Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

powiedzcie mi czym różnią się płytki Marazzi Treverkway Larice od Treverkhome Larice??

szukam od kilku dni i znalazłam tyko różnicę w cenie i rozmiarach.

a kolor to jest ten sam?? pomóżcie :)

 

Kolor nie wiem, nie widziałam na żywo treverkhome (ma zdjecich jest podobnie), ale na pewno rektyfikacja, treverkway jest nierektyfikowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolor nie wiem, nie widziałam na żywo treverkhome (ma zdjecich jest podobnie), ale na pewno rektyfikacja, treverkway jest nierektyfikowana

 

Dzięki Kochana :).

Zadzwoniłam do przedstawiciela Marazziego i powiedział, że kolo ten sam - różnica właśnie w tej rektyfikacji i rozmiarach. Way ma jeden rozmiar.

O ile sie nie mylę to Ty masz way na podłodze??

Powiedz mi jak się spisują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tez muszę coś wybrać. Widziałem nawet fajne w LM ale nie pamiętam nazwy. Ale raczej coś z ciemniejszych.

 

Ciężki wybór co do płytek drewnopodobnych :) .

Ja miałam tyle już płytek w domu, że szok. I powiem tak jak na razie Marazzi wypada najlepiej wyglądem i cenowo.

Z ciemnych będę (najprawdopodobniej) brać Hasel Orcha - do łazienki.

Albo jest fajna płytka ale cenowo zabija albo są płytki, które wyglądają jak panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

jestem trochę "zielona" w kwestii płytek drewnopodobnych i szukając informacji trafiłam tutaj :) Przebrnęłam przez kilkanaście stron wątku i w wolnej chwili będę czytać dalej, jednak mam pytania, które być może się przewinęły, aczkolwiek jeszcze nie znalazłam na nie odpowiedzi.

Szukam płytek w jasnym odcieniu i narazie najbardziej spodobały mi się paradyż almonte natural.

Czy moglibyście polecić inne płytki w podobnym odcieniu? Czy ktoś ma te bądź podobne płytki i wrzuciłby zdjęcie? Bo grafika google mało pomogła :(

I ostatnie pytanie, które jest chyba najtrudniejsze... Jaki fugi wybrać? Te ze zdjęcia katalogowego wyglądają dobrze ale nigdzie nie znalazłam jaka to firma i kolor. A nie chciałabym za jasnych...

 

Mam nadzieję, że będziecie wyrozumiali dla laika :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejeżdżałem ostatnio Aleją Krakowską i wpadłem z ciekawości do Grestona, to co zobaczyłem powaliło mnie .... Włoskie płytki Sant Agostino efekt starego drewna nieprawdopodobny. Postawili w części ekspozycji ekspozycję płytek nazywaną drewutnią szkoda że u mnie wszystko już zakończone

1b-santagostino-blendart.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
my zdecydowalismy sie na Paradyz maloe natural, chcielismy zeby byly podobne kolorem z panelami, wiec jezdzilismy z plytka po sklepach z panelami i okazalo sie, ze pasuja najbardziej do paneli, ktore nas najbardziej urzekly przy poprzedniej wizycie w sklepie ;)

na zdjeciu widac i plytke Paradyz (po lewej) i panele, mysle ze roznica bedzie niezbyt duza :)

 

Hej wszystkim :) Przeczytałam wątek na forum od deski do deski :) Jak dobrze, że jesteście :)

Meszek, ogromna prośba, czy mógłbyś podać nazwę paneli i drzwi? W prawdzie zdecydowałam się wcześniej na maloe beige, ale u Ciebie na zdjęciu te natural wyglądają tak fajnie, że jestem gotowa zmienić zdanie :) Bardzo proszę o informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu podpisalismy umowę na SSO

A i tak juz od dawna myslami i planami wybierami w daleką przyszlośc.. W tym także rozważamy kwestie wyboru płytek do poszczególnych pomieszczeń od parteru o poddasze..

Zarówno na parterze jak i na poddaszu będize zamontowane ogrzewanie podłogowe wodne więc niajko logicznym było iz jak najwięcej powierzchni podłogi musi być pokryte materiałem ktory dobrze przewodzi ciepło, a jak wiadomo takim materiałem jest ceramika czy tez gres.

 

Dlatego też we wszystkich pomieszczeniach na parterze podłogi będa wyłozone gresem a na pietrze jak na razie tylko w 2 z trzech pokoi będą panele i to te najcieńsze 7 mm z Kronopolu odpowiednio w jednym panele "dąb nicejski" o taki..

 

http://algal.ekronodom.pl/kronopol/D-3513-Dab-Nicejski-1_decor_d.jpg

 

 

 

w a drugiom "dąb joński"

 

http://www.ekronodom.pl/userdata/gfx/9a3908115a8caf91245ffe1e7ab35624.jpg

 

 

 

 

 

a wracając do płytek..

Na parterze w planach jest salon (okolo 30 m2) w salonie tyym planujemy ułożyc płytki z Paradyża z kolekcji Baima oo takie....

 

http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/007/795/medium/baima-z-medalem.jpg?1434444725

 

 

 

 

 

Ktos z Was ma może te płytki ? Jak sie sprawują w użytkowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :) Przeczytałam wątek na forum od deski do deski :) Jak dobrze, że jesteście :)

Meszek, ogromna prośba, czy mógłbyś podać nazwę paneli i drzwi? W prawdzie zdecydowałam się wcześniej na maloe beige, ale u Ciebie na zdjęciu te natural wyglądają tak fajnie, że jestem gotowa zmienić zdanie :) Bardzo proszę o informację :)

 

drzwi to dre kolor dąb bielony ryfla, a panele to kronopol king size dab prowansalski :)

z panelami plytki komponuja sie bardzo ladnie, drzwi dopiero w pon maja przyjechac ;)

20151231_162447.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zapytać o ocenę pomysłu połączenia deski/parkietu z płytkami imitującymi drewno. Poniżej rzut projektu, którym jesteśmy mocno zainteresowani:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=342998&d=1452506704

Planujemy w salonie dać jakieś drewno, natomiast mamy dylemat, co w holu (kolor zielony). Drewno raczej się tam nie sprawdzi, prawda? Czy połączenie drewna i płytek drewnopodobnych na długości 5m będzie dobrze wyglądać? Nie będzie to się gryźć? Czy planować w holu płytki "zwykłe". A może jednak deskę na całości (pokój+hol)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam takie pytanie, chciałbym w salonie położyć płytkę drewnopodobna o długości 120cm

ale mam taki problem że w posadzce mam dwie dylatacje na krzyż, (4 kwadraty mniej więcej)

chciałbym położyć je równolegle bez przesunięcia (znaczy chyba muszę :p)

można tak kłaść ? dobrze będzie to wyglądać ? a może jest jakiś inny sposób by poradzić sobie z tymi dylatacjami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...