Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety ale one wszystkie wyglądają sztucznie i to widać na zdjęciach a co dopiero na żywo!! Nadal będę przekonywać, że lepiej zainwestować w drewno i mieć prawdziwy parkiet/deski na lata.

 

 

Srata tata, a nie na lata. Trzeba obchodzić się z tym jak z jajkiem, nie przewodzi tak ciepła jak płytki, rozszerza się i kurczy, cyklinowanie, lakierowanie... Bujaj się z tym swoim upierdliwym parkietem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o imitacje parkietu?:confused: bo wąziutka klepka niewiele ma wspólnego z deską:no:

 

Wojtek nie koniecznie ma niewiele wspólnego bo np. jodełki z grubych szerokich prostokątów to nawet z drewna nie ułożysz. Rozmiarów desek tyle co wzorów podłóg jakie się z nich układa, a rozmiar płytki 19x50 np. to raczej kiepska imitacja drewna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wita w 1 poscie

od kilku tyg szukam ladnych i niedrogich plytek drewnopodobnych do salonu. wyczytalam na forum ze mamy fajny sklep z płtytkami w Bialymstoku. odwiedzilam dzisiaj i odkrylam godne uwagi http://www.twojewnetrza.com/edilcuoghi-edilcuoghi-legni-quercia-tinta-15x60-plytka-gresowa-sciennopodlogowa-p-7705.html

cene zaoferowali nam 78zł, ale w necie taniej 73. naprawde jestem pod wrazeniem , szkoda ze plytka nie jest dluzsza, ale i tak wyglada super

znalazlam tez artykuly o tej nowosci :)

mysle ze do 100zl nie widzialam nic lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo to objechaliśmy z żonką składy z płytkami, ja nie wiem dlaczego nam się zawsze podobały płytki które były po stówie lub więcej za m2, nawet jak na nich ceny nie było

Z takim podejściem to my nigdy tego domu nie skończymy.

Za to do garażu i kotłowni będą płytki gdzieś 10 - 15 zł za m2 to jedyne pocieszenie.

Reszta do dalszej weryfikacji.

A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z płytkami włoskiej firmy CISA CERAMICHE seria MYWOOD model CLAY czyli te imitujące deskę.

http://www.ceramichecisa.it/mywood/c...it_317899.aspx

 

Się zastanawiamy czy to się nie porysuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, potrzebuje porady. Kupiłam plytki drewnopodobne Novabell kolor frassino w duzym formacie. Mam problem jak je położyć na przeciwko wejscia do salonu mamy duze okno 3x3m, "dechy" będą sie łączyły z szarym gresem 60x60 cm ktory będzie w wiatrolapie. I teraz zastanawiam się jak polozyc plytki drewnopodobne wzgledem okna, maja byc prostopadle czy rownolegle do niego. Jesli będa prostopadle do okna to rownież prostopadle do wejścia, mnie bardziej podoba sie chyba gdyby lączyły sie dluzszym bokiem gresem... Prosze o rady:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś szukał sprawdzonego dostawcy to ja zamawiałam przez przesympatycznego pana, którego znalazłam na allegro a płytki przyjechały do mnie przez spedycję prosto z Włoch:)

Ponieważ bardzo się bałam tego drugiego gat i takiego kupowania ogromnej ilości płytek przez internet. wcześniej pan wysłał mi kilka próbek płytek i dał namiary na ludzi, którzy już te płytki u siebie mają wyłożone. Nie zawiodła mnie ani obsługa ani jakość płytek.

Teraz np. widzę ma niezłą promocję na płytki w II gat z Nova bell gdzie normalnie m2 takich płytek kosztuje 130zł

http://allegro.pl/show_user.php?uid=19328121

 

A możesz napisać jak w praktyce wyglądają płytki drugiego gatunku. Czym różnią się od pierwszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wita w 1 poscie

od kilku tyg szukam ladnych i niedrogich plytek drewnopodobnych do salonu. wyczytalam na forum ze mamy fajny sklep z płtytkami w Bialymstoku. odwiedzilam dzisiaj i odkrylam godne uwagi http://www.twojewnetrza.com/edilcuoghi-edilcuoghi-legni-quercia-tinta-15x60-plytka-gresowa-sciennopodlogowa-p-7705.html

cene zaoferowali nam 78zł, ale w necie taniej 73. naprawde jestem pod wrazeniem , szkoda ze plytka nie jest dluzsza, ale i tak wyglada super

znalazlam tez artykuly o tej nowosci :)

mysle ze do 100zl nie widzialam nic lepszego

+

hej ja tez jestem z B+stoku i poszukuje podobnych plytek, te co pokazujesz sa cudne! czy one nie sa bardzo jasne? a o jakim sklepie mowisz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje porady. Kupiłam plytki drewnopodobne Novabell kolor frassino w duzym formacie. Mam problem jak je położyć na przeciwko wejscia do salonu mamy duze okno 3x3m, "dechy" będą sie łączyły z szarym gresem 60x60 cm ktory będzie w wiatrolapie. I teraz zastanawiam się jak polozyc plytki drewnopodobne wzgledem okna, maja byc prostopadle czy rownolegle do niego. Jesli będa prostopadle do okna to rownież prostopadle do wejścia, mnie bardziej podoba sie chyba gdyby lączyły sie dluzszym bokiem gresem... Prosze o rady:)

 

Wg mnie powinnas położyć prostopadle do okna a więc połączyć z gresem krótszym bokiem. Te płytki nigdy (w kazdym razie ja nie spotkałem) nie są idealnie płaskie (łódkują) i jak położysz inaczej to:

- będzie widać pod światło górki i dołki

- na styku z gresem może nie wyjść równo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam Się w 100%. Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym wątku to potwierdzają.

 

Roboty brak? http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=8024702

Wystarczy prześledzić twoje posty by zrozumieć twoją frustrację.

Drewno jest ładne, ale jest upierdliwe w utrzymaniu. Nie każdy ma ochotę z nim się pi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...