Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

I słusznie się nie zgadzasz.

Na tym forum jest kilku Panów, którzy promują określone kotły od małych producentów, bo ci duzi nie dają im swoich kotłów do sprzedaży. Ci duzi mają swoje sieci dystrybucyjne i instalatorskie. Warto ten fakt brać pod uwagę, czytając komentarze tych Panów.

 

A dlaczego Pan tak generalizuje Panie Jacku. Z tymi dużymi sieciami dystrybucyjnymi i instalatorami różnie bywa. Poziom prezentowany przez pracowników i hydraulików czasami jest wręcz żenująco niski. Dużo później przypadków mocno przewymiarowanych kotłów wciśniętych przez takich autoryzowanych przedstawicieli. Nie pamięta Pan już jak na swoim blogu pisaliście Panowie jak radzić sobie z problemem przewymiarowanego pieca.

Opracował Pan sterownik, który jak ładnie pozwolił Pan sobie ująć dawno temu, jest dedykowany dla osób "atechnicznych". Jednocześnie besztaliście takich "atechnicznych" użytkowników, że kupili kocioł o wiele za duży.w stosunku do potrzeb domu. Ale przez palce patrzy Pan, że często te osoby kierowały się właśnie radami pracowników autoryzowanej dystrybucji. Może więc podjąłby się Pan działań zmierzających do podniesienia wiedzy specjalistycznej całej szeroko rozumianej dystrybucji. Nie mnie oceniać. Widać gołym okiem z kim Panu aktualnie nie po drodze. Nie pamiętam jednak, aby na tym czy innym forum znalazła się osoba, która napisała wprost, że została oszukana/naciągnięta przez kolegów Karokę/ Suspensara/ Minerta. Każdy z nich pali już kilka lat. Ma pewne doświadczenie, które przewyższa z całą pewnością to, co prezentuje niejedna Pani/Pan wciskający androny potencjalnym, nowym klientom zza komputera w pięknie urządzonej sali sprzedażowej. Już w szkole podstawowej uczono mnie, że świat nie jest czarno-biały. Z przykrością odczytuję, że przedstawia Pan to w taki właśnie sposób.

PS. Nie mam żadnych związków z wymienioną przeze mnie trójką kolegów, poza spotkaniem w ES we wrześniu 2013r. Nie piszę, że całość ich działań i wypowiedzi przyjmuję bezkrytycznie. Niemniej jako osoby, które prowadzą jakąś tam działalność nie zasługują na przedstawianie w tak negatywny sposób jak Pan usiłuje tu narzucić. Najlepiej byłoby pozostawić gestię wyboru samym potencjalnym użytkownikom, bo i Pana wypowiedzi nie sposób odbierać jako bezstronne.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale przez palce patrzy Pa, że często te osoby kierowały się właśnie radami pracowników autoryzowanej dystrybucji. Może więc podjąłby się Pan działań zmierzających do podniesienia wiedzy specjalistycznej całej szeroko rozumianej dystrybucji.

 

