Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PŁYTKI DREWNOPODOBNE, imitujące drewno - zdjęcia, układanie, jakie wybrać?


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doriko, jest właśnie tak jak piszesz! Płytko mimo wszystko nie jest idealnie równa, więc powstają takie 1mm fugi, ten sposób nazywa się właśnie bezfugowy, bo nie używa się krzyżyków jak do fug, tylko fuga powstaje samoistnie poprzez dosuwanie płytki do płytki ;)

Jakiego koloru masz fugę,bo ładnie się zlewa:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam sie właśnie do zakupu płytek z kolekcji Paradyża - Hasel Brown:

 

http://www.paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/hasel/hasel_brown_160x985

 

Miałem okazje je oglądać w sklepie, bardzo mi sie podobają.

Martwi mnie tylko jedno - klasa ścieralności PEI 3 i 750. Do salonu sobie je odpuściłem - myślę tylko o pokoju nad garażem w którym będę miał swoje zabawki, min. biurko i fotel na kółkach.

Im więcej czytam na temat tej ścieralności tym mniej wiem co robić.

Ktoś już może kupił te płytki i ma z nimi jakieś ogólne doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko, jest właśnie tak jak piszesz! Płytko mimo wszystko nie jest idealnie równa, więc powstają takie 1mm fugi, ten sposób nazywa się właśnie bezfugowy, bo nie używa się krzyżyków jak do fug, tylko fuga powstaje samoistnie poprzez dosuwanie płytki do płytki ;)

Jesteś w błędzie, z resztą wielu wykonawców również myli pojęcie układania bezfugowego z fugą na 1mm.

Fuga na 1mm to układanie zwykłe z fugą na 1 mm, są również krzyżyki o grubości 1mm. i tyle.

 

Bezfugowe układanie to układanie na styk a jedyna szczelina jaka powstaje, ma kilka dziesiątek milimetra i wynika z różnic kątów płytek, bądź różnic ich wielkości.

Takiej szczeliny/fugi najczęściej się nie spoinuje.

Edytowane przez wingerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam w Bricoman na żywo płytki, o których pisałam wcześniej - Alpina Miel 20x60 cm. Nie są przekonywujące jako drewno. Faktura jest bo jest, ale z drewnem nie ma wiele wspólnego.

Natomiast do ułożenia w jodełkę świetnie nadają płytki Holzter. Wyglądają bardzo ładnie i naturalnie w swych jasnych kolorach (ciepły dąb).

 

W Bricomanie można obejrzeć sobie także Tarima Roble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie zakupiłam paczkę holtzer beige na próbę, mało jest zdjęć tych płytek więc wkleję, ułożone na sucho

16,12,2013 (6).JPG16,12,2013 (7).JPG

kolor troszkę przekłamany, są trochę jaśniejsze i chłodniejsze, lepiej wygląda ułożenie w jodełkę (jeszcze lepiej w podwójną) ale aparat mi padł, więc na razie tyle.

16,12,2013 (6).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie, z resztą wielu wykonawców również myli pojęcie układania bezfugowego z fugą na 1mm.

Fuga na 1mm to układanie zwykłe z fugą na 1 mm, są również krzyżyki o grubości 1mm. i tyle.

 

Bezfugowe układanie to układanie na styk a jedyna szczelina jaka powstaje, ma kilka dziesiątek milimetra i wynika z różnic kątów płytek, bądź różnic ich wielkości.

Takiej szczeliny/fugi najczęściej się nie spoinuje.

 

Hehe, widzę co fachowiec to inne zdanie. Gdzieś na forum muratora ktoś tłumaczył że nie ma czegoś takiego jak bezfugowe układanie i nawet jak się da na styk to fuga sama wyjdzie z nierówności płytek i zafugować trzeba. Ech, i komu tu wierzyć będąc zwykłym inwestorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie zakupiłam paczkę holtzer beige na próbę, mało jest zdjęć tych płytek więc wkleję, ułożone na sucho

[ATTACH=CONFIG]230510[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]230511[/ATTACH]

kolor troszkę przekłamany, są trochę jaśniejsze i chłodniejsze, lepiej wygląda ułożenie w jodełkę (jeszcze lepiej w podwójną) ale aparat mi padł, więc na razie tyle.

Świetne są!!! Pięknie wyglądają w połączeniu z tym szarym gresem.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie, z resztą wielu wykonawców również myli pojęcie układania bezfugowego z fugą na 1mm.

Fuga na 1mm to układanie zwykłe z fugą na 1 mm, są również krzyżyki o grubości 1mm. i tyle.

 

Bezfugowe układanie to układanie na styk a jedyna szczelina jaka powstaje, ma kilka dziesiątek milimetra i wynika z różnic kątów płytek, bądź różnic ich wielkości.

Takiej szczeliny/fugi najczęściej się nie spoinuje.

Hehe, widzę co fachowiec to inne zdanie. Gdzieś na forum muratora ktoś tłumaczył że nie ma czegoś takiego jak bezfugowe układanie i nawet jak się da na styk to fuga sama wyjdzie z nierówności płytek i zafugować trzeba. Ech, i komu tu wierzyć będąc zwykłym inwestorem.

 

wingerman, właśnie to napisałam, a im dłuższa płytka tym mniej równa stąd większe szczeliny powstają :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam sie właśnie do zakupu płytek z kolekcji Paradyża - Hasel Brown:

 

http://www.paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/hasel/hasel_brown_160x985

 

Miałem okazje je oglądać w sklepie, bardzo mi sie podobają.

Martwi mnie tylko jedno - klasa ścieralności PEI 3 i 750. Do salonu sobie je odpuściłem - myślę tylko o pokoju nad garażem w którym będę miał swoje zabawki, min. biurko i fotel na kółkach.

Im więcej czytam na temat tej ścieralności tym mniej wiem co robić.

Ktoś już może kupił te płytki i ma z nimi jakieś ogólne doświadczenie?

 

Ja właśnie czekam na dostawę - kupiłam ponad 150 m2 w kolorze Ochra. Planuję ułożenie na zmianę 2 dostępnych rozmiarów : rząd płytek 21,5*98, rząd płytek 16,5*98 itd.

Układanie zaplanowane po Nowym Roku ale efektem na pewno się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi proszę z doborem fugi do płytek Legni Quercia Tinta i Natural, bo jak w sklepie dopasowywałam to jedne były za jasne, a ciemne brązowe zbyt czekoladowe. Jaką fugę wybrać? (mam ogrzewanie podłogowe)

z góry dziękuję i pozdrawiam

 

nie wiem czy pytasz o rozmiar czy kolor fugi, my mamy fugi 1,5mm. kolor ceresit toffi ( za jasna ) oraz na fragmencie antracyt ( wyszla niebieska) obie moim zdaniem nie pasuja, bedziemy wymieniac

 

moje dzieciaki na podlodze :

podłoga1.jpgpodłoga2.jpg

podłoga1.jpg

podłoga2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...