Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zwykle najwięcej sprzedaje się najtańszych, ale przecież "tanie mięso psy jedzą" - a przynajmniej powinny ;)

 

Czy masz kocioł taki jakich sprzedaje się najwięcej w Polsce i to było głównym kryterium wyboru ?

 

Zobacz które kotły stoją najwyżej w rankingu - przecież to są mali producenci [może właśnie dlatego muszą się starać i mieć lepsze produkty od tych największych].

 

nie wiem czy sterowiki TECHA są najtańsze

nie mam kotła którego sprzedaje się najwęcej w polsce

może dlatego te kotły sa wysoko w rankingu ponieważ sprzedawcy tych których sprzedaje się naprawdę dużo uważają że nie muszą być obecni na forum???

zobacz jakie kotły polecają instalatorzy- defro klimosz krzaczek zębiec - przynajmniej u mnie. ludzie słyszą nazwę firmy i w 8 na 10 przypadkach na tej podstwwie kupują kocioł, nawet na moc nie zwracają uwagi. zobacz ile osób bierze udział w dyskusjach na tym forum w tematach o paleniu - na tym wątku nie więcej niż 15 osób robi to systematycznie i od czasu do czasu ktoś nowy wpadnie spyta i znika najczęściej

Jak powiedziałem mojemu szwagrowi że do jego kamienicy dobrze ocieplonej stawianej jakieś 6 lat temu wystarczy kocioł 25KW na 340m pow użytkowej to mnie prawie śmiechem zabił a jak nazwę kotła podałem który mu to sam ogrzeje bez grzebania w ustawieniach to spytał co biorę

ja uważam że nadal dosyć mala część społeczeństwa jest świadoma i wie czego szukać reszta nadal ślepo ufa instalatorom lub sąsiadom albo wróżce

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to pytanie do Zawijana

 

Przygotowując się do wypracowania na temat

„prawidłowy proces spalania nie powinien być zatrzymywany”.

Ha! Co to jednak znaczy „prawidłowy”?

 

natrafiłem na pewne opracowanie.

http://www.npt.up-poznan.net/pub/art_5_68.pdf

 

 

Zawijan swoimi wpisami przyzwyczaiłeś nas do tego, że badanie naukowe powinno być przeprowadzone rzetelnie.

 

Czy "Metode wizualnej oceny emisji zanieczyszczeń z kotłów węglowych" możemy nazwać metodą rzetelną, czy tak jak napisałem w tytule "kupczeniem naukowym".

Tym bardziej, że charakter tej publikacji w czasopiśmie, które w nazwie ma słowo "naukowe", jest bardzo tendencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść sobie Andrzej

 

i te quasi-naukowe artykuły i wypracowanie ,,,,

 

Vld raczej sobie nie odpuszczę, wciągnęło mnie.

A czy coś napiszę potem na forum to zależy, czy będzie to na tyle dobre aby "przekonać" Zawijana.

 

ps.

Powiem otwarcie i szczerze , mam wyrzuty sumienia, że za młodych lat nie byłem pilnym uczniem a naukę traktowałem jako "zło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z giełdy DOM w Rybniku.Było paru przedstawicieli czy też sprzedawców kotłów min. SAS,ŻYWIEC,DEFRO,LAZAR,TAURUS,KIELAR.

Nie zabrakło tyle,że nieoficjalnie (a szkoda) INSTALCO,OGNIWO,TILGNER

Pochodziłem trochę jako wolny strzelec i wiecie co? Nic się nie zmienia jeżeli chodzi o dobór odpowiedniego kotła jaki proponują sprzedawcy do powierzchni grzewczej oraz ocieplenia budynku.

Wszyscy równo wciskają ten sam kit.Proponowanie kotła z nadwyżką o 10kW (mogło by się to już zmienić) .Tylko jeden zapytał jaką temp wewnętrzną preferuję w swoim domu i czy ocieplony.To co mi mówił dalej zostawię bez komentarza.

Podobało mi się natomiast to ,że były tam firmy kompleksowo wykonujące instalacje "od kotła po zbiornik wyrównawczy". Zaleta-nie ma na kogo (poza wykonawcą i jakością opału) zwalić ewentualnych późniejszych problemów.

 

Nasuwa się zatem pytanie skąd się bierze taka nadwyżka proponowanych kW ?

Czy powodem nie jest czasem sprawność takiego kotła? :)

 

Najczęstsze pytanie przysłowiowego "apacza"-panie a ile mi to spali opału?

I tu się rzeka wylała :)

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobre, dobre - sztabki cegieł a jeszcze nie dawno w Kielarze tylko piramidki układali ha ha. Normalnie szkoda, że ta giełda mi jakoś dzisiaj umknęła a byłem całkiem bliziutko i mogłem zajrzeć. Ostatnio byłem jednak zajęty robieniem w domu trzeciej kolejnej szafy pod zabudowę ( mam nadzieje, że ostatniej) to moje myśli krążyły zupełnie w innej dziedzinie niż kociołki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, KIELAR.Wymienniki Włoskie ale najlepszy w nich był pomysł zaczerpnięty

od zawijan_2 z sztabkami cegieł szamotowych.Agenci działają :)

 

Minertu może dowiedziałeś się pod jakim hasłem producent wprowadził to udoskonalenie.