Otóż to. Krzyczą po forach a jeden nawrócony instalator to dziesiątki jak nie setki klientów. Już dawno pisałem że winna jest branża i tutaj potrzebna jest edukacja. No ale weź nawróć pana Heńka co 40 lat montuje kotły i do tej pory nikt nie narzekał, że mu zimno :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nikt tu nie oskarża Panów o naciaganie kłamstwo czy oszukiwanie ja przynajmniej z taka opinia sie nie spotkałem.Wiedza na temat ich kociołków również jest o niebo lepsza (dodatkowo zawsze służa radą chylę czoła )niż Pańow oferujących kociołki firmowe przekonałem sie o tym osobiscie gdyż chociąż moja wiedza jest bardzo uboga i tak jest lepsza tych panów na infolini duzych firm Ale jednego nie moge zrozumiec na kazdej ulotce tych duzych czy nawet mniejszych firm jest napisany typ blachy i zApisane jest KOCIOŁ ZBUDOWANY W CAŁOSCI Z BLACHY 6MM nie satysfakcjonuje mnie odpowiedz jak to mialo miejsce kilka postów wyżej TAK GDZIE TRZEBA KOCIOŁEK JEST GRUBSZY A TAM GDZIE NIE TRZEBA KOCIOŁEK JEST CIENSZY Uważam ze jest tu luka która daje mozliwosc manipulacji przy grubosci blachy a co za tym idzie oszczednosci na kociołku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nikt tu nie oskarża Panów o naciaganie kłamstwo czy oszukiwanie ja przynajmniej z taka opinia sie nie spotkałem.Wiedza na temat ich kociołków również jest o niebo lepsza (dodatkowo zawsze służa radą chylę czoła )niż Pańow oferujących kociołki firmowe przekonałem sie o tym osobiscie gdyż chociąż moja wiedza jest bardzo uboga i tak jest lepsza tych panów na infolini duzych firm Ale jednego nie moge zrozumiec na kazdej ulotce tych duzych czy nawet mniejszych firm jest napisany typ blachy i zApisane jest KOCIOŁ ZBUDOWANY W CAŁOSCI Z BLACHY 6MM nie satysfakcjonuje mnie odpowiedz jak to mialo miejsce kilka postów wyżej TAK GDZIE TRZEBA KOCIOŁEK JEST GRUBSZY A TAM GDZIE NIE TRZEBA KOCIOŁEK JEST CIENSZY Uważam ze jest tu luka która daje mozliwosc manipulacji przy grubosci blachy a co za tym idzie oszczednosci na kociołku

 

Poczytaj sobie blog Zawijana. Vademecum kotłów CO - temat stal czy żeliwo. Poruszono tam kwestię grubości wymiennika i materiału z jakiego jest wykonany i związanych z tym następstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie blog Zawijana. Vademecum kotłów CO - temat stal czy żeliwo. Poruszono tam kwestię grubości wymiennika i materiału z jakiego jest wykonany i związanych z tym następstw.

Jestem zwykłym userem. Nie mam nic wspólnego z branżą kotlarską. Jednak po tym co obserwuje i czytam na forum sądzę że przebadanie koła to podstawa. Zawijan bez względu na zarzucaną mu motywacje, swoimi postami wkłada i wkładał kij w mrowisko kotłowe. Co sezon pojawiają się jakieś cud-fajerwerki (ruszt wodny, deflektor, komora szamotowa, sterownik, palnik) tylko nikt obiektywnie nie weryfikuje tego, czy dane rozwiązanie spełnia swoją rolę i coś w spalaniu poprawia, a nie odwrotnie. Co do badań to chyba też nie jest idealnie np. brak badań kotłów dla pracy na 30%, 50%, 110% mocy znamionowej. Tak żeby nabywca miał świadomość strat wynikających np. z przewymiarowania . Zupełny brak badań to zgoda na świadome oszukiwanie nabywców przez producentów i sprzedawców i wciskanie markietingowej ciemnoty . Jednolite badanie powinno być obowiązkowe dla każdego z kołów przed jego dopuszczeniem do sprzedaży. To jest raczej postulat do instytutów i ustawodawcy bo producentom wygodniej jest gdy nikt nie weryfikuje efektów ich pracy.

Tyle okiem laika.

Wracając do rankingu - podstawą do kwalifikacji powinny być właśnie badania, a następnie doświadczenia wynikające ze specyfikacji produktu i jego obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie się nie zgadzasz.

Na tym forum jest kilku Panów, którzy promują określone kotły od małych producentów, bo ci duzi nie dają im swoich kotłów do sprzedaży. Ci duzi mają swoje sieci dystrybucyjne i instalatorskie. Warto ten fakt brać pod uwagę, czytając komentarze tych Panów.

 

 

Tych dużych znam praktycznie wszystkich i to "od kuchni" więc wiem z czego, co i jak produkują, jak reagują ich działy techniczne [miałem okazję nieraz być przy rozmowie z klientem, który dzwonił z problemem], jak są otwarci na unowocześnianie produktów itd.

