Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

Witam

 

prześledziłam bardzo dokładnie cały watek... poszukuję ok 60 m2 płytki imitującej drewno do wyłożenia salonu i korytarza ( dolny i górny) w rozsądnej cenie oczywiście.

W czasie poszukiwania w sklepach spotkałam sie z płytkami z Ceramiki Grees- Milo Colonial http://www.tarasy-milo.pl/Strona_glowna/Katalog_produktow Na forum niestety nie wyczytałam by ktoś takie płytki ułożył lub nawet był nimi zainteresowany.... Zastanawiam się czy kolor brown nie wyjdzie zbyt czerwony, niestety w sklepie są dostępne pojedyncze sztuki na próbniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas wykonawca kładł woodentic 15x60 z fugą 2,5mm, trochę miał z tym zabawy bo płytki niestety "łódkowały" i trzeba było sporo pasować - aha nie kładliśmy wg zaleceń producenta na 1/3 tylko nieregularnie - co się skończyło z lewej to zaczynaliśmy tą końcówką po prawej

 

Pampaluna, zastanawim się czy kłaść płytki drewnopodobne w sposób przez Ciebie opisany. Nigdy nie widziałam takiego ułożenia w realu. Dysponujesz może zdjęciem swojej podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

prześledziłam bardzo dokładnie cały watek... poszukuję ok 60 m2 płytki imitującej drewno do wyłożenia salonu i korytarza ( dolny i górny) w rozsądnej cenie oczywiście.

W czasie poszukiwania w sklepach spotkałam sie z płytkami z Ceramiki Grees- Milo Colonial http://www.tarasy-milo.pl/Strona_glowna/Katalog_produktow Na forum niestety nie wyczytałam by ktoś takie płytki ułożył lub nawet był nimi zainteresowany.... Zastanawiam się czy kolor brown nie wyjdzie zbyt czerwony, niestety w sklepie są dostępne pojedyncze sztuki na próbniku

 

podbijam temat, również jestem zainteresowany tymi płytkami, ktoś wie gdzie można je obejrzeć w Rzeszowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Takie pytanko z mojej strony. Czy ktoś z Was ułożył sobie płytki "drewniane" PORTOBELLO S/A? Bardzo bym prosił o podzielenie się wiedzą na ich temat w zakresie jakości, łatwości w utrzymaniu itp. Najlepiej to piszcie wszystko co o nich wiecie. :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykańczam właśnie zakupione od dewelopera mieszkanie mam dylemat odnośnie podłogi w salonie.

Czy użyć desek czy gresu drewnopodobnego. Wydaje mi się iż gres jest bardziej trwałym materiałem, lecz pozornie zimnym.

Wydaje mi się jednak iż ogrzewanie podłogowe zmniejszy odczuwalne zimno, dlatego wybrałem gres.

W związku z tym poszukuję płytek drewnopodobnych. Wiem że paradyż ma w swojej ofercie kolekcję myway, lecz kolorystycznie nie przemawia on do mnie. Czy może ktoś mi wskazać innych producentów produkujących podobne płytki.

i miejsca w których mogę je nabyć...z góry dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykańczam właśnie zakupione od dewelopera mieszkanie mam dylemat odnośnie podłogi w salonie.

Czy użyć desek czy gresu drewnopodobnego. Wydaje mi się iż gres jest bardziej trwałym materiałem, lecz pozornie zimnym.

Wydaje mi się jednak iż ogrzewanie podłogowe zmniejszy odczuwalne zimno, dlatego wybrałem gres.

W związku z tym poszukuję płytek drewnopodobnych. Wiem że paradyż ma w swojej ofercie kolekcję myway, lecz kolorystycznie nie przemawia on do mnie. Czy może ktoś mi wskazać innych producentów produkujących podobne płytki.

i miejsca w których mogę je nabyć...z góry dziękuję za pomoc...

 

Zerknij na kolekcje Imatra ,Ambiente z Cersanitu.Kupisz wszędzie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że paradyż ma w swojej ofercie kolekcję myway, lecz kolorystycznie nie przemawia on do mnie. Czy może ktoś mi wskazać innych producentów produkujących podobne płytki.

Podobne do czego?

