nie drewno - więc chyba jest nieźle z ich prezentacją.

Do tego chyba całkiem dobrej jakości (praktycznie 0 odpadów w związku z np jakimiś skazami itp. na które mógłby drugi gat wskazywać)skoro bez problemu udało się mojemu mężowi (amatorowi jeśli chodzi o kładzenie płytek) uzyskać fugę o szerokości zaledwie 1mm :) Z tego co czytałam na forum i z rozmów ze sprzedawcami z wyżej wymienionymi bywa problem i producenci zalecają min. 2mm i więcej bo nasze rodzime produkcje są niestety naturalnie krzywe albo lubią się wyginać w łódkę.

 

Dla przykładu tutaj jest Ceramika Gres (2 płytki jasna i ta ciemna) Cersanit ta bardzo jasna bez wyrazu i dwa kolory holtzera.

 

PA120035.JPG

 

Tutaj kawałek mojej płytki a u góry zdjęcia widać dla porównania nad nią strukturę tej jasnej płytki Ceramiki Gres a pod nią jasny Holtzer

PA190490.JPG

 

 

Byłabym wdzięczna gdyby Autorka postu lub inny Forumowicz podał nazwę i producenta jakie to płytki zakupiła ostatecznie Tuti Puti czyli autorka postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście podać kilka linków zaufanych i sprawdzonych sklepów internetowych, które w swojej ofercie mają te najpiękniejsze kafelki lafaenza, morazzi i pozostali z czołówki. Niektórzy z Was chwalą się niskimi cenami zakupionych kafli, szukam ale gdzie nie trafię to ceny zaporowe lub na zapytanie... więc - pomożecie?

 

Zawsze lepiej na zapytanie, bo na cenę ma wpływ nie tylko ilość płytek,ale też zakup pełnopaletowy,a kazda fabryka i rodzaj płytki jest w innej ilości na palecie.

 

Najlepiej na stronie producenta zerknąć do katalogu gdzie jest specyfikacja techniczna i podaja jak one są pakowane.

 

Szukaj importerów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów ktrórzy zastanawiaja sie nad wyborem płytek drewnopodobnych. Mój wybr takich płytek trwał dlugo i nie ukrywam, że pomocny był dla mnie bardzo ten watek. Miałam ograniczone finanse i duży metraz (90m2) - toteż musiałam szukac płytek w przedziale cenowym do 100 zł. dzieki waszym doświadczeniom i rankingom mogłam poznać wiele firm które produkują płytki imitujące drewno od tych tańszym po płytki z górnej półki cenowej. Widziałam, dotykałam, porównywałam, pyrzymierzałam mnóstwo takich płytek. Miałam swoje kryteria: przede wszystkim cena, płytka dość jasna, ciepły kolor, piękne usłojenie, antypoślizgowa, o wyczuwalnej strukturze, dużo rodzajów usłojeń (czyli płytki różniące sie od siebie). Ostatecznie mój wybór padł na MARAZZI TREVERKWAY LARICE 15 X 90 CM pare zdjęć z układania (czyli prawie nie zakurzone)

DSC_0342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, pomóżcie wybrać kafle drewnopodobne. Z ładnym rysunkiem drewna ale i w możliwej cenie. Tak do 80-90 zł najlepiej. Musze zamówić płytki ale nie mam możliwości obejrzenia na żywo. Szukam jasnych kafli do łazienki - potrzeba mi 4 m.

 

Pierwszy wybór padł na Opoczno Allwod Oak 14,8x59,8

 

http://photos05.redcart.pl/templates/images/thumb/1867/700/600/pl/0/templates/images/products/1867/e672486853e5ab531dfd4db475d646a6.jpg

 

Później Tubądzin Domino Oak 14,8x59,8. Te chyba najbardziej do mnie przemawiają ale o płytkach drewnopodobnych zadecydowałam w ostatniej chwili i nie wiem za bardzo które będą najbardziej naturalnie wyglądać

 

http://www.ceramika-domino.pl/files/plytki/big/1105_oak-beige-148x598.jpg

 

Kolejne to Tubądzin Select 3. Co myślicie o usłojeniu ? Nie za bardzo wyraźny ten rysunek ? Ja sama już nic nie wiem...