 

Dotąd nie chciałem mieć w sprzedaży kotła żadnego z dużych bo ich produkty mnie nie przekonują, skąd wiesz, że nie daliby mi swoich do sprzedaży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewasz?

A na jakiej podstawie?

Ja uważam, że mają sprawność mniejszą, niż te zwykłe, bez ceramiki.

"Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu:)"

 

 

Ty uważasz, ja podejrzewam, a wyników badań nie mamy więc jak to jest nie wiadomo.

 

Argumentu żadnego nie podałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amatorskie badania Skama z szamotem i bez robiłem. Wyłożona komora spalania od dołu do wysokości rusztu - deflektora separującego, 8 cegiełek szamotowych grubości 3 cm. W moim przypadku na krótką metę szamot minimalnie przegrywa, a w dłuższym nie wiem. Tutaj więcej szczegółów http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal/page1110 Post nr. 22200 i dalej. Edytowane przez wojtek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jest kilku Panów, którzy promują określone kotły od małych producentów, bo ci duzi nie dają im swoich kotłów do sprzedaży.

Czyżby Zawijan ?

Ja tego Twojego cuda techniki nie chcę choćbyś mi 50% rabatu zaoferował.

A z tego co mnie słuchy dochodzą to już jedna z tych sieci dystrybucyjno-instalatorkich poznała się na tym cudzie i jego serwisie.

Na Twoje komentarze to dopiero trzeba uważać żeby się w jakieś gee nie wpakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty uważasz, ja podejrzewam, a wyników badań nie mamy więc jak to jest nie wiadomo.

 

Argumentu żadnego nie podałeś ;)

 

No tak. Ten, jeden z promowanych przez Ciebie kotłów, nie ma żadnych porządnych badań, ani z ceramiką, ani bez.

No, żeby nie było - producent nie podaje żadnych porządnych wyników badań.

Szkoda!

Nie trzeba by było podejrzewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ten, jeden z promowanych przez Ciebie kotłów, nie ma żadnych porządnych badań, ani z ceramiką, ani bez..

 

Jak to nie ma skoro mam ich kopię i są porządne

 

No, żeby nie było - producent nie podaje żadnych porządnych wyników badań.

Szkoda!

Nie trzeba by było podejrzewać...

 

W jednym poście rzucić oskarżenie i od razu się wytłumaczyć - hmm coś mi to przypomina słynne "nie uwłaczając" pewnego dyrektora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jacku a kto w PL robi rzetelne badania?

 

Z tego co wiem to ostatnia weryfikacja + wyszła cieńko żeby nie powiedzieć kiepsko. Natomiast 3 generacja po niezłym lifcie bardzo przypomina tak ganianego dolniaka gniota gdzie jego sprawność wyszła nieco lepiej.Czyżby ktoś poszedł po rozum do głowy i stwierdził, że jednak dolniak coś w sobie ma?

 

Nawiązując do dużych i małych to każdy sobie rzepkę skrobie. Nie muszę handlować z dużymi i jeszcze się za nich tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to proponuje wrzucić te badania dla wszystkich mocy RBRów i po sprawie .. W sumie żadna chyba tajemnica a nikt nie będzie więcej wałkował tego tematu na kolejnym wątku.

I o czym wtedy będą pisać ? :)

jack stworzyli nowe cudo techniki i zaczynają agresywną promocję gdzie się da, tyle że wielki powrót nie bardzo wyszedł bo już ludzie poznali tych "pacjentów" dużo wcześniej z poprzednich och i ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panowie tak czytam ten temat i czytam i nie mogę doszukać się informacji co aktualnie kupić taniego i dobrego? Poza klutniami ciężko cokolwiek wyhaczyć

A masz sprecyzowane dokładnie co chcesz kupić i do czego ?

Nie pisze w sensie kotła tylko w sensie czy znasz swoje obciążenie cieplne domu bo to przede wszystkim one decyduje o wyborze kotła i czy wogole optymalny kocioł istnieje do twojego domu.

Inaczej to wróżenie z fusów i wybór na chybił trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...