Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wracamy do tej samej retoryki.

Jak to ustawię pod konkretny palnik oraz moc kotła, to nie trzeba korygować, ale można.

 

Przy przejściu na paliwo miałowe w Cobrze wybieramy na ikonce miał włączony.

 

w Ecoalu dodano, korygowac nie trzeba, ale można. Więc jak się komuś nie podoba praca, to może ją sobie skorygować.

i bardzo dobrze, cieszy rozwój produktu

 

Gadał dziad do obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - skończ, kto chciał poznać twoją opinię ma na to cztery ostatnie strony.

Jarecki - nie odzywaj się na zaczepki. Podawanie wielokrotnie odpowiedzi na to samo pytanie jest bez sensu.

 

Bo będzie czyszczenie wątku z ostatnich kilkunastu stron z waszej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom bardzo duży - jeśli chodzi o kotły to na prawdę znany w całym kraju.. Np wspomniany już Tilgner tez sprzedaje kotły e Coalem i sprzedaje tez z Puma..

 

Przecież miał tłumaczone, była mowa o ilości pracowników, skali produkcji, wymieniane były nazwy, sugerowane poczytanie o klastrze kotlarskim.

 

Ten człowiek robi to celowo. Ktoś mu widać za to płaci. Ile razy można powtarzać to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79. Przyłączam się do prośby abyś nie odpowiadał forumowiczowi Piotrek42. Ma on ( napisał to na innym wątku) sterownik bruli i być może jest tak nim pochłonięty,że nie ma czasu aby wejść na strony internetowe firm, które podałeś. To już wydaje się być jego ( i jego sterownika) problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek daj już spokój, wchodzą tu ludzie którzy szukają pomocy a Ty ładujesz tu spam co kolejna wiadomość...

 

Dobra juz nie będę ;) chciałem tylko uzmysłowic potencjalnym kupującym kotły jakie jest niebezpieczeństwo czytania opini na forum, sprzedawca kotłów w (tym wypadku jarecki79) zachwala swoj produkt... jezeli sie o nim pisze dobrze to jest -ok, jezeli sie nie pisze wcale -to sam co jakis czas zatroszczy sie o to zeby pojawił się wątek o ''jego'' Kotle, a jak nieopatrznie sie czymś pochwali a ktos jest bardzo dociekliwi to ... reakcje widzieliscie sami ;) ale na ten temat juz OET (przynajmiej na jakiś czas ;) ) widzieliscie że ekogroszek poszybował znowu w góre?? jak tak dalej pojdzie to będziemy pewnie gaz zakładać albo grzać chaty prądem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem odmiennego zdania. Nie wszystko się w postępowaniu Piotrka42 zgadza. Jak śledzę ten i inne watki to widzę, że Jarecki79 stara się pomagać tym którzy zadają pytania na temat funkcjonowania kotłów. Także proponuje swoje rozwiązania to prawda ale jak rozumiem nikogo nie zmusza? Jest jak rozumiem tym, który bierze odpowiedzialność za swoje porady, bo gdyby było inaczej to myślę, że przeczytalibyśmy wpisy, że te rady to o .....potłuc.A jest też wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187554-Kocio%C5%82-SKAM-P-Premium-sterownik-COBRA-PUMA/page5& na którym można jeśli ktoś ma uwagi zamieścić je. I co? Piotrka42 tam brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie:

 

Wątek o Skam-P założył Bobek Budowniczy, Redakcja obiecała,że postara się go przywrócić.

Było tam grubo ponad 50stron wymiany poglądów użytkowników.

Niestety chyba przywrócić się ani tego wątku ani wątku o sterowaniu przez WiFi nie da, co jest wielką stratą.

SZKODA

 

Obecny owszem założyłem dla wymiany poglądów i odbudowania tego, co zostało przypadkowo wykasowane wraz z wymazaniem budowniczego.

 

 

Ja oczywiście mógłbym się zalogowac jako Iksiński i palić głupa, ale mam na tyle cywilnej odwagi,że przyznaję się do miejsca pracy i nie widzę też powodu, abym innym nie pomóc. Jak pomagać, nie mając doświadczenia? Pisanie o hobby też mi się już nudzi.

 

 

Co do węgla, to co roku przed zimą drożeje. Podobnie jak prąd i gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem odmiennego zdania. Nie wszystko się w postępowaniu Piotrka42 zgadza. Jak śledzę ten i inne watki to widzę, że Jarecki79 stara się pomagać tym którzy zadają pytania na temat funkcjonowania kotłów. Także proponuje swoje rozwiązania to prawda ale jak rozumiem nikogo nie zmusza? .

 

Dziękuję, są tu przecież też osoby oferujące inne kotły z eCoalem i nie widzę w tym nic strasznego.

Ok, średnio-oficjalnie, ale przecież to żadna zbrodnia.

 

Zawsze myślałem,że chodzi o to, aby sobie wzajemnie pomóc. Są wątki dedykowane Klimoszowi, odnoszące się do Zębca, Kostrzewy itd użytkownicy

sobie wzajemnie pomagają. Był doradca Klimosza, Kostrzewy. Więc chyba grzechu nie ma.

 

Pistoletu przy głowie też nikt nie trzyma.

Wcześniej próbował pisać Witkowski, ale wszyscy tak na niego siedli, że sobie darował to bagienko.

