Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Coś mi się wydaje, że ostatnio też takiego widziałem na działce. Chyba nawet identyczny. Nie wiem czy samiec czy samica ale podobny.

 

 

Poza tym to ja mam chyba wszystkie rodzaje żab..............

 

jeżeli widziałeś takiego- to z pewnościa samiczka. Samce są małe i brzydkie- tak jak u ludzi ;)

 

Co do żab- u mnie tylko ropuchy. Ale mam wrażenie że to przez koty- kilka grasuje w okolicy i wpylają wszystko jak leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

shrekus a ile ty w tym domku masz garaży??

 

No ładnie, nie wiedziałem, że jest aż tak brzydki, że wygląda jakby to były same garaże:(

 

A tak poważnie to garaż mam podwójny, ale jak wczoraj przyszła do mnie przyszła sąsiadka:) to mówiła, że sprzeczali się w rodzinie, czy garaż to garaż, czy może jakiś salon.

 

Ogłaszam wszem i wobec, że wg planu mam jeden salon i jeden garaż:D

 

P.S. To faktycznie moja pierwsza fotka, ale jak to mówią: pierwsze koty za płoty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie fajne te Wasze domki, kominy, garaże i ...pająki! :wink:

A ja... nawet urodzaju żab nie posiadam!

 

Robin2, jak ty takiego małego pajączka na ścianie wypatrzyłeś? :o

 

 

A wracając do mojego dylematu kominowego...

Myślałm, że wybieranie kolorów to bedzie luźna sprawa, ale okazuje sie że nie. W Kleosinie rzeczywiście największy wybór mają, tylko nie cegły pełnej. W Kamirze też byłam i w kilku innych miejscach. Wszędzie podobnie.

 

Poczytałam Wasze rady, przestrogi, popatrzyłam na zdjęcia (i to ile!) i liczę, że we śnie mnie "oświeci", albo przyśni sie rozwiązanie.

Oby, bo jak widać, proces twórczy przebiega u mnie z oporami... :roll: :wink:

 

shrekus, masz duży dom! ile metrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał być mały, ale tak to jest jak się nie kupi gotowego projektu i człowiek dodaje tu metr, tam metr.

No i z tego dodawania wyszło mi jakieś 240m2 p.u. (ale z garażem, żeby nie było, że on naprawdę taki wielki :oops: )

 

P.S. A teraz mała zagadka: ile można "wyrwać" rabatu na przewody elektryczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał być mały, ale tak to jest jak się nie kupi gotowego projektu i człowiek dodaje tu metr, tam metr.

No i z tego dodawania wyszło mi jakieś 240m2 p.u. (ale z garażem, żeby nie było, że on naprawdę taki wielki :oops: )

 

P.S. A teraz mała zagadka: ile można "wyrwać" rabatu na przewody elektryczne??

 

 

A jakich przewodów i kabli potrzebujesz?? No i oczywiście ile?? Albo inaczej po ile Ci w hurtowniach proponują?? Może coś mógłbym pomóc w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał być mały, ale tak to jest jak się nie kupi gotowego projektu i człowiek dodaje tu metr, tam metr.

No i z tego dodawania wyszło mi jakieś 240m2 p.u. (ale z garażem, żeby nie było, że on naprawdę taki wielki :oops: )

 

P.S. A teraz mała zagadka: ile można "wyrwać" rabatu na przewody elektryczne??

 

 

A jakich przewodów i kabli potrzebujesz?? No i oczywiście ile?? Albo inaczej po ile Ci w hurtowniach proponują?? Może coś mógłbym pomóc w tej kwestii.

 

Kabel już kupiłem, ale zaszokowała mnie wysokość rabatu i stąd moja zagadka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabat na kable mogą być różne.

 

Kabel przyłączeniowy do naszego domu w hurtowniach w mieście chodzi 18-45zł/m. Na Allegro "wytargowałam" 13,20zł/m.

Zgadnijcie, gdzie kupiłam? 8)

 

Moja koleżanka prawie wszystko do wykończenia domu kupowała na allegro (nawet sedesy itp. i potem wszyscy z firmy musieli jej wozić na spotkania te rzeczy z Polski) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT,

ładny komin Ci wyszedł.

 

Ja mam w kolorze zblizonym do dachu ale chba nie wygladają jak "gnioty"

 

http://images24.fotosik.pl/77/49968ec0d2d68772med.jpg

Teraz z tą elewacją to mógłbyś wystartować w konkursie muratora na najładniejszy domek roku :wink: oczywiscie zaraz za naszym :D (żart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kabel już kupiłem, ale zaszokowała mnie wysokość rabatu i stąd moja zagadka:)

 

T ile tego rabatu w tej hurtowni dostałeś?? Poważanie pytam

 

Na przewody 1,5 i 2,5 dostałem 70%, a na antenowy "tylko" 36%

 

I zastanawiam się teraz czy nie dało się "wyrwać" za darmo :wink:

 

Na allegro zresztą można pewnie wyrwać jeszcze taniej i zastanawiam się po co oni ustalają takie ceny?? Żeby zarabiać na tych co się nie targują, czy żeby kupujący cieszył się jak dziecko, że trafiła mu się taka "okazja"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...