Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skończ cykl wygrzewania, a potem utrzymuj taką, na jaką Cię stać ( :) ) (najlepiej powyżej 10 stopni) - pamiętając, że w czasie suszenia więcej wilgoci usuwasz wietrząc/wentylując - samo grzanie bez wentylowania nie wiele pomoże. Kup sobie jakiś niedrogi wilgotnościomierz (albo dwa dla pewności) i obserwuj wskazania, będziesz widział jak zachodzi proces suszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skończ cykl wygrzewania, a potem utrzymuj taką, na jaką Cię stać ( :) ) (najlepiej powyżej 10 stopni) - pamiętając, że w czasie suszenia więcej wilgoci usuwasz wietrząc/wentylując - samo grzanie bez wentylowania nie wiele pomoże. Kup sobie jakiś niedrogi wilgotnościomierz (albo dwa dla pewności) i obserwuj wskazania, będziesz widział jak zachodzi proces suszenia.

 

 

Mam wilgotnościomierz i na nim się opieram. Nie wiem czy jestem w stanie mieć około 10 stopni celsjusza w domu bo stedy to piec musiałbym ustawić chyba na 50 stopni bo gdy wysuszała się posadzka i było 45 stopni a na dworze około 6 to w domu było 8 lub 9 stopni z tym że były w tym samym czasie i są teraz cały czas okna pouchylane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam.

W poniedziałek zacząłem wygrzewanie wylewki. Wylewka tradycyjna wykonana na początku listopada. Temperatura zasilania aktualnie 25st, na powrocie jest już 20-22 a w domu temperatura 15st parter 17 st poddasze.

Do ilu stopni trzeba podłogówkę wygrzewać? Jeżeli puszczę tam 40 st to w domu będzie ze 25 pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wygrzewaniu temp w pomieszczeniach jest mało istotna-postępujesz wg harmonogramu (jest ich sporo na forum/w necie - do wyboru) stopniowo podnosząc temp. zasilania podłogówki a następnie stopniowo obniżając. Możesz sobie ew. zanotować poszczególne relacje temu. zasilania do temp. pomieszczenia - przyda się w normalnym sezonie grzewczym. Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notuję, aktualnie zasilanie 25 a temperatura wewnątrz cały czas rośnie. Podniosę wyżej, dopiero jak przestanie rosnąć. Tylko czy później jak dom będzie już nagrzany te relacje będą takie same?

 

Pewnie w 100% się nie pokryją, do tego dojdą jeszcze zyski bytowe, ale będziesz miał orientację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Witam, chciałbym Was zapytać, bo dostaję sprzeczne informacje odnośnie wygrzania wylewki tradycyjnej (nie anhydryt). Wylewka została wykonana w listopadzie 2017 r., czyli minęło 7 miesięcy. Grubość wylewki to 7 cm. W całym domu jest ogrzewanie podłogowe, ułożone na 20 cm styropianu. Pytanie brzmi, czy pomimo upływu 7 miesięcy od wykonania wylewki, należy ją jednak wygrzać??? Obecni fachowcy od wykończenia domu twierdzą, że nie i stąd moja niepewność. Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, czy pomimo upływu 7 miesięcy od wykonania wylewki, należy ją jednak wygrzać???

 

Tak. Osuszanie to nawet mniej ważna część wygrzewania. Ważniejsze jest żeby ją poskręcało i żeby naprężenia się rozeszły a jak ma gdzieś pęknąć, to żeby pękła przed ułożeniem płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, bo to dla mnie bardzo istotne, za miesiąc wchodzą malować, kłaść płytki i podłogi.

Wiem, że szukając po forum, znalazłbym punkt po punkcie, jak się za zabrać za to wygrzewanie, ale to nie lenistwo, lecz czas mnie strasznie goni, i chciałby jak najszybciej wiedzieć, jak się do tego zabrać, gdyście byli uprzejmi, poproszę o linka do tej czynności wygrzewania, ewentualnie, tak dla laika, w punktach wskazać właściwe postępowanie. Żeby przypilnować tych "FachoFcuf" ;) Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, mam mamę po ostrym zawale który przeszła w dniu wczorajszym, obecnie w szpitalu, od której właśnie wróciłem, do tego cały jej dom na głowie włącznie z jej psami i pracowników, jak zdążyliście przeczytać w moim poście, z marną wiedzą więc nie oceniajcie pochopnie ludzi, szczególenie co do inteligencji Panie PaRa. Kaizen, dziękuję za linki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Panowie jak to bywa czas goni a posadzki nie wygrzane.

Wszędzie podłogowka, posadzka z mixokreta robiona prawie dwa lata temu.

Czy czekać i wygrzewac posadzki przed płytkami po takim okresie?

Czy panele podłogowe bez wygrzewania mogę kłaść na poddaszu gdzie temp jak to bywa była zawsze większą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to bywa czas goni a posadzki nie wygrzane.

Wszędzie podłogowka, posadzka z mixokreta robiona prawie dwa lata temu.

Czy czekać i wygrzewac posadzki przed płytkami po takim okresie?

Czy panele podłogowe bez wygrzewania mogę kłaść na poddaszu gdzie temp jak to bywa była zawsze większą?

 

Tak, wygrzewać pod płytki.

 

Nie, pod panele ( podłoga pływająca ).

 

Przeczytaj leniuszku od początku stronę 17 to będziesz wiedział dlaczego, tylko uważaj bo to zajmie kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Was,

proszę o opinię co do wygrzania podłogi. Wylewka zrobiona w pierwszym tygodniu czerwca, wylewka typu suchego. W tym tygodniu wchodzą kafelkarze, ale podłogówka jeszcze nie wygrzana. Czy pomimo tego iż na Śląsku od czerwca są praktycznie non stop upały, dom jest ciągle wentylowany, to mimo wszystko trzeba wygrzewać pod płytki podłogówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomimo tego iż na Śląsku od czerwca są praktycznie non stop upały, dom jest ciągle wentylowany, to mimo wszystko trzeba wygrzewać pod płytki podłogówkę?

 

Tak. Nawet, gdyby była sucha (co jest niemal niemożliwe - moja starsza po 5 tygodniach wygrzewania na powierzchni ma >3% wilgotności, głębiej pewnie więcej) to dla likwidacji naprężeń i żeby pękła przed połozeniem kafli, jak ma gdzieś pęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...