 

Na koniec jednak pretensje,że brak opinii o innych wyrobach -a skąd mają być, jak się na inne produkty siada jak na łysą kobyłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem odmiennego zdania. Nie wszystko się w postępowaniu Piotrka42 zgadza. Jak śledzę ten i inne watki to widzę, że Jarecki79 stara się pomagać tym którzy zadają pytania na temat funkcjonowania kotłów. Także proponuje swoje rozwiązania to prawda ale jak rozumiem nikogo nie zmusza? Jest jak rozumiem tym, który bierze odpowiedzialność za swoje porady, bo gdyby było inaczej to myślę, że przeczytalibyśmy wpisy, że te rady to o .....potłuc.A jest też wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187554-Kocio%C5%82-SKAM-P-Premium-sterownik-COBRA-PUMA/page5& na którym można jeśli ktoś ma uwagi zamieścić je. I co? Piotrka42 tam brak.

Napisałem to samo, no może w podobnym stylu w wątku który właśnie uleciał i chyba bezpowrotnie wtedy gdy jareckiego atakowano w podobny sposób.

Na pewno nie jestem przeciw niemu.

Używam także Cobry i uważam ją za bardzo dobry sterownik o czym również pisałem w kilku wątkach gdzie ludzie coś pytali a ja mogłem coś sensownego na jej temat napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak, ze węgiel poszedł w górę bo zbliża się zima?

Węgiel ekogroszek będzie drożał tak szybko jak szybko będzie przybywać użytkowników kotłów z palnikami. Dojdzie do ceny przy której będzie alternatywa

grzania gazem.U mnie na pomorzu zachodnim cena stoi i jest na poziomie 600-650/tonę,oczywiście nie workowany. Jest tak dzięki górnikom z Syberii("spasiba wam druzja")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Wam powiem ?

Podoba mi się podejście pana Edwarda z Elektro-System, często z nim rozmawiam bo to bardzo fajny, grzeczny i inteligentny facet.

Chociaż są to firmy które konkurują na rynku nigdy nie usłyszałem od niego że Puma czy Cobra to złe sterowniki a wręcz przeciwnie, że są także dobre a nie tylko że ich są najlepsze. NIGDY !!!!

On mówi że szanuje czyjąś pracę bo wie ile trzeba włożyć wysiłku żeby zrobić coś dobrego, po prostu firmy miały inne pomysły na stworzenie tych urządzeń a ważne jest to żeby ktoś kto kupi eCoala czy Cobrę czy jeszcze coś innego, był zadowolony.

Myślę że to bardzo dobre podejście i powinniśmy wszyscy uczyć się od tego pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik nudnawo zaczyna się robić...... to zaczynamy ;) Jak wiadomo są rózne systemy cieplne, inwestor budujący dom zdecydował się na zakup kotła na ekogroszek, jak wiadmo na rynku są dziesiatki (setki???) takich kotłów na co taki użytkownik ma patrzeć żeby nie zgubić się w gąszczu kilkunastu rodzaji sterowników,kilka rodzajów palników (retort) sklepy mają jeszcze stare kotły na których nie ma tabliczki znamionowej tylko data napisana dułgopisem (czasem w cudowny sposób odmłodzona) jakieś retorty I-generacji, retorty obrotowe,brucer,burner, ekoenegria.. itd..itd wiadomo, sklep chce sprzedać towar inwestor chce kupić DOBRY kocioł i nie zawsze mają razem po drodze...no jarecki masz pole do popisu (tylko się nie chwal :) i bez szegółowych opisów budowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel ekogroszek będzie drożał tak szybko jak szybko będzie przybywać użytkowników kotłów z palnikami. Dojdzie do ceny przy której będzie alternatywa

grzania gazem.U mnie na pomorzu zachodnim cena stoi i jest na poziomie 600-650/tonę,oczywiście nie workowany. Jest tak dzięki górnikom z Syberii("spasiba wam druzja")

 

Cena fajna.

Sam mieszkałem nad morzem, ale też w Cieszynie.

Ceny gazu zdecydowanie są na korzyść pomorza.

Do dzisiaj zresztą tam z gazu korzystam.

 

Ciekawa zależnośc,że zarówno węgiel jak i groszek na pomorzu kieszeni nie rwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł należy szukać taki, co ma badania, prosić o atest, jakies potwierdzenie badań.

Patrzeć na staż producenta na rynku. Myślę,że granica ok.30lat powinna o czymś świadczyć.

 

Palnik wybrać należy taki, aby oprócz groszku spalał też miały, może być obrotowy (choć dla mnie za dużo elementów ruchomych w strefie spalania), może być burner, brucer, ekoenergia, jest też model kotła Sztoker, są wreszcie palniki rynnowe, do tej pory kulały, ale rozwój poszedł w dobrą stronę. Zaletą są znikome opory podawania, brak kłopotu z zawleczkami, nawet jak miał zanieczyszczony. Pierwsze wyniki są już także dostępne.

 

Sterownik wybrać taki, aby spełnił oczekiwania kupującego. Ja wolę z tzw modulacja mocy, w taki czy inny sposób (pid, fl, inne nazwy itd.), choć do tłoka mam w tej kwestii uczucia mieszane.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...