Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ma ktoś doświadczenie z płytkami Limone Ceramika? Spodobały mi się płytki Arbaro Desert, rektyfikowane, koszt w sklepie internetowym ok. 100 zł/m2

 

http://www.ceramicalimone.com.pl/cache/multithumb_thumbs/b_500_500_16777215_00_images_kolekcje_arbaro_t1.jpeg

 

ale mam wątpliwości co do firmy. Z tego co wyczytałem to jest to marka własna grupy Polska Grupa Ceramiczna, czyli przez kogo produkowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Kolegów na forum,

również szukam dla siebie płytek drewnopodobnych. Wpadły mi w oko:

1. Gardenia Orchidea Just Life Beige Biono:

http://www.ceneo.pl/36011661?se=9jCyx9WaaYnky7Btja8n5R7H0C1TBDZh&gclid=CJz67-uml9ICFU5eGQodFzgAng

2. Atlas Concorde Etic Rovere Matt:

https://www.atlasconcorde.com/en/collections/ac/etic/gres/rovere/mattrettificato/

Czy ktoś z Was ma może na sprzedaż jedną sztukę z w/w albo choć i pół płytki? Chętnie odkupię :D A użytkowników poproszę o opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nadal jestem zachwycona i zakochana oraz piszczę z radości przy każdym wejściu do domu, ku lekkiemu przerażeniu panów fachowców, chcę się znów pochwalić moimi Maloe Beige Paradyż: 80% parteru ułożone, oczywiście bez fugi i zakurzone, ale i tak wyglądają... cudownie :)

 

16763920_10158191638585123_1510766681_o.jpg16810119_10158191638665123_285913311_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super miodzio kolorek, przypominający prawdziwą podłogę, muszę je sprawdzić :D

 

A ja Ciebie/Was zapytam z innej beczki -płytki matowe czy z politurą/szkliwem? Doświadczenia z bloku mówią, że te błyszczące wcale nie były śliskie i niebezpieczne, a jednak lepiej utrzymywało się czystość. Natomiast z tym matowymi zawsze były problemy -gorzej się je czyściło. Macie doświadczenie co do tych matowych "deseczek" ? Czy są łatwe w utrzymani czystości? Stosuje się jakieś woski w celu nadania im śliskości ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nadal jestem zachwycona i zakochana oraz piszczę z radości przy każdym wejściu do domu, ku lekkiemu przerażeniu panów fachowców, chcę się znów pochwalić moimi Maloe Beige Paradyż: 80% parteru ułożone, oczywiście bez fugi i zakurzone, ale i tak wyglądają... cudownie :)

 

[ATTACH=CONFIG]381788[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]381789[/ATTACH]

 

Witam, ciesze sie ze z takim entuzjazmem piszesz o tych plytkach, poniewaz sama jutro mam zamiar je zakupic, po dlugich poszukiwaniach. W zwiazku z tym ze u Was leza juz na posadzce, zapytowywuje jak sie je uzytkuje?jaki kolor fugi dobrany zostal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, położyliśmy niedawno płytki drewnopodobne w kolorze jasny beż z lekko beżowymi smugami (Limone ceramica Arbaro Grey). Położona jest na korytarzu, w wiatrołapie i w kuchni. W salonie chcieliśmy panele więc jest skos - trochę się tego bałam ale uważam że nie wygląda to najgorzej. Płytki bardzo mi sie podobają, nie wiem jednak czy maż nie wybrał zbyt jasnych fug, które są chyba nawet jaśniejsze od płytki (prawie białe). Zawsze podobały mi się ciemniejsze fugi i niestety trochę psuję mi to efekt końcowy. Kupiłam nawet preparat do malowania fug Fugaremix. Chciałabym przyciemniż ją o ton lub 2 w beżowe tony. Co o tym myślicie? Bawić sie w to ? Ma ktoś doświadczenie z takim preparatem ?

 

IMG_5546.jpgIMG_5547.jpgIMG_5548.jpgIMG_5550.jpg

 

Kolory są bardziej nasycone niż na zdjęciu (płytki są cieplejsze i ciemniejsze)

Edytowane przez lipss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenie z płytkami Limone Ceramika? Spodobały mi się płytki Arbaro Desert, rektyfikowane, koszt w sklepie internetowym ok. 100 zł/m2

 

http://www.ceramicalimone.com.pl/cache/multithumb_thumbs/b_500_500_16777215_00_images_kolekcje_arbaro_t1.jpeg

 

ale mam wątpliwości co do firmy. Z tego co wyczytałem to jest to marka własna grupy Polska Grupa Ceramiczna, czyli przez kogo produkowana?

 

Witaj, my mamy położone te płytki w koloże grey (w poście wyżej są zdjęcia). Ogólnie są piękne. Niestety są lekko łódkowate ale to chyba też zależy od tego jak się je kładzie. Nasz fachowiec -wujek pierwszy raz kładł takie płytki. Najpierw położył na połowie korytarza z małą zakładką (nie wiedział) a reszta była układana kilka tygodni późneij i już się dopytał kogoś bardziej doświadczonego i robił większe zakładki. I na tej drugiej połowie płytki są dużo bardziej równe. Generalnie płytki piękne, tylko u san problem z fugą :) Nie wiem jak z użytkowaniem, to ocenimy dopiero po kilku latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przeczytałam ostatnie 50 stron wątku i niestety nie znalazłam nic konkretnego na temat płytek Serenissima Living w kolorze amber i beige. Może ktoś ma jakaś wiedzę w tym temacie ?:rolleyes: Może ktoś z Was mógłby zaprezentować jak wyglądają po ułożeniu? Cena nie zabija i jestem nimi zainteresowana tylko brakuje mi tej malutkiej kropki nad i. żeby na 100% się zdecydować.

 

Poszukujesz jeszcze info o tych płytkach?

Wczoraj zakupiliśmy kolor Amber.

Mam foty ułożonych na sklepowej wystawie, jakbyś chciała spojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu przeglądam sobie różne firmy oferujące takie płytki. W okolicach wakacji chcielibyśmy przeprowadzić generalny remont i bierzemy pod uwagę położenie zamiast podłogi drewnianej własnie płytek ( mamy psy tak więc myślę,ze byłoby to praktyczniejsze rozwiązanie, szczególne,ze teraz panele nie za bardzo się sprawdzają).

Całkiem ciekawie wyglądają Shabby Chic Tubądzin:

granitogres-60-1460964407-full-0.jpg322.jpg

 

Takie starte drewno z odrobinami pozostałej farby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam do jednego z pomieszczeń płytek o małym formacie, tak aby je ułożyć w jodełkę. Przejrzałem aktualne kolekcje polskich producentów i kilku importowanych i niestety najmniejszy format krajowych to 15x60. Z importowanych znalazłem tylko Fap Bark 7.5x30 (drogie, 179 zł/m2) i Marazzi Treverkcharme 10x70 (trochę za długie). Czy natknął się ktoś na jakieś inne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeprowadzam generalny remont i zastanawiam się na położeniem w całym mieszkaniu płytek drewnopodobnych.

Model konkretnie ten - Flaviker Dakota Avana Dk2130r - Płytka Gresowa 20x120 Gat. I

 

Mam dylemat między panelami a takimi płytkami.

Czy nie ma wrażenia zimna w użytkowaniu ??? Jak się sprawują w codziennym użytkowaniu ???

Bardzo m się podobają, ale nie jestem w 100% przekonany ...

 

Bardzo proszę o opinie na temat takich płytek drewnopodobnych.

Nie musi być opinia dotycząca konkretnie tego modelu, ale tak ogólnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...