Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

ja raczej jestem zdecydowana na dogę... aspekt wizualny, to ze są porządnie zrobione i są równe i najważniejsze ze maja stopnice a ja mam schody w domu..wiec te stopnice choc drogie jak cholera beda stanowily komplet...a jakie w tym Opexie chcesz jeszcze zobaczyć?

 

RENA, nie byłam, nie wyszło. Wybieram się po niedzieli.

Castelvetro Misingi chcę zobaczyć - dostępne są w BANO-HURT na Bartycka 26 PAW. 40A.

A ty jak, zdecydowana na zakup DOGI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

doga to mój faworyt... aczkolwiek Castelvetro Misingi tez na foto mi sie podobają i jutro postaram sie podjechac na bartycką;)

 

To jedź, jedź - pomacaj, zdaj relację, bo ja dopiero po niedzieli dam radę. Pewnie w środę dopiero.

Mnie interesuje kolor Teka, Ajous lub Acatio. Pozostałe są dla mnie już za ciemne.

Misingi mają na 100% - dzwoniłam.

Castelvetro ma jeszcze jedną płytkę drewnopodobną - REPORTAGE, z wyraźniejszą fakturą drewna. Jak będziesz to zapytaj o nią:)

Edytowane przez mefiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i NovaBell Natural Wood - Betulla:

 

Może komuś się przyda :)

Pozdrawiam

Arek

Ładny jest ten odcień NW.

Nautal Wood Betulla jest jedną z płytek, które biorę pod uwagę. Odpowiada mi ten kolor, ale wybrałabym wersję rektyfikowaną. Cały efekt psują te zaoblone brzegi, już z daleka widać że to płytki gresowe. Ale to może tylko moje odczucie:)

Edytowane przez mefiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czy ktoś z was ma może ułożoną lub chociaż widział na żywo podłogę Serenissima breeze oak?

Poszukuję płytek przypominających bielone drewno oraz posiadających fakturę drewna. Nie chcę aby były płaskie. Wszelkie wgłębienia, postarzania będą ok.

Ta płytka wydaje się interesująca i przy tym dość jasna tylko niestety nie mam jak zobaczyć ją na żywo. Więc może ktoś z was widział i mógłby dać znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanka :) Jaki to rozmiar płytki? I czy jest to płytka rektyfikowana?

 

Rozmiar 90X15 nie rektyfikowana.

Problem z nią jest jeden: z jednej dużej płyty producent wycinana 3 płytki, co kończy się tym że skrajne maja jeden bok lekko fazowany, a tam gdzie jest cięta brzeg jest rektyfikowana. I to mnie trochę zaskoczyło. Np. Serenissima ma wszystkie krawędzie fazowane.

 

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny jest ten odcień NW.

Nautal Wood Betulla jest jedną z płytek, które biorę pod uwagę. Odpowiada mi ten kolor, ale wybrałabym wersję rektyfikowaną. Cały efekt psują te zaoblone brzegi, już z daleka widać że to płytki gresowe. Ale to może tylko moje odczucie:)

 

A ja właśnie rektyfikowanej nie chciałem, a i tak skończyło się tak jak pisałem wyżej. Nie lubię ostrych krawędzi pod stopami.

Ale mimo wszystko kupując NovaBell teraz, wziąłbym rektyfikowaną. Albo Serenissimę ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć IOC ;)

Widzę, że ładnie już masz u siebie ;)

Co do Novabell dodam od siebie, że nie są one takie złe. Gdybyś mi prędzej nie powiedział o tych krawędziach, to bym nawet nie zauważył ;) Może dlatego, że masz porównanie do Serensimy a Novabell były dla mnie jedynymi płytkami drewnopodobnymi które ułożyłem w domu. No i mimo wszystko jest różnica w cenie. Po za tym serensima jednak ze względu na tą "starość" nie przypadła mi do gustu.

 

Mam jednak nową płytkę drewnopodobną, którą oglądałem ostatnio w Servitorze w Bydgoszczy. Bardzo mi się spodobała, ale niestety cena trochę mnie odstrasza tym bardziej, że jest już w promocji ;) Kosztuje 195 zł/m2 (normalnie chyba ponad 220zł) i nie znalazłem nic taniej w Internecie. Ja chcę zamówić jedynie 3m2 jako dekoracja pod blat w łazience.

Płytki nazywają się: Settecento Naturalia a najbardziej podobają mi się w kolorze Frumento

http://www.settecento.com/images/prodotti/NATURALIA/catalogo.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emjot bylam dzis w tym sklepie, nie pamietalam co ci wpadlo w oko ale mi Serenissima najbardziej spodobala, wg mnie te plyki bardzie przypominaja drewno niz panele, sa sliczne tylko kolorystyka nie dla mnie. Jednak nadal Eden u mnie wygrywa, jesli chodzi o kolor i cene, szkoda tylko ze sa niewielkie. Teraz jeszcze zastanawiam sie czy lepszy gres drewnopodobny czy terakota, ponoc ta druga ma wieksza scieralnosc, czy wy na to w ogole patrzycie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celdon Rozumiem, że chodzi Ci o Egen ;) Nie twierdze, że Serensima nie jest ładna. Ma swój urok, ale wg jest mnie zbyt mocno postarzała.

 

Ile masz metrów? Jak nie dużo, to może jednak dołóż te 40 zł do metra i kup dobie Serensime. Te Egeny wydają mi się podejrzanie tanie. Ja też na początku myślałem, o Paradyżu Woodentic ale te łódkowanie mnie przerażało...Tu też może być ten sam problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Blu - bo tak teraz nazywa się dawna Wema ;) ale nie mogę sobie przypomnieć tych Egenów.

A nie zastanawiałaś się nad Nowa Gala Stonewood ? Jest niewiele droższa, ale sprawdzona przez znajomych, na tym forum też ją chwalili. Jest podobna z tą swoją "starością" do Serensimy...W internecie przy tej ilości mogłabyś uzyskać dobrą cenę: http://www.ceneo.pl/Plytki;szukaj-STONEWOOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to zamówiłem dzisiaj 3m2 tych płytek pod blat do umywalki i jako ozdobny, pionowy pasek na ścianie za miską WC.

Gdyby były tańsze, to chcialbym z nich cała podłogę :(

http://www.settecento.com/images/prodotti/NATURALIA/articoli/big/160012.jpg http://www.settecento.com/images/prodotti/NATURALIA/articoli/big/160011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...