Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za to są zdecydowane uwagi co do ceny niektórych pomp ciepła ;)A co do jakości to przy 5 letniej gwarancji na pompę raczej o jakość można być spokojnym,poza tym tam nie ma zawleczek,ślimaków,na jakość prądu też nie można narzekać :)Podobnie z piecami elektrycznymi,tam jest jedynie grzałka i nic więcej także nie ma na co narzekać :)

 

Ja na żeliwniaka mam 20 lat gwarancji na żeliwo. A zawleczka to zwykła śruba 5 za 80 gr w sklepie metalowym. Jeszcze jej nigdy nie wymieniałem (choć z ciekawości ją wyciągałem, demontaż i montaż 30 sekund) A w pompie ciepła sprężarki czy grzałki raczej sam nie wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to są zdecydowane uwagi co do ceny niektórych pomp ciepła ;)A co do jakości to przy 5 letniej gwarancji na pompę raczej o jakość można być spokojnym,poza tym tam nie ma zawleczek,ślimaków,na jakość prądu też nie można narzekać :)Podobnie z piecami elektrycznymi,tam jest jedynie grzałka i nic więcej także nie ma na co narzekać :)

A Twoja wiedza opiera się na czystej teorii i wyliczeniach. Zabierasz zdanie a jeszcze nawet nie zacząłeś w tym swoim śmiesznym małym domku mieszkać - więc z skąd możesz wiedzieć jakie będzie zużycie prądu i jak to wspaniale będziesz miał. A wiesz wielkie G... i tylko tu Trolujesz - i denerwujesz. Mieszkałem 10 lat w mieszkaniu dobrze ocieplonym grzany prądem. Zainstalowane 10 KW chodziło non stop 7 KW. I co rachunki w zimie po 1000 zł /m-c a w domu raptem 21 stopni w dzień i 19 w nocy . Oczywiście da się ale przy wunglu grzeję 240 m2 i mam 23 stopnie a płacę te same pieniądze. Więc proszę - wróć na swój wątek i ni troluj tutaj.

Acha sąsiad ma też 240 m2 i pompę ciepła - nie jakąś tanią a z najwyższej półki ( stać go 4x razy w roku lata na wakacje - żebyś nie trolował ) i zwierzył mi się że płaci po 800 ~1000 zł /mc w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha sąsiad ma też 240 m2 i pompę ciepła - nie jakąś tanią a z najwyższej półki ( stać go 4x razy w roku lata na wakacje - żebyś nie trolował ) i zwierzył mi się że płaci po 800 ~1000 zł /mc w zimie.

 

Mój sąsiad z branży energetycznej też tyle płaci w zimie przy PCi gruntowej Danfossa, ale jego dom to tylko 160m2 i 100% podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to,że najlepszy kocioł w rankingu to taki,który jest bardzo ciężki oraz posiada zawleczkę z najtwardszego materiału,także taki do którego nie trzeba ręcznie wrzucać węgla i nie dbać o rozpalanie,powinien mieć również odsysacz pyłu węglowego przy wrzucaniu oraz powinien rozpoznawac gatunki węgla :)Ale co Wy wtedy zrobicie z wolnym czasem ? Nic tylko się zachlastać,nie będzie trzeba odliczać sekund podawania,pracy dmuchawy itp.,można się załamać...;)

 

Poczytaj sobie wątki o pompach ciepła i posty typu ratunku i pomocy w domu zimno a licznik bije, serwis ustawia ale nie potrafi ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i powtarzam cały czas,że rachunki nie zależą od źródła ciepła !

 

Tu się z tobą nie zgodzę. Scheissowate źródło ciepła zniweluje wszystkie teoretyczne wyliczenia.

Teoretycznie tanie i ekonomiczne auto typu TATA powinno być oszczędne, ale co z tą oszczędnością jak się na okrągło psuje?

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię rozumiem Arturo - przecież jak ktoś sobie kupił projekt w którym z kotłowni wychodzi się bezpośrednio do salonu to nie mozna byc fanem kotła na paliwo stałe. A jak to mawia moja babuszka .. za luksus się zawsze płaci - więc licz ale najlepiej licz na siebie. Edytowane przez tatrzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o projekt,tu chodzi o kasę ;) Ja za luksus zapłacę mniej niż Wy za nie luksus :) Piec elektryczny to 4tys.zł a zejście do niskiego zapotrzebowania,dzięki likwidacji kominów to minimalnie więcej niż "normowy" projekt :)

 

To dlaczego podpisałeś umowę na pompę ciepła no name za ponad 22 tys zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie zgadzamy ;) Jak szajsowate źródło ciepła może zniwelować wyliczenia ? Przecież one daje określoną moc cieplną i pobiera określoną ilość energii. Może być "szajsowate" ale tylko dlatego,że źle zostało dobrane do naszego zapotrzebowania,które zostało źle wyliczone :)Przykład,zapotrzebowanie zostało wyliczone na 4kW,my chcąc grzać w II taryfie czyli przez 10h kupujemy piec o mocy 10kW,żeby przez te 10h oddało tyle mocy ile przez 24h urządzenie z mocą 4kW.

