Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

Też dołączam do grona poszukujących ładnych płytek drewnopodobnych w przyzwoitej cenie:D.

 

Byłam wczoraj w OBI obejrzeć Meranti roble i muszę przyznać, że trochę inaczej ją sobie wyobrażałam:(. Teraz muszę znaleźć miejsce gdzie mogę luknąć na Marazzi trreverkway i Ape Ceramica oregon nogal.

 

Marazzi treverekway znajdziesz na bartckiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też dołączam do grona poszukujących ładnych płytek drewnopodobnych w przyzwoitej cenie:D.

 

Byłam wczoraj w OBI obejrzeć Meranti roble i muszę przyznać, że trochę inaczej ją sobie wyobrażałam:(. Teraz muszę znaleźć miejsce gdzie mogę luknąć na Marazzi trreverkway i Ape Ceramica oregon nogal.

 

nie wiem, czy dla Ciebie będzie to miało znaczenie, ale w Marazzi drewnopodobnych jedyna seria rektyfikowana to TreverkHOME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Rozmiary są tak naprawdę dowolne. Każdy producent płytek narzuca odgórnie wielkości i innych nie ma. Te drewniane mogę być dowolnej szerokości i długości - oczywiście tu bez przesady - naturalne wyginanie się materiału jest do "obejścia" ale nie do uniknięcia. Ważne, żeby drewno pracowała w sposób kontrolowany. Odnośnie do gatunków, to też jest spora paleta do wyboru, zależy od pomieszczenia czy suche czy wilgotne jak np. łazienka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - Maloe beige, niestety jeszcze brudne, ale coś tam widać

[ATTACH=CONFIG]314687[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]314688[/ATTACH]

 

 

Witam,

 

zakupiłam te płytki do salonu, powierzchnia jest spora, bo 50m2. Czy te płytki układane były wg wzoru (słój, do słoja, odcień do odcienia, czy po kolei z paczki jak leciało)? Rozpakowałam kilka paczek i wychodzi że są dwa powtarzalne wzory, ciemnych i jasnych płytek i nie wiem jak je kłaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
[ATTACH=CONFIG]318507[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]318508[/ATTACH]

A to moje Maloe, jeszcze brudne i bez schodów i balustrady od antresolki. Właśnie kończymy dębowe schody, cieszę się bo już widzę, że doskonale pasują do tych płytek..

Wkleję fotkę po zakończonej pracy :)

 

Witaj! Napisz proszę jaki to odcień Maloe? Beige czy natural? Mam dylemat, bo dziś zamówiłam natural i nie jestem pewna czy będzie ten odcień pasował do dębowych blatów kuchennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Paradyż Woodhaven Bianco ułożone w jodełkę + fuga Ceresit Bahama wyglądają następująco:

 

[ATTACH=CONFIG]353682[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]353686[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]353687[/ATTACH]

 

z próbną zasłoną ale za to większa powierzchnia ;)

 

[ATTACH=CONFIG]354862[/ATTACH]

 

 

 

Piękne jaki wymiar ma ta płytka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się nad płytkami drewnopodobnymi. Jeszcze nie jestem do końca przekonana czy na dole w salonie na podłogówce kłaść płytki czy deskę trójwarstwową.. na górze będzie deska, na dole ze względów praktycznych (ogród, kuchnia) zastanawiam się nad płytkami. Jedyną rzeczą, której się boje to to, że będzie od niej bił ciągły "chłód" w sezonie pozagrzewczym. Jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie?

 

Jeśli płytki drewnopodobne to tylko Marazzi - są przepiękne. Najbardziej podoba mi się Treverkever Natural. Na wizualizacjach wygląda przepięknie:

treverkever_02.jpgTreverkever_natural.jpgpol_pl_Treverk-Ever-Natural-20-x-120-cm-plytka-gresowa-drewnopodobna-3945_1.jpg

 

pytanie czy tak wyjdzie w rzeczywistości?

Mam już w domu próbkę - sama w sobie wygląda dość szaro, jednak na wizualizacji jest efekt ciepły.. czy to normalne? czy zdjęcie jest "podkręcone" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje ;) marazzi treverkever natural

 

[ATTACH=CONFIG]320590[/ATTACH]

 

na tym zdjęciu jeszcze bez fugi ;)

 

[ATTACH=CONFIG]320591[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]320592[/ATTACH]

 

a tu już zafugowane, mapei bodajże 134.

