Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

A możesz napisać jak w praktyce wyglądają płytki drugiego gatunku. Czym różnią się od pierwszego?

 

Mogę napisać tylko o tych, które z Gardenia Orchidea kładłam u siebie - a raczej mąż je wykładał :) Moim zdaniem niczym, poza tym że na 120m2 które wyłożyliśmy dając wszędzie fugę 1 - max1,5mm kilka zdażyło się lekko ściętych na końcach (znaczy się krzywych), lub niektóre były delikatnie wyszczerbione. Ilość tych płytek dało by się policzyć na palcach, więc zbytnio tym sobie głowy nie zawracaliśmy. Poza tym wszystkie te niedociągnięcia dało się odciąć i wykorzystać płytkę. Moje płytki nie miały żadnych przebarwień czy różnic kolorystycznych lub innych wad, . Kupując II gat. Kupiłam ich więcej żeby mieć w razie czego z czego wybierać a tymczasem okazało się, że ta nadwyżka nie była potrzebna bo żadnych strat z tyt. II gat nie mieliśmy. :)

I jeszcze jedno nie robią się z nich żadne łódki, są idealnie płaskie.

Płytka i sposób ułożenia do zobaczenia w moim DB.

Edytowane przez tutli_putli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Od dłuższego czasu poszukuje

płytek drewnopodobnych, szukam jasnych, do salonu

 

pomyślałam o takich:

 

Monocibec Ontario Faggio Naturale

 

http://fajneplytki.pl/pro/MONOCIBEC-ONTARIO-NATURALE-14-7x90cm-63854,ID_13177/

 

Czy ktoś może widział je na żywo, bo ja jedynie na zdjęciach u dwóch osób, dawno temu gdzie do jednej napisałam ale nie dostałam odpowiedzi.

 

Jestem poważnie zainteresowana nimi.

 

Zastanawiam się tez nad jeszcze jednym, czy wyłożyć całe pomieszczenie (29 m2) z tych cieńszych 14,7x90 czy na przemian 22x90, bo szukałam też zaleceń... ehh ale jestem początkująca

 

dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź

Edytowane przez lui_sa
błędy ortograficzne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, układamy

 

EDILCUOGHI LEGNI QUERCIA TINTA 15X60 Płytka gresowa ścienno-podłogowa, cena 73zł/1m

w brudzie ale pięknie

 

 

[ATTACH=CONFIG]173800[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]173801[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]173803[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]173804[/ATTACH]

 

uważam że będzie bardzo ładnie

osobiście wydaje mi się że są nieco za krótkie (żeby choć z 90cm....) ale na pewno - jak dla mnie - są ładniejsze od woodenica

no i cena - co by nie powiedzieć - konkurencyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest chętny zobaczyć jak wyglądają noce naturale paradyża to załączam zdjęcia, ja jestem bardzo z nich zadowolona, chociaż są dość delikatne..

 

[ATTACH=CONFIG]176347[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]176348[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]176349[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]176350[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]176351[/ATTACH]

 

Ten efekt schodów zamierzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeberr niestety ale nasz kafelkarz stwierdził że jakby je położył nieregularnie - na początku tak zresztą uzgadnialiśmy to byłoby widać wygięcia i położył je zgodnie z zaleceniem producenta.

 

ewa72_krakow mamy 90-tki, kafelkarz powiedział że są ok, jedna chyba mu trochę uciekła do góry, tylko właśnie musiał je położyć ze stałym przesunięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam płytek drewnopodobnych najbardziej zbliżonych do jasnego jesionu ( i nie za drogich). Na razie mam 4 typy:

Woodentic beige

Legni Shabby beige

Legno beige

Americano beige.

Które z nich jest najjaśniejsze, ale nie bielone? Może macie jeszcze jakiś typ?

Czy to Shabby beige jest jakby bielone? dość dziwnie na zdjęciu wygląda. Jak się ma Legno beige Paradyża do Woodentic beige? Na zdjęciach w necie widać sporą różnicę, czy ktoś z Was widział to na żywo? Ponieważ Legno jest wycofywane mogą być problemy z łatwym obejrzeniem na żywo teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest chętny zobaczyć jak wyglądają noce naturale paradyża to załączam zdjęcia, ja jestem bardzo z nich zadowolona, chociaż są dość delikatne..

 

[ATTACH=CONFIG]176350[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]176351[/ATTACH]

 

szkoda że zdecydowałaś się na takie ułożenie - ja mam nieregularnie (w dodatku dłuższe - 120cm!) i uważam że wówczas wychodzi to lepiej.

No i szkoda że cokoły nie są systemowe z Paradyża ale plastikowe. Trochę to razi, choc zapewne zdecydowały względy finansowe (ten kto ustala ceny na cokoły, mozaiki itp nie ma równo pod sufitem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...