Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ceny działek tam gdzie mieszkacie.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Kero

Cyla napisał:

Tylko nie pęknijcie ze śmiechu.

40 km od Bydgosczy ,wcale nie jakieś straszne zadupie 12 PLN za m2

 

Sory Cyla ale mówisz chyyba o ziemi rolnej bez planu zagospodarowania.

Działki wokoło Bydgoszczy na chwilę obecną to najmarniejsza cena 60zł do 100zł.

 

Ja kupiłem w lipcu po 11,5 ale ziemię rolną i trzeba kupić jej minimum 3 tysiące metrów. Nie jest więc to jeszcze działka budowlana. Ja mam już wszystko załatwione ale normalnie to tak nie idzie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 years później...
Mało kto pisze, czy działki są uzbrojone, czy nie a to -wg mnie- jest akurat dosyć istotne. Po rozmowach ze znajomymi, zdecydowałam się w końcu na działkę może i troche droższą, ale za to W PEŁNI uzbrojoną. Jakoś nie miałam ochoty na trwające miesiące, a czasem nawet lata problemy z uzbrojeniem działki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mało kto pisze, czy działki są uzbrojone, czy nie a to -wg mnie- jest akurat dosyć istotne. Po rozmowach ze znajomymi, zdecydowałam się w końcu na działkę może i troche droższą, ale za to W PEŁNI uzbrojoną. Jakoś nie miałam ochoty na trwające miesiące, a czasem nawet lata problemy z uzbrojeniem działki...

A to zależy od położenia działki,jak na jakiejś pipidowce to tak ale jeśli w cywilizowanym rejonie to "uzbrojenie" działki to żaden problem. Podpisuje się umowę z energetyką czy wodociagami i bez łaski nawet sami robią przyłącze.

 

8 lat temu płaciłem 150zl/m2 A dzisiaj obok działki chodzą po 180-200zl/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy od położenia działki,jak na jakiejś pipidowce to tak ale jeśli w cywilizowanym rejonie to "uzbrojenie" działki to żaden problem. Podpisuje się umowę z energetyką czy wodociagami i bez łaski nawet sami robią przyłącze.

 

8 lat temu płaciłem 150zl/m2 A dzisiaj obok działki chodzą po 180-200zl/m2.

 

Fakt, umiejscowienie też ma znaczenie, również do ceny.

Jako, że jestem dopiero co po kupnie działki, często dopytuje się znajomych, którzy mają to już za sobą, jak u nich przebiegał cały proces od kupna działki do wykończenia wnętrza domu. Znajomi, którzy -jak mi się wydawało- zdecydowali się na bardziej "cywilizowany" rejon, bo w mieście a nie na obrzeżach, męczyli się z podłączeniem do wody trzy lata! W tym czasie kupili sobie mieszkanie, a działka stała, bo stracili już nadzieje, że kiedykolwiek im się uda coś na niej postawić...Paranoja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy Rysie koło Brzeska woj.malopolskie, działka 16 ar (25x65) w cichym spokojnym miejscu, super sąsiedzi(ja:-)),uzbrojona w gaz, wodę i prąd przy działce, wystawilem 30 zł m2 i od 2 miesięcy tylko 1 telefon on marudy co chciał sobie pogadać.

10 km wcześniej w Brzesku, osiedle domków cena 250 zł m2 i działki sprzedają się od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest osiedle w dosłownym tego znaczeniu, po prostu 3 bardzo modne ulice gdzie ceny wahają się od 18-30 tyś za ar, ale te po 30 tys to robi się ulica snobów i nie chciałbym tam mieszkać.

Nie ma to jak spokój na wsi, dopiero dorosłem do tego.

 

Dla snobów czy nie, ceny działek pewnie będą tylko rosły, tym bardziej jeśli będą na niej stały same pokaźne domy :p

Dlatego może się to okazać dobrą inwestycją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie działki, cena jest sprawą drugorzędną. Wchodzisz na ten kawałek ziemi i podświadomie czujesz, czy chcesz tam mieszkać do końca życia?

A czy to będzie większe pole za 10zł, czy mniejszy kawałek za 110zł za m2 - TAM BĘDZIE TWOJE MIEJSCE I DOM.

Nie kierujcie się kalkulatorami, zaufajcie intuicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przy zakupie działki, cena jest sprawą drugorzędną. Wchodzisz na ten kawałek ziemi i podświadomie czujesz, czy chcesz tam mieszkać do końca życia?

A czy to będzie większe pole za 10zł, czy mniejszy kawałek za 110zł za m2 - TAM BĘDZIE TWOJE MIEJSCE I DOM.

Nie kierujcie się kalkulatorami, zaufajcie intuicji.

I tak było w naszym przypadku ;)

Działki szukaliśmy ponad 2 lata,mnóstwo tego oglądaliśmy aż w końcu ta się znalazla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...