 

o, znalazłam u kogoś te płytki :)

czy mogłabyś (o ile to przeczytasz jeszcze po roku :) wrzucić więcej zdjęć podłogi - już teraz z umeblowaniem itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzień dobry :)

 

Może ktoś będzie mógł pomóc - czy płtyki MARAZZI MARAZZI TREVERKWAY dostępne są w sieciowych marketach typu Obi itp, czy raczej należy ich poszukiwać w typowych sklepach z płytkami?

Po przeglądaniu forum bardzo podoba mi się wzór LARICE, choć inne też zachwycają. I nie wiem gdzie poszukiwać ich na żywo.

Teren Śląska.

Jestem zielona w kwestii poszukiwania odpowiednich płytek, potrzebuję czegoś raczej ciemniejszego do kuchni.

Może ktoś będzie mógł doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączę się do tematu ponieważ przymierzamy się aktualnie do wyboru podłogi w naszym mieszkaniu i mamy kilka wątpliwości i myślę że z wasza pomocą znajdziemy jakieś dobre rozwiązanie. Salon mamy obecnie połączony z kuchnią i w pewnym stopniu z przedpokojem. Powierzchnia samego salonu i kuchni to 30m2 dodakowo w połączeniu z przedpokojem wychodzi około 40m2. Bardzo podoba nam się pomysł jednolitej podłogi w tych pomieszczeniach. Problem polega na tym że w przedpokoju i w kuchni nie wyobrażamy sobie innej podłogi jak tylko płytki ze względu na łatwość utrzymania czystości i sam charakter pomieszczeń, natomist w salonie nie możemy przekonać sie do tego aby położyc w nim płytki zważywszy na to że nie ma tak ogrzewania podłogowego i takiej możliwości nie mamy aby było a lubimy chodzić boso i boimy sie że podłoga będzie zimna, dlatego też by zachować koncepcję jednolitej podłogi w tych 3 pomieszczeniach myślimy żeby w salonie położyć panele podłogowe a w kuchni i przedpokoju płytki drewnopodobne, które bardzo się nam podobają. Z racji iż łatwiejszy jest dostęp do paneli podłogowych oraz, że różnorodność ich kolorów jest wieksza planujemy wybrać płytki drewnopodobne, a do nich dobrać pasujące kolorystyką panele.

Kolory podłóg które nam się podobają to raczej ciepłe ciemniejsze odcienie jednak też nie za ciemne. Np orzech amerykański niektórych producentów paneli i podłóg drewnianych widoczyn na zdjeciach poniżej.

Chcielibyśmy uzyskać podłogę mniej więcej w takich kolorach.

 

http://images76.fotosik.pl/828/35125505ec3936acm.jpg

 

http://images75.fotosik.pl/827/141228b4f0e3943am.jpg

 

http://images75.fotosik.pl/827/c1369b347ae7732dm.jpg

 

http://images75.fotosik.pl/827/ff470185d8308fd2m.jpg

 

http://images78.fotosik.pl/828/41935335527c6a15m.jpg

 

http://images78.fotosik.pl/828/3dc777bb0489e48bm.jpg

 

http://images77.fotosik.pl/828/8c684f091f64ba58m.jpg

 

Podobają się nam również niektóre odcienie Merbau ale często są już za ciepłe u niektórych producentów oraz niektóre odmiany koloru Dębu ciemniejszego oczywiście

 

Teraz prośba do was o pomoc czy może ktoś z was kojaży jakąś firme która produkuje płytki w takich lub podobnych kolorach.

Z tego co się zdążylismy zorientować najbliższe niektórych kolorów w tym przypadku pierwszych pozycji czyli orzecha amerykańskiego są paradyż hasel ochra oraz woodentic ochra lub brown choć oczywiście nie do końca to jest to.

Bylibyśmy wdzięczni za pomoc. Konieczne pewnie będzie zakupienie pojedynczych sztuk, bieganie i dopasowywanie paneli...

A może przekonacie nas do całej podłogi w płytkach? Choć to raz droższe rozwiązanie, dwa zimna podłoga bo bez ogrzewania no i trzy bardziej niebezpieczna dla małych dzieci biegających po salonie.

Z góry dziekujemy za pomoc

Pozdrawiamy

Edytowane przez Gość1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...