Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z tego co się dowiedziałem - burner s ma dekiel przykręcany srubami. Czy podczas czyszczenia palnika nie będzie po paru latach problemów z odkręceniem? Nie widziałem schematu jednego i drugiego , ale tak wole zapytac z ciekawości.......

 

BURNER-S nie trzeba czyścić w środku. Wysokie ciśnienie powietrza wydmucha wszystko na zewnątrz.

Jakby jednak taka potrzeba się zdarzyła - to kilka złotych kosztują nowe śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To można przynajmniej zrobić krótkie porównanie słynnej trójki (o najmniejszych mocach), na stronach producentów jak nie ma tych informacji to może zweryfikować ktoś z forumowiczów - właściciela kotła. Proszę o kopiowanie wpisu i ewentualne poprawianie i uzupełanianie i ewentualnie dodawanie dodatkowych punktów. Pewnie to bardzo pomorze takim forumowiczom jak ja w wyborze kotła

 

1. OGNIWO EKO PLUS 10KW

a. Atestowana blacha kotłowa P265GH

b. palnik BURNER S

c. sterownik e-coal

d. wysokość załadunku ????

e. gwarancja na korpus kotła 4lata

f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????

g.wylot spalin z boku wysokość 855mm

h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????

 

2.RBR EKOUNIWERSAL 11KW

 

a. blacha ??????

b. palnik brucer lub ekoenergia dopłata ok.700zł do BURNER S

c. sterownik e-coal

d. wysokość załadunku ????

e. gwarancja na korpus kotła 4lata

f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????

g.wylot spalin z góry wysokość ????

h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????

 

3. SKAM-P 12 KW

 

a. blacha ??????

b. palnik brucer

c. sterownik OGNIK PID dopłata do ecoal ????

d. wysokość załadunku ????

e. gwarancja na korpus kotła ????

f. dozwolona praca w układzie zamkniętym ????

g.wylot spalin z góry wysokość ????

h. cena w pełnym wyposażeniu sterownik ecoal + burner s ??????

 

Panowie a moglibyście uzupełnić te dane??? tak dla potomnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości gardzieli to na moim przykładzie mogę potwierdzić to co napisał Jarecki.

Jak już co niektórzy wiedzą cały sezon mój kocioł OGNIWO EKO 24kW przepracował z palnikiem BRUCER

z nasadką ,którą otrzymałem od ICHPW , napowietrzanie dopracowałem sam.

Palnik radzi sobie wyśmienicie co widać na wykresach.

Palnik już przetestowany.

Obecnie testuję nowy deflektor.

Konstrukcji nie zdradzę-na razie :)

Dodam,że pasuje do 15kW , 24kW oraz 35kW

Może jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello, jak miło z powyzszych postów naprawdę mozna juz cos pownioskować. Dziękuje wszystkim za czas poświęcony na odpisywanie. Co nie zmiena faktu że mam dalej wode zamiast mózgu w tej kwestii :) Wyjdzie na ten przykład rzut kostka i którys kupię:) Podpinam sie pod poprzednika z pytaniem o ten palnik. Aha z czego wynika różnica w wadze między rbr a ogniwo? Rbr ma ponoc grubsza blache - 6mm - ogniowo ponoc 5 ale czy to akurat ma wpływ na wagę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odyn różnica między 1m2 blachy 5mm a 1m2 blachy 6mm to ok. 8kg. Prównaj również ilość wody w kotłach :) potem weź dwa zbiorniki o różnych pojemnościach i je zważ zakładając że grubość blach jest taka sama.

 

Nie szukałem to nie wiem czy do wagi kotła wlicza się np. palnik.

 

Szkoda że wymienniki nie są budowane z aluminium , rdza nie byłaby straszna ;)

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odyn różnica między 1m2 blachy 5mm a 1m2 blachy 6mm to ok. 8kg. Prównaj również ilość wody w kotłach :) potem weź dwa zbiorniki o różnych pojemnościach i je zważ zakładając że grubość blach jest taka sama.

 

Nie szukałem to nie wiem czy do wagi kotła wlicza się np. palnik.

 

Szkoda że wymienniki nie są budowane z aluminium , rdza nie byłaby straszna ;)

 

właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że długo by nie powalczył w kotłowni:) Swoją drogą patrząc na to wszystko - to chyba tak naprawde wybór tego kotla a nie innego to rzecz gustu i subiektywnej oceny pewnych aspektów. Różnice są i może ale każdy ma jakieś zalety i wady. Kwestia gustu i szczęścia. Odyn podejdź do tego jak do zakupu samochodu - z jednej półki jakościowej (marek nie bede wymieniał) - Kwestia który wpadnie w oko. Parametry zbliżone a rozwiązania, no cóz jedni wolą mieć włącznik świateł mijania w kierunkowskazie inni na desce. A jakość....... cóż nawet u najlepszych zawsze sie trafi czarna owca:) Dobrze że można sobie skorygować wiedze i zrozumieć że znana marka nie zawsze idzie w parze z dobrym produktem. Ot tyle mojej filozofii......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja byłem. Mój instalator mówił, że wymieniał niedawno kocioł Ogniwo, który po 7latach strzelił. Ale obecne modele nie są w produkcji od tamtego czasu i nie wiem czy to przydatna informacja, czy może niepotrzebny szum.

 

Może chodziło mu o model S8WC,w mojej okolicy instalatorzy też twierdzą że ten typ strzela jakby częściej (mieszkam 40 km od Biecza, więc tych kotłów jest mnóstwo w sąsiedztwie). W jesieni mój znajomy wymieniał wspomniany model z podajnikiem po CZTERECH latach użytkowania, pękł wymiennik. Palił mokrym eko, instalacja bez zaworu mieszającego, więc większą część sezonu kocioł pracował na temperaturach ok 42-45 stopni.

O awariach kotłów eko lub eko plus z Ogniwa jak dotąd nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki troche - kto palił owsem w takich piecach i czy to jest wogóle opłacalny interes - oczywiście ma tu na mysli mieszanke z eko lub tym podobną.....

Ja palę mieszankami, już dwa sezony za mną. A mieszanka to miał 70%, owies 30% domieszka owsa wspomaga spalanie miału - lepsze napowietrzanie paleniska w efekcie mniejsze spieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie byliście teraz na targach w Sosnowcu, był producent RBR-a i można było na żywo zobaczyć jak pracują te kotły. Jeden był odpalony ma eko groszku a drugi na samym owsie.

Obecnie kolega Tesel na kotle Skam-p Premium pali mieszanką czeskiego eko z owsem i widać że zadowolony.

Z jęczmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność zależy od ceny za dany opał. jak ktoś ma dostęp do taniego zboża to palenie mieszanek z miałem może być całkiem sensowne. Ważne żeby palnik był w miarę wszystkożerny :)

Zeżre niemal wszystko.Nie pamiętam kto,ale ktoś pisał,że pali/palił mieszanką węgla i skrawków papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...