Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

My mamy drewnopodobne - nowa gala, stonewood, SW03. Do mało rzeczy przykładaliśmy się w sensie latanie po sklepach stąd moja wiedza w wielu tematach marna - ale te najbardziej mi odpowiadały. Ale płytek drewnopodobnych widzieliśmy stosunkowo dużo. W rzeczywistości wyglądają dobrze - zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach, nie są niewygodne w utrzymaniu - kurzu nie widać, krople wody standardowo - generalnie pewne ograniczenie to długość - 60cm czyli stosunkowo krótkie. Te mają jeszcze taki plus jak cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozalia

 

my mamy płytki bardzo drogie jak m.in marazzi oraz bardzo tanie, jak ceramika końskie (aż 10 x taniej za m2). I w praktyce te najtańsze okazały się nie do zdarcia :) Ja myślę tak - jeśli się zakocham w jakiejś kolekcji, a potrzeba tylko paręnaście metrów, to nie ma co patrzeć na cenę ( w jakiś granicach rozsądku i możliwości oczywiście). Przy dużych powierzchniach to już bym się grubo zastanowiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dość szybkiej porady.

Mamy zaplanowaną łazienkę w płytkach na podłodze May Way Wenge Naturalle półpoler.

Układ można zobaczyć tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-%C5%82azienki-wizualizacje/page302

Płytki dobrane są pod brodzik (tak aby kolor płytek był jak najbardziej zbliżony do brodzika, nie chcemy wprowadzać kolejnego koloru do tak małej łazienki).

Płytki Naturalle najbardziej pasują kolorystycznie, praktycznie zlewają się z brodzikiem ,solitare-brodzik-brazowy-prawy107438072.jpg

tworząc jedną całość (sprawdzone na żywo).

Mają jedną wadę, są stosunkowo drogie - przynajmniej dla Nas.

I tutaj prośba, może zna ktoś zbliżone płytki w "lepszej cenie"?.

Wszelkie propozycje mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy tańsze i droższe płytki u siebie - podeszliśmy do tematu tak że tam gdzie tych metrów jest dużo to faktycznie cena robiła istotną rolę a do tego trzeba doliczyć cenę robocizny, kleje itp. Stąd na płytki na podłogach zdecydowaliśmy się na tańsze nowa gala mi osobiście się najbardziej podobała kolorystycznie - wszystkie płytki wyglądały dość sztucznie jak dla mnie. Podobała mi się porcelanosa ale cena nie do przyjęcia wychodziło drożej niż parkiet z górnej półki więc stwierdziliśmy że nie warto.

W naszych łazienkach mamy "drogie płytki - ale w sumie stwierdziliśmy że to jest zdecydowanie mniej metrów - nic innego nam tak na 100 nie odpowiadało i zdecydowaliśmy się na droższe. Górna łazienka płytka jest wielkości 60*90 tego na zdjęciach nie widać ale na żywo jestem bardzo zadowolona i kolory również mi odpowiadają - szukałam takiego jasno szarego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto robi płytki mając zwykłe kaloryfery?

Przecież wiadomo, że płytki to zimna podłoga. No i wymiar 30x30 - to już chyba tylko w domach stylizowanych na rustykalne :)

Nie mam płytek w całym domu, tylko na korytarzach. Wymiar 30x30 bo większych w okolicy nikt nie umie prosto położyć. Na podłogowe nie było kasy, a gdy 10 lat temu robiłem remont tak mi doradził "specjalista". Człowiek uczy się na błędach. Pisze o tym,abyście uczyli się na moich błędach a nie na swoich.

 

Potrzebuję dość szybkiej porady.

Mamy zaplanowaną łazienkę w płytkach na podłodze May Way Wenge Naturalle półpoler.

Układ można zobaczyć tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-%C5%82azienki-wizualizacje/page302

Płytki dobrane są pod brodzik (tak aby kolor płytek był jak najbardziej zbliżony do brodzika, nie chcemy wprowadzać kolejnego koloru do tak małej łazienki).

Płytki Naturalle najbardziej pasują kolorystycznie, praktycznie zlewają się z brodzikiem ,[ATTACH=CONFIG]224071[/ATTACH]

tworząc jedną całość (sprawdzone na żywo).

Mają jedną wadę, są stosunkowo drogie - przynajmniej dla Nas.

I tutaj prośba, może zna ktoś zbliżone płytki w "lepszej cenie"?.

Wszelkie propozycje mile widziane.

 

Przemyśl jeszcze,czy ciemny brodzik to dobry pomysł, czy będziesz w stanie utrzymać ją w czystości, gdyż każdy zaciek mydła będzie widoczny.

Edytowane przez joliska
Edytuj poprzedni post...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przy planowaniu mebli do kuchni natrafiłam na piękny (moim zdaniem) bambusowy blat w kolor karmel. Planowałam na podłogę dać płytki drewnopodobne dopasowane do blatu. Nie spotkaliście w swoich poszukiwaniach płytek "bambusowych"? Jak nie znajdę takich w rozsądnej cenie to albo będę musiała wyleczyć się z bambusowego blatu albo dać coś innego na podłogę a pomysłów mi brak.

blat-bambus-karmel-27x620x2440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego że nie muszą być takie same ale nie chce przesadzić żeby kiczowato nie wyszło. Więc co by pasowało do tego blatu i kremowych mebli. Pomocy!

Przeglądając forum i inne strony szukałam również czegoś w podobnej kolorystyce ale chyba nie jestem w tym dobra. Od kiedy usiłuję urządzić dom, dochodzę do wniosku że chyba jestem bezguściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wszystkie rozmiary płytek Paradyża Naturale Noce. Sprzedawca zrobił oczy bo mówił, że ludzie kupują zazwyczaj jeden rozmiar lub dwa.

Jednak byłem twardy w swoich przekonaniach i nie zmieniłem zdania. Zdjęcia znajdziesz wcześniej w temacie konkretnie w tym miejscu.

Moim zdaniem jak wymiksujesz wszystkie rozmiary, będzie najlepszy efekt al ile głów tyle słów.

Gdybym miał kłaść je ponownie, to znów mieszałbym wszystkie rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak wymiksujesz wszystkie rozmiary, będzie najlepszy efekt al ile głów tyle słów.

Gdybym miał kłaść je ponownie, to znów mieszałbym wszystkie rozmiary.

 

Ciekawy efekt.

A jak z kładzeniem tak wymiksowanych płytek? Skoro są krzywe i nie każde przesunięcie się sprawdza nawet przy jednej serii? Nie było z tym problemu?

No chyba że twoje były proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...