 

Pod warunkiem, że te scheissowate źródło ciepła będzie pobierało 4 kw energii i tyle samo ciepła oddawało. A co będzie, jak to szajsowate urządzenie będzie brało 4 kw a oddawało tylko 1kw, bo coś z nim nie teges?

Właśnie dlatego bardzo ważne jest źródło ciepła i jego jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa 22 tys. dodatkowe ocieplenie 10 tys rekuperacja 20 tys ( wtedy może nagrzejesz w miare tanio ) tylko mam nadzieje że nie musisz spłacać kredytu za te dodatkowe 50 tys wpakowane w dom bo twoje wyliczenia wezmą w łeb. A na koniec i tak nie można wziąć prysznica ;) Aby życ oszczędnie trzeba być bardzo bogatym - jak ktoś jest skromnym Kowalskim - nie stać go na oszczędność. Edytowane przez tatrzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22tys.zł to jest koszt łącznie z podłogówką :)A podpisałem tylko ze względu na cwu,ponieważ będę miał w domu tylko wannę,prysznica nie będzie a głupio by było,żebym za cwu płacił więcej niż za c.o,zresztą w moim pierwszym poście w dzienniku pisze o tym,że do cwu miała być pompa ciepła.Tak się stało,że powietrzne pompy ciepła posżły w dół i nie było sensu kupować tylko do cwu.:)Ja buduję oszczędnie :)

 

Przy wannie raczej nie zaoszczędzisz. Zasobnik 300l to przy kąpieli faktycznie tylko 150 litrów ciepłej wody przy temp. cwu 45.

Potem trzeba czekać na ciepłą wodę. Do tego cyrkulacja itd. Tyle samo lodowatej wody wpływa co ciepłej ubywa. Matematyka i fizyka. Tylko w II taryfie nie pociągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo ty jesteś tak tępy czy nierozgarnięty że nie rozumiesz co się do ciebie pisze ?

Mod już cię upominał żebyś nie robił zamieszania w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia ale ty dalej zasypujesz wszystkich swoimi teoriami, złośliwościami i zaczepkami.

Już chyba wszędzie masz na pieńku że tutaj się przykleiłeś.

Jak tak ma wyglądać ta nasza oświecona część społeczeństwa to ja dziękuję, wolę tutaj z tymi brudasami od węgla z ciemnogrodu jak nas nazywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może sobie dawać ile chce centymetrów izolacji. Pewnie jak bym ich u siebie więcej dołożył bym miał jeszcze oszczędniejszy kocioł a mieszkał w domu w przyszłym roku :) A tak to już od roku jestem posiadaczem fajnego domku :) Na komin to wydałem gdzieś z 3 tys. ;)

Arturo, wiem, że każdy musi czasem się dowartościować. Nie masz innego wątku aby Cię poklepali po ramieniu? Na tym raczej nie doznasz "katharsis" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiedza kosztuje ;).Dodatkowe ocieplenie+WM z reku+ciepłe okna to 15-16tys.zł więcej niż normowo ale za to -5tys.zł na komin spalinowy,-5tys.zł na komin WG czyli nie 50tys.zł a 5 tys.zł więcej niż normowo.Niewiedza kosztuje :D

 

Oj tak, tylko czemu moje okna U=0,8 do domu z ciemnogrodu opalanego węglem kosztowały 28 tys. zł.

Arturo, chyba jesteś jakimś magikiem, że za 16 tyś masz dodatkowe ocieplenie, porządne okna i WM z reku. Może masz sponsora i płacisz tylko za robociznę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@#$#@#% to Ty jesteś skoro nie widzisz,że odpowiadam na skierowane do mnie zarzuty...

Poza tym reklama produktów też jest zakazana na forum...także uważaj.

Jak widzę to znowu Ty tu przylazłeś i szukasz kolejnej zaczepki.

A co ja tutaj reklamuję.

Ty możesz być w większym stopniu posądzony o reklamę pomp ciepła w wątku o kotłach na eko groszek.

Ja nie łażę tam gdzie mnie nie chcą i na czym się nie znam, nie szukam zaczepki.

A Ty się na tym nie znasz !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...