Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

oj mnie chyba tez czeka wziecie kredytu , narazie ciągniemy bez ale, juz widze ze kasy zabraknie , choć jak wyliczaliśmy w styczniu wstępny plan finansowy to teoretycznie powinno wystarczyć, tylko ze na fundament miało pójść 14 tys a poszło 25 tys. ;-)

 

Ja już przestałem liczyć... no chyba, że siwe włosy na głowie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam cementową Braasa, a jeśli chodzi o cenę to zdradzę jak wrócę do domu (czyli za kilka dni:( )

 

U mnie prace strasznie nabrały tempa. Mieliśmy już zakończyć na ten rok, a tu nagle elektrycy, tynkarze, gość ocieplający dach, no i sam dekarz... Jak oni się wszyscy pomieszczą?? A mówiłem, ze trzeba większy dom:D

 

Ok, poczekam cierpliwie, bo ten temat jest u mnie ciągle gorrrący.

A może Twój dekarz ma wolne terminy?

 

Zarobiony jak cholera (podobno), ale u mnie wchodzi tydzień przed czasem. Ale mogę Ci podać namiar na niego i sprawdź, bo referencje ma naprawdę prima sort:) Ale uprzedzam, że dodzwonić się do niego to jak wygrać w totka (no prawie, bo mi się udało). Zresztą od poniedziałku będzie u mnie na dachu to przynajmniej wiem, gdzie go szukać:D

 

Spytam jeszcze o komin. Czy częsc ponad dachem jest u ciebie z pełnego klinkieru czy dziurawki? Jeżeli oczywiście komny z klinkieru, a nie np tynkowane.

 

Szukałam pełnej cegły klinkierowej, bo taka na kominy podobno powinna byc. A tu klops! Wszędzie dziurawka i sprzedawcy mówią coś w stylu: ...pani!!! z takiej cegły ten komin stoi tu 15, 20 lat i nic mu nie dolega!...

Ni o co ja mam mysleć? Co wybrac? :roll:

 

Ja mam z dziurawki. Znaczy mam komin Schiedla, a ta cegła to już chyba właściwie ozdoba, ale nie wiem czy dobrze robię się przyznając bo dlugi rufus krąży:)

Schiedla to możesz i plasteliną obłożyć ,wszystko jedno czym to nie ma znaczenia ,ale jeśli komin z cegły to raczej z pełnej żeby w przyszłości uniknąć zacieków i takich tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Schiedla to możesz i plasteliną obłożyć ,wszystko jedno czym to nie ma znaczenia ,ale jeśli komin z cegły to raczej z pełnej żeby w przyszłości uniknąć zacieków i takich tam.

 

Ewentualnie na górze komina zrobić obróbke blacharskę i też nie będzie zaciekał.

 

 

Komin wymurowany specjalną zaprawą z cegły dziurawki też nie zacieknie - tyle, że zaprawa kosztuje sporo....... ale łatwiej ją znaleźć niż cegłę pełną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

Moje kominy nie sa systemowe tylko zwykłe z cegieł pełnych.

Czytałam, że można murować też z dziurawki, ale trzeba zabezpieczyć.

Ostatecznie zostaje wresja otynkowania komina. Ale to ostateczność.

 

Szukam konkretnie klinkieru kolor grafit. Owszem jest taki w ofercie CRH, ale kosztuje ponad 5zł/ szt! To bardzo duzo wg mnie. I jeszcze trzeba skałdać na niego specjalne zamówienie i czas oczekiwania to ok miesiąc.

Juz nawet myślę nad kolorem czarnym cegły, ale go grafitowego dachu?

To będzie wyglądac jak ...dom pogrzebowy. :-?

 

Długi rufus, a gdzie ty kupowałeś klinkier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klinkierem to teraz w ogole jest kicha wiem bo sam czekałem na wegę 1,5 miesiąca.W tamtym roku jak robiłem komin to płaciłem ok 4 zł za pełną i też trzeba było poczekać.Mimo wszystko wybór był większy.

Ja kupowałem w kamirze na elewatorskiej,ale mirpol ma ten sam wybór,jest jeszcze cemhurt na octowej i parę innych.

Niestety w tym roku cena jest dużo wyższa ,przykładowo żółta sahara w czerwcu kosztowała 2,30 ,a teraz 2,85.To samo inne cegły ,jak kratówka kosztuje prawie 3 zł to nie dziwne ,że pełna prawie 5.

Nie wiem jak jopek ,ale coś mi się kojarzy ,że był w okolicach 2,10 .

Mikazuu a ty już jesteś zdecydowana na ten kolor komina ,może zrób rundę po osiedlach i popatrz co ludzie mają może znajdziesz jakiś zamiennik .

