Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja bym obstawiała czerwony trawertyn. Perski.:yes: Jest pocięty na prostokąty o różnych wymiarach (zwróćcie uwagę, że nie każda płytka jest w jednakowym rozmiarze) i wypolerowany.

Trawertyn nawet polerowany się nie świeci. Trawertyn jest za miękki ,żeby go wypolerować i ma naturalne "wżery".

Może być, co najwyżej trawertyn żywicowany.

 

Jeśli to nie żadna płytka ani żywicowany trawertyn , to może równie dobrze być to jakiś kamień, który ma handlową nazwę "Red Wood-Grain Stone marble".

Wydobywają go np Chińczycy i mają kamieniarze w Polsce pod taką też nazwą.

Kolor i wybarwienie zależne od kraju pochodzenia. Np wood stone imperial jak napisał(a) manhatan. Rozprowadza go firma Beltrami.

Edytowane przez 2112wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, dziękuję:) Bardzo sobie cenię Twoje rady, szkoda, że tak rzadko wpadasz na forum. :rolleyes: Masz rację. Jeśli już trawertyn to żywicowany. Z drugiej strony może to być każdy inny kamień. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podasz nazwę producenta i format, to może ktoś Ci coś powie.

" Wenge naturale" to tylko nazwa handlowa, jak "buraczkowa sukienka"

Nie ma ścisłej reguły co do wielkości płytek zwłaszcza jeśli płytka jest rektyfikowana i ma kształt niekwadratowy.

Wielkość ma znaczenie w zależności od tego jak płytka została wykonana i jak będzie położona i jaki kształt ma pomieszczenie.

Dla pomieszczeń o tej wielkości można przyjąć , że ( przy złotym podziale) format ok 60x30 to max. , ale już 90x15 układana "dziko" całkiem spoko.

Edytowane przez 2112wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się poprawiam o taką wengę mi chodzi: http://www.paradyz.com/Collection/living-room/wenge/wenge-naturale Myślałem o rozmiarze płytek 60x10 chciałbym żeby podłoga wyglądem przypominała deski.Wyjaśnij proszę co to jest" złoty podział"i "układanie na dziko"

Zastanawiam się czy w takiej wielkości pomieszczeniu podłoga nie powinna być jaśniejsza. Ten kolor mi się podoba i myślę że z jasnymi frontami szafek kuchennych (ecru) ciemno grafitowymi bokami i blatem powinno dobrze wyglądać.Jakie jest Wasze zdanie ? Czy ktoś ma u siebie taką kolorystykę w salonie z aneksem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Czy ktoś ma w Waszym domu płytki ceramiczne, które imitują drewno?

Czy takie płytki w ogóle są modne?

 

Namierzyłam fajne modele w salonie Dekordia i myślę nad tym, czy się na nie zdecydować

http://dekordia.pl/dodaj_do_koszyka/new-trendy-kabina-azura-p-90x90x190-k-0113.html?s=content&id=369&sid=inspiracje_kole

 

Co myślicie?

 

[ATTACH=CONFIG]148371[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma w Waszym domu płytki ceramiczne, które imitują drewno?

Czy takie płytki w ogóle są modne?

 

Namierzyłam fajne modele w salonie Dekordia i myślę nad tym, czy się na nie zdecydować

http://dekordia.pl/dodaj_do_koszyka/new-trendy-kabina-azura-p-90x90x190-k-0113.html?s=content&id=369&sid=inspiracje_kole

 

Co myślicie?

 

[ATTACH=CONFIG]148371[/ATTACH]

 

zaijrzyj tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82811-Płytki-drewnopodobne-Woodentic-Marconi-itd/page80&highlight=woodentic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielbicieli płytek drewnopodobnych Powiem szczerze , że ja do takich nienależałam bo nie lubie imitacji. ale teraz z perspektywy czasu to ciesze sie , że za namową męża wybraliśmy ta alternatywę , bo jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne. Postawilismy na płytki Colorker Tundra Miel i powiem Wam, że serce rośnie jak fachwocy przychodza i nie rozpoznaja, że to ceramika :p mój mąż napawa sie dumą, a i ja jestem zadowolona. Możecie efekty podgladnąc na naszym wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Właśnie położyłam u siebie w salonie płytki fassino z serii Woods (firmy Energie Ker) wyglądały tak fajnie, że kupiłam jeszcze na korytarz. Jak na włoskie płytki nie są strasznie drogie - w hurtowni zapłaciłam 109 zł/ m2. Są barwione w masie, tak, że myślę że nie będzie z nimi problemu w razie "odprysków". Nie znalazłam żadnych opinii na ich temat, ale spodobały mi się i mam nadzieję, że się sprawdzą.

a tu link:

http://www.energieker.it/main.php?lang=2&content=0&idCat=1&idProd=488

woodsteel - są błyszczące, woodstock- matowe.

 

czy ja mogę poprosić o zdjęcia tych płytek? Właśnie dzisiaj wpadły mi w oko i zastanawiam się nad ich kupnem, ale zupełnie brak opinii o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie bałaś się kupić płytek 2 gatunku w sklepie sprzedawcy nigdy nie wiedzą dlaczego one są właśnie tak zaklasyfikowane. Tu to jest tylko mały kawałek, ja chce całą kuchnie, i tez napotkałam jedna kuszącą propozycje tylko nie chce potem sobie za kołnierz pluć. Musze się jeszcze do tego tematu w końcu lutego przymierzyć. A inni, jak myślicie o tych 2 gatunkach, na których z zewnątrz skaz niby nie ma, wyjdzie coś w praniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma Stargres Legno Marrone 33x66?

Na zdj. katalogowaym wyglądają super - jak dla mnie ;) http://www.twojaplytka.pl/pl/p/LEGNO-marrone-33,3x66,6/5337

....ale ciekawa jestem jak jest w rzeczywistości, mogłabym zobaczyć jakieś realne fotki - jeżeli ktoś takowe ma? ;) byłabym baaaaaaaaaaaaaaaardzo wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko format jest nienaturalny? Jak dla mnie koncepcja płytki udającej drewno jest bez sensu. Ani nie jest przyjemne w użytkowaniu ani nie jest ładne i jak to w ogóle ułożyć żeby nie tworzyło fototapety? Nie lepiej kupić prawdziwe deski?
do łazienki nie lepiej ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...