Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

Pytanie do Wszystkich, co maja polozone plytki drewnopodobne - jaki macie cokol: z czego i na jaka wysokosc? (czyli co najlepiej polozyc).

Bylismy w sklepie patrzec na te nowe plytki z Opoczna - niestety, ale "nie wygladaly" :(...ale zobaczylismy plytki Legni Tinta - dokladnie takie, jak u Justyny_k (3 strony wstecz) - sa cudne, wszystkie inne przy nich wygladaja "slabo" - cene mamy 68 za m2 przy zamowieniu powyzej 100m2.

 

Nasze Legni sprawuja sie super

wymieniay fuge :) jeden etap ANTRACYT, niestety znowu nietrafiony, bedziemy usuwac, dobrze ze tylko wiatrołap :)

nie sadzilam ze dobor fugi bedzie taki ciezki, chyba zrobimy cieny braz, choc mysle tez o czarnym

 

u nas BIALE LISTWY przypodlogowe drewniane 6cm chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

drewa, u mnie były podobne założenia. Na poddaszu miał być parkiet dębowy bielony, ale ponieważ nie znalazłam wykonawcy, ktory dałby mi gwarancję, ze totto nie zżółknie skończyło się na bielonych płytkach.

2 lata temu kupiłam je w cenie Rovere. Są świetne. Nie widać na nich żadnego kurzu - nic.

Co do układania płytek drewnopodobnych, u mnie nie było żadnego problemu, a mam też elementy docinane do szer. 2cm, nic nie pękało ani w tych ani w Noce Naturale, które mam w łazience.

Monocibec Ontario Faggio naturale:

http://sal.pl/allegro/domek/IMG_3907a.jpg

 

cudznie to wygląda, masz perfekcyjnie dobraną fugę. Co to za kolor? i czy po czasie ona Ci nie ściemniała/ zabrudziłą się? Możesz jeszcze pokazać razem z fugą twiją podłogę? to jest coś czego szukam własnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johana, dziękuję. 2h rundka po sklepach budowlanych z płytką pod pachą i trafiłam bez pudła w fugę - Mapei beż.

Zdjęć podłogi z fugą mam niewiele, bo zwykle coś innego fotografowałam, podłoga przy okazji. Tu zdjęcie z przedpokoju zrobione w cieniu.

Fuga nie ściemniała, a przynajmniej nie na tyle bym to zarejestrowała.

IMG_24753.jpg

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - pewnie dlatego, że czasem piszę, że mam coś zrobione tak czy siak ale to dotyczy mieszkania w którym mieszkam a nie domu, który jeszcze się robi.

Drewnopodobne to Kalebodur Nordic Brown a szare to Ceramika Gres Campana.

 

Drewa - pewnie najładniej wyglądają formaty długie i wąskie - czyli takie, jak nomalne deski. Ja, z powodu ceny dużych formatów, kupiłam krótsze, to jest 60x15. Ciut węższe (jak 60x10) pewnie wyglądałyby lepiej. A długie mają mniej fug, czyli podłoga jest mniej poszatkowana podziałami. Jakby mnie było stać pewnie kupowalabym 120x15 czy 120x20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowy ten z pierwszej płytki. Na drugiej jest światło zachodzącego słońca, a ono nawet niebieski potrafi ocieplić :D

 

Ana. - z tego co wiem, to betnowa wylewka ma ciut większą rozszerzalność niż anhydryt. Dlatego przy anhydrycie nie trzeba robić dylatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...