Osobiście komina to bym sobie nie tynkował ,pewnie póżniej chciałaś obłożyć go płytkami ,parę takich widziałem po kilku latach i większość nadaje się już do poprawki,tynk się łuszczy ,a płytki potrafią odpadać.

Najtrwalszym zdecydowanie rozwiązaniem jest jednak klinkier ,póżniejsze ewentualne poprawki czegokolwiek na gotowym dachu jest bardzo kłopotliwe.

Wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klinkier NF-27 (taki symbol tylko znam:) )

Niedużo mi trzeba było to szukałem kto ma końcówki i zamiast jakieś 2,60 zapłaciłem 1,95zł

 

Mirpol ma marniutki wybór niestety. Największy był jak wspomniałem w Kleosinie, chociaż akurat swój klinkier wyrwałem w Mirpolu:D

 

Zresztą ja też miałem cholerną zagadkę jaki kolor chcę. Wybraliśmy nawet jeden wzór patrząc na słupki pokazowe w hurtowniach a wybraliśmy totalnie co innego jak zobaczyliśmy jak to wygląda na jakimś domu (gość nie pamiętał jaki to model, ale podarował nam jedną cegłę, która mu została za co jesteśmy mu niezwykle wdzięczni:).

 

Zrób jak radzi rufus i pojeździj po okolicy i popatrz co kto ma i jak to wygląda. No i zapytaj właściciela jaka to cegła, bo potem ciężko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................

Szukam konkretnie klinkieru kolor grafit. Owszem jest taki w ofercie CRH, ale kosztuje ponad 5zł/ szt! To bardzo duzo wg mnie. I jeszcze trzeba skałdać na niego specjalne zamówienie i czas oczekiwania to ok miesiąc.

Juz nawet myślę nad kolorem czarnym cegły, ale go grafitowego dachu?

To będzie wyglądac jak ...dom pogrzebowy. :-?

 

 

Niestety ale cena klinkieru pełnego powyżej 5 to już normalka. To, że nikt go prawie nie ma to standard.

 

Odnośnie wyboru koloru komina:

 

Mam dach czarny - no bardziej asfaltowy a niżeli czarny i też myślałem o takim kolorze komina. Kłopoty z cegłą i td, itp zmusiły mnie do wysiłku i oglądania okolicznych kominów, a nawet robienia im zdjęć z różnych ujęć. Doszedłem wtedy do jednego wniosku. Komin w kolorze mało różniącym się od dachu wygląda jakby taki gniot na dachu. Zdecydowanie lepiej prezentuję się domy z kominami w kolorze elewacji, lub zupełnie innym - jakimś powiedzmy neutralnym.

 

Po tych przemyśleniach, ale ciągle z pamięcią o tym, że dach mam czarny i chciałem czarny komin, "zrobiłem" coś takiego

 

http://images29.fotosik.pl/59/9ec75e5a9b2ab779m.jpg

 

Z kawałkiem dachu wygląda to tak

 

http://images13.fotosik.pl/52/995d11336ba72480m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki:

 

mieszkanie na wsi ma tę zaletę, że można spotkać stworzonka rzadko spotykane w mieście.

 

Przykład- Tygrzyk paskowany (Argiope bruennichi). Oto urodziwa samiczka tego pająka na elewacji domu sasiada. Jakieś dwa centymetry, zapewne mieszka gdzies w trawach. Pod ochroną!

 

http://images28.fotosik.pl/77/8615738a5e2f029fmed.jpg

 

Piekna, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT,

ładny komin Ci wyszedł.

 

Ja mam w kolorze zblizonym do dachu ale chba nie wygladają jak "gnioty"

 

http://images24.fotosik.pl/77/49968ec0d2d68772med.jpg

 

Faktycznie w Twoim pfrzypadku wygląda fajnie. Jednakże ja zajmowałem sie przeszukiwaniem czarnych lub grafitowych dachów. I tu załączę takie zdjęcie dwóch dachów. Pierwszy zły drugi tragiczny /gniot/

 

http://images25.fotosik.pl/77/815a434235f4795em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki:

 

mieszkanie na wsi ma tę zaletę, że można spotkać stworzonka rzadko spotykane w mieście.

 

Przykład- Tygrzyk paskowany (Argiope bruennichi). Oto urodziwa samiczka tego pająka na elewacji domu sasiada. Jakieś dwa centymetry, zapewne mieszka gdzies w trawach. Pod ochroną!

 

http://images28.fotosik.pl/77/8615738a5e2f029fmed.jpg

 

Piekna, prawda?

 

Coś mi się wydaje, że ostatnio też takiego widziałem na działce. Chyba nawet identyczny. Nie wiem czy samiec czy samica ale podobny.

 

 

Poza tym to ja mam chyba wszystkie rodzaje żab..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...