Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Heh Liwko i Celdom. Jak pokaże Wam moje fotki to pewnie też dostane podobne pytanie, bo ja również położyłem inny odcień płytek w kuchni inny w jadalni a jeszcze inny w salonie, pomimo tego, ze to jedna otwarta przestrzeń :D Aczkolwiek potwierdzam to co twierdzi Liwko, jasne płytki są łatwiejsze w utrzymaniu niestety żona się zawzięła na ciemne. Jasne mam tylko w kuchni i w łazience.

 

Swoją drogą mam pytanie, czy po wprowadzaniu poddaliście renowacji fugi? Ja chyba będe musiał, bo z czekolady zrobiły mi się szare :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Liwko.

Mieszkamy dopiero 5 dni, i pomimo codziennego "mopowania" efektów brak. Nie było na to czasu do tej pory, ale mierzyliśmy się, z zamiarem poświęcić któryś dzień na ręcznym szorowaniu. Udało mi się jeden rząd fugi doczyścić szczoteczką do zębów ;) Niestety szczoteczka do wyrzucenia :p a takich rzędów zostało mi pewnie z 50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko a czy twoja podloge ciezko utrzymac w czystosci? Ten moj braz jest taki sredni i o zimnym przykurzonym odcieniu co mi sie wlasnie spodobalo ze moze kurzu nie bedzie tak widac. Podoba mi sie jednolita podloga jak u ciebie ale wizje mojej kuchni mialam inna, jak bedzie wstawiona dam foto to z checia uslysze opinie.

 

Emjot no ja wlasnie sie wstrzymuje z fugowaniem przez ten wszedobylski kurz, gratuluje pierwszych dni w domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam wczoraj takie cudo. Może komuś się spodoba. Niestety niedostępna nigdzie w internecie (ze stroną producenta włącznie), więc wybaczcie jakość zdjęć i metkę :) (płytka wypożyczona).

 

http://img20.imageshack.us/img20/6834/img4019ac.jpg

http://img163.imageshack.us/img163/6414/img3996ad.jpg

Struktura, jak widać, oddana bardzo wiernie.

http://img192.imageshack.us/img192/3012/img3998a.jpg

 

Dodam, że w rzeczywistości odrobinę cieplejsza.

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz producenta tej płytki? Podaj :D i rozmiary też. Płytka piękna, ale tak zastanawiam się, że jak położyć ją na np. 40 metrach2, czy nie będzie za dużo pstrokacizny na podłodze? :rolleyes: I jakiego koloru (faktury) i w jakim stylu meble do niej?

Czy nie bądą przytłaczać w pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To płytka Durstone Olmo Caramel. Wymiary 90 x 14,8 x 11. Cena 267 zł/m2 Tania nie jest :/

 

Położona na całej podłodze świetnie nadawałaby się do pomieszczeń urządzanych w stylu cudownego szeregowca Betib.

Bardzo wiernie naśladuje drewno. Z całą pewnością stanowiłaby mocny akcent we wnętrzu i ja widziałabym ją z białymi meblami. W pomieszczeniu z belkami pod sufitem w tym samym kolorze.

Ja planuję położyć ją (albo inną) w nowoczesnej łazience, ale tylko na pasie o wymiarach 150x250.

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam wczoraj takie cudo. Może komuś się spodoba. Niestety niedostępna nigdzie w internecie (ze stroną producenta włącznie), więc wybaczcie jakość zdjęć i metkę :) (płytka wypożyczona).

 

http://img20.imageshack.us/img20/6834/img4019ac.jpg

.

Mmm... jest cudna. Widziałam ją dzisiaj na żywo. Przybieżałam do komputera by sprawdzić lepszą ofertę w internecie i... trafiłam tutaj ;). Nic nie można o niej znaleźć :(.

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

mam pytanie, poszukuje płytek TABLILLA 15 X 45 CM, Model: 01-B30

http://www.laattacom.fi/images/TABLILLA1.jpg

 

nie został komuś z metr tych płytek? źle wymierzyłem salon i metra z kawałeczkiem mi brakło, a na następną dostawę z hiszpanii tam gdzie zamawiałem trzeba czekać ok 6-8tygodni...

 

a może się ktoś spotkał z tym w sklepie gdzie mieli by na stanie, będę wdzięczny za każdą pomoc...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do układania swoich płytek drewnopodobnych i zastanawiam się na wybraniem wzoru układania płytek.

 

Chciałbym coś innego niż przesunięcie każdej następnej płytki o 1/3 długości.

 

Jak układaliście swoje płytki.

 

Może znacie jakieś linki z zleceniami producenta w jakie wzory układać płytki drewnopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś innego niż przesunięcie każdej następnej płytki o 1/3 długości.

 

a jaką masz długość? bo na przykład krótsze woodentic można kłaść w jodełkę. Na forum sa też przykłady ułożenia z przesunięciem o 1/2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz długość? bo na przykład krótsze woodentic można kłaść w jodełkę. Na forum sa też przykłady ułożenia z przesunięciem o 1/2.

 

Nie chcę jodełki chcę jakiś wzór żeby nie wszystkie przesunięcia były jednakowe tylko np dopiero co trzecie albo czwarte będzie takie same.

 

Firma Monocibec podaje procentowe udział w ile potrzeba płytek szerszych a ile węższych i tam np. jest podany fajny wzór który chyba zastosuje.

 

Ale w salonie będą tylko płytki o szerokości 22cm i tu nie ma pomysłu

 

Długość to 90cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj sobie ułożyć wzór, który ci sie podoba. Producent sugeruje przesunięcie o 1/3, bo płytki to nie drewno - maja powtarzalny wzór i przy takim ułożeniu najmniej to widać. Być może przy takim nieregularnym ułożeniu, jakie Ci się marzy tez nie będą widoczne?

W każdym razie ułóż i popatrz z różnych perspektyw i przy rożnym oświetleniu. Sprawdź, czy np. nie będzie dużo odrzutów i czy nie rzuca się w oczy łódkowanie dużych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...