 

http://plytki24.pl/images/uploads/TU_17428.jpg

 

Maloe Beige Paradyż ? Chyba dosyć popularne ale nigdzie nie mogę znaleźć.

 

http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/elements/large_images/000/008/757/original/maloe_beige_1_215x985-11.jpg?1433249195

 

Ostatnie to Ape Canada Nogal 15x90, które mają najciekawszy format.

 

http://image.ceneo.pl/data/products/37293618/i-ape-canada-nogal-drewnopodobna-15x90.jpg?=cae71

 

Pomocy :)

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłabym wdzięczna gdyby Autorka postu lub inny Forumowicz podał nazwę i producenta jakie to płytki zakupiła ostatecznie Tuti Puti czyli autorka postu.

 

Ostatecznie kupiłam płytki rovere gialo z powierzchnią lapato z firmy Gardenia Orchidea.

Tutaj jest do kupienia ta sama płytka: http://www.sklepangra.com.pl/plytki-ceramiczne/gardenia-orchidea/natural-rovere-naturale-lap-13x789/

Jesteśmy nimi zachwyceni genialne w użytkowaniu i wyglądzie. Ludzie widząc pierwszy raz naszą podłogę nie wierzą, że to płytka a nie drewno. :)

Na podłodze wyglądają tak:

IMG_0062.jpg

 

IMG_0055.jpg

 

IMG_5126.jpg

Edytowane przez tutli_putli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PARADYŻ HASEL

polecacie ? czy są w miarę równe?

 

ew. jakie inne płytki ciemne drewnopodobne w granicach 100zł/m2 ?

 

zastanawialiśmy się nad hasel brown jednak przy zestawieniu z inną płytka na real zdecydowaliśmy się na Meissen Legno Rustico Brown. więc w odniesieniu co do jakości i równości hasel nie mogę się wypowiedzieć. legno kupiliśmy w 2 gat. za ok 75zł/mkw. 2 czy 3 razy trafiła się łódkowata płytka ale po prostu odkładaliśmy ją na bok i braliśmy następną (kładliśmy je sami). efekt po ułożeniu bardzo nam się podoba. wygląda jak prawdziwe deski. płytki mają delikatną fakturę, nie są idealnie gładkie ale własnie dzięki temu nie wyglądają sztucznie, mimo delikatnej struktury łatwo się je zmywa. dodatkowa zaleta tych płytek to duży format ok 15x90cm.

 

sporo dużych płytek drewnopodobnych widziałam ostatnio w leroymerlin w cenach ok 70-90zł/mkw. warto pojeździć po sklepach i pooglądać na real.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rovere Gialo u nas, bardzo je lubię i najważniejsze, ze są wygodne w użytkowaniu.

http://images76.fotosik.pl/3/ae489b53f30538e7med.jpg

http://images78.fotosik.pl/3/fe44ebedae7c8237med.jpg

 

Mamy je też na podłodze w gabinecie, każdy myśli, że to drewno.

 

Z tym że to rovere gialo jest z Paradyża a te moje są z firmy Gardenia Orchidea i występują teraz w Gardenii pod nazwą rovere naturale. Ale jak kupowałam swoje to nazwa była identyczna jak te paradyżowskie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat znam branże płytek ceramicznych bardzo dobrze i nie obraź się ale porównywanie włoskiej Gardenii do Paradyża to ma się nijak. Może tylko z tym że te i te są drewnopodobne. Jedne i drugie płytki różnią się od siebie bardzo strukturą, kolorystyką, wybarwieniem, powierzchnią, wymiarami. Zanim kupiłam swoje przetestowałam też i Paradyża zresztą to był mój pierwszy faworyt z dostępnych płytek na rynku te kilka lat temu. Niestety brak elastyczności cenowej sprzedawców przy zakupie 120m2 popchnął mnie do szukania innych płytek i tak trafiłam na te moje Gardenie i to był strzał w 10 :) Więcej nie będę się rozpisywać na temat różnic lub wyższości jednych nad drugimi bo każdy ma tam jakieś swoje preferencje i upodobania oraz możliwości cenowe. Najważniejsze by to co kupujemy nam się podobało i cieszyło oko oraz dobrze się użytkowało. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...