Całe 57 stron tego wątku jest o "podobnych" płytkach, a jednak każda z nich jest nieco inna. Musisz zacząć od odwiedzenia dużego salonu z płytkami (nie marketu!) i od zobaczenia co "Cię kręci", czyli czy ma być wyczuwalna faktura "drewna" czy nie, czy płytka ma być jednolita kolorystycznie czy nie, w jakim ma być rozmiarze (są takie co mają max 60cm długości sa też takie na 120cm) itp itd

Wg mnie dopiero wówczas możesz zapytać o "podobne" płytki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was widział płytki imitujące drewno w takim kolorze?

http://images8.fotosik.pl/2846/23a792d50e77c627.jpg

 

spotakłem się z fajnymi płytkami w podobnym kolorze w jednym salonie w ojej okolicy,

kolekcja etic fabryka atlas concorte, niestety cena dość przesadzona ponad 300zł/mkw

ale efetk czad!!! póki co mam jeszcze trochę czasu i szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazane przez ciebie płytki znalazłem fakt faktem w jednym salonie w mojej okolicy, lecz szczerze powiedziawszy nie urzekły mnie, urzekły mnie za to inne jakieś włoskie atlas concord czy coś takiego, tam niestety cena nie mała - ponad 3 stówki za metr co przy moich prawie 20metrach robi różnicę...szukam dalej ..dzięki za pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szczerze? Do mnie opoczno w ogóle nie przemawia - widać, że to płytki, a nie drewno, bo imitacja dość słaba, a jak coś spadnie - odprysk się zrobi....

 

Co do tego atlasa concord, to też byłam w jednym salonie, gdzie mieli to na wystawce - wygląda jak najprawdziwsze drewno. Chyba dwie takie serie są drewnopodobne - etic i (żeby nie skłamać) ?doga? obie cene swoją mają :bash:- fakt, ale wrażenie robi niesamowite....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję płytek drewnopodobnych na taras. Czy ktoś układał takie u siebie? Jakie płytki się do tego nadają tzn. jaka firma, nazwa? Może ktoś ma taki taras i chciałby się podzielic fotkami ?

 

Dla mnie to też interesujący temat, ponieważ bardzo chciałam mieć drewniany taras, ale okazało się że ten taras został za wysoko wylany betonem i i teraz to sobie moge tylko jakieś płytki ułożyć. I tak myślałm o drewnopodobnych ale nie spotakałm się nigdzie z tarasem z takimi płytkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w łazience położyłam sobie Atlas Concorde seria Etic, kolor Palisander. Są do wyboru dwie tekstury płytki: jedne które są stosowane do wnętrz mieszkalnych czyli podłogi w salonach, kuchni itp a druga teksturę można układać właśnie na tarasach lub basenach. Nie jest śliska, czuć było na niej delikatny opór jak przesuwałam ręką. Mało firm w necie ma w ofercie te płytyki (ma je firma Harimex z Trójmiasta, której szczerze nie polecam ale to temat na inny wątek) ale na żywo widziałam je w Max-flizie i to w dobrej cenie. No i wymiar jest fajny tych płytek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne płytki, można faktycznie zobaczyć je w paru miejscach, bardzo ładnie odwzorowują naturalną deskę a własnie o to w tym chodzi. Z serii która mi również wpadła w oko jest cubana to hiszpańska fabryka grespania. Jeśli chodzi jednak o egzotyczne najlepiej odwzorowuje etic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazane przez ciebie płytki znalazłem fakt faktem w jednym salonie w mojej okolicy, lecz szczerze powiedziawszy nie urzekły mnie, urzekły mnie za to inne jakieś włoskie atlas concord czy coś takiego, tam niestety cena nie mała - ponad 3 stówki za metr co przy moich prawie 20metrach robi różnicę...szukam dalej ..dzięki za pomoc...

 

Atlas Concorde to dobry wybór. Płytki moze i nie są tanie , ale efekt jest niesamowity. Sam osobiście położyłem płytki tej fabryki 1,5 roku temu tylko kolekcję Doga i muszę przyznać że nie żałuję tego wyboru. Płytki dobre jakościowo proste i można faktycznie położyć na 1 mm fugę i dają naprawdę efekt drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...