Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie:) Czy orientuje się ktoś może, gdzie można w okolicach Wrocławia obejrzeć płytki drewnopodobne cerim wood essence white? Znalazłam je w jednym sklepie internetowym, ale nie chcą sprzedać jednej płytki niestety. Raczej nie zaryzykuję kupna w ciemno:) Jakby ktoś ma informacje o tych płytkach i się nimi podzieli to będę bardzo wdzięczna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska nie wiem do czego mają pasować ;) Później będę wybierać co pasuje do podłogi, chyba zdecyduję się na giallo.

Co myślicie o ułożeniu płytek jak na 2 zdjęciu? Da się tak zrobić jeśli okaże się, że płytki są krzywe?

Jeszcze Wam coś wrzucę - wszystkie zdjęcia to ta sama płytka.

DSC_0033.jpg

DSC_0035.jpg

DSC_0041.jpg

DSC_0135.jpg

DSC_0136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska nie wiem do czego mają pasować ;) Później będę wybierać co pasuje do podłogi, chyba zdecyduję się na giallo.

 

Ja też uważam, że najpierw podłoga, a później do tego meble. :)

 

Co myślicie o ułożeniu płytek jak na 2 zdjęciu? Da się tak zrobić jeśli okaże się, że płytki są krzywe?.

 

Jeśli masz na myśli wykonanie takiej donicy, to dobry glazurnik sobie poradzi, tylko musi dysponować wysokiej klasy sprzętem i ciąć płytki tak, żeby z jednej wykonać kilka elementów. Wtedy robota miałaby sens. Bo jeśli na z jednej płytki wykona tylko jeden fragment, to potrzeba blisko 40 płytek. W paczce jest 5 szt., czyli 8 paczek na donicę. Wyjdzie jakieś 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniper oczywiście pokręciłam, chodziło mi o podłogę i ułożenie jej z płytek różnej wielkości. Układa się ją łatwiej czy trudniej niż same płytki o wymiarach np. 15x120 ? Dziś "fachman" mi powiedział, że płytki drewnopodobne układa się bardzo ciężko i jak się je dociska to potrafią pękać. To prawda?

 

joliska na dole będę miała szare płytki, białe ściany. Na górze najpierw chciałam dać panele jasne (może jakiś dąb bielony), ale m nie chce. Mamy ogrzewanie pogłogowe w całym domu i m chce płytki także na górze. W znośnej cenie nie znalazłam nic jasnego drewnopodobnego, ładnego. Biorąc pod uwagę Rovere to giallo jest jednak ładniejsze od bianco (wg mnie oczywiście ;)) A czy wprowadzę w sypialniach jakiś "styl"? Nie wiem. Na pewno białe, szare, czarne ściany ;)

DSC_0134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewa, u mnie były podobne założenia. Na poddaszu miał być parkiet dębowy bielony, ale ponieważ nie znalazłam wykonawcy, ktory dałby mi gwarancję, ze totto nie zżółknie skończyło się na bielonych płytkach.

2 lata temu kupiłam je w cenie Rovere. Są świetne. Nie widać na nich żadnego kurzu - nic.

Co do układania płytek drewnopodobnych, u mnie nie było żadnego problemu, a mam też elementy docinane do szer. 2cm, nic nie pękało ani w tych ani w Noce Naturale, które mam w łazience.

Monocibec Ontario Faggio naturale:

http://sal.pl/allegro/domek/IMG_3907a.jpg

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...