Niewątpliwie przyczyni się to do znacznego obniżenia funkcjonalności kotła, ponieważ nie będzie można korzystać z dodatkowego paleniska.

Bardzo jestem ciekaw jak długo oni składają te kotły, że dopiero teraz zaczęli myśleć o sporych niedoskonałościach tej konstrukcji (to się tyczy wszystkich składaczy kotłów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu może dowiedziałeś się pod jakim hasłem producent wprowadził to udoskonalenie.

Niewątpliwie przyczyni się to do znacznego obniżenia funkcjonalności kotła, ponieważ nie będzie można korzystać z dodatkowego paleniska.

Bardzo jestem ciekaw jak długo oni składają te kotły, że dopiero teraz zaczęli myśleć o sporych niedoskonałościach tej konstrukcji (to się tyczy wszystkich składaczy kotłów).

No tutaj się nie pomylił :) jeżeli chodzi o dopalanie spalin.Dołożyli również blachę ,która ma za zadanie wyhamować prędkość spalin.

Kotły nie odpalone więc nic więcej nie napiszę.

Odpalone miał jedynie SAS,rwało ogień jak mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vld raczej sobie nie odpuszczę, wciągnęło mnie.

A czy coś napiszę potem na forum to zależy, czy będzie to na tyle dobre aby "przekonać" Zawijana.

 

ps.

Powiem otwarcie i szczerze , mam wyrzuty sumienia, że za młodych lat nie byłem pilnym uczniem a naukę traktowałem jako "zło".

 

kogo jak kogo, ale Zawijana nie przekonasz swoim wypracowaniem

 

to taki styl: zamiast odpowiedzi, pytanie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sterowiki TECHA są najtańsze

nie mam kotła którego sprzedaje się najwęcej w polsce

 

Czyli jednak inne kryteria były ważniejsze ;)

 

może dlatego te kotły sa wysoko w rankingu ponieważ sprzedawcy tych których sprzedaje się naprawdę dużo uważają że nie muszą być obecni na forum???

 

To jeden z powodów - im po prostu sprzedają je dystrybutorzy i instalatorzy którzy nieświadomemu klientowi wcisną wszystko.

 

Drugi powód jest taki, że pewnie nie mają się czym pochwalić [mam sporo znajomych z różnymi kotłami ekogroszkowymi i na tle polecanych tu wypadają mniej lub bardziej kiepsko].

 

ja uważam że nadal dosyć mala część społeczeństwa jest świadoma i wie czego szukać reszta nadal ślepo ufa instalatorom lub sąsiadom albo wróżce

 

Albo upodobaniom kolorystycznym żony i to nie tylko w kwestii wyboru kotła - a potem tysiące stron narzekań i pytań "jak ustawić kocioł, żeby przestał pękać od gorąca tynk na kominie a zużycie węgla spadło o połowę tj. do ilości, które spalają doświadczeni forumowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz trochę na poważnie. Dość już zabawy z EKSPERTAMI.

Widzę, że wielu z Was nie rozumie tej dyskusji. I nie dziwię się temu wcale. Jakaż sensowna dyskusja może się odbywać, jeśli na info jednego z czytelników, że pojawi się na rynku nowe oprogramowanie sterownika Bruli dla kotłów tłokowych, które ma na celu zaoszczędzić do 30% paliwa – EKSPERT odpowiada:

Jak to możliwe??? Przecież eCoal był sterownikiem idealnym, zapewniającym optymalne spalanie w każdych warunkach.

A na uwagi, że sterownik eCoal nigdy nie pracował z kotłami tłokowymi i nie ma takiego zamiaru, EKSPERT odpowiada coś o żabach. O czym z nim dyskutować? Można się – co najwyżej – trochę pobawić w głupa.

 

A tak na marginesie. Wszystkie dyskusje z EKSPERTEM wyglądały zawsze podobnie. Już od połowy 2009r. (jak kto ma ochotę, może sprawdzić na tym forum i na innych), kiedy to zaczął walczyć ze sterownikiem eCoal, choć nie wiedział o nim nic (ale to absolutnie nic) ponad to, że nazywa się eCoal. Opętała go taka misja. Nie wiedzieć czemu.

 

Podobnie, jak misja walki z automatycznymi kotłami węglowymi, która opętała niejakiego Arturo72. Ten z kolei chce elektryfikować wszelkie ogrzewanie. To – bez wątpienia – misja słuszna i szlachetna. Już Lenin mówił, że komunizm to elektryfikacja i władza Rad. Dlatego Arturo72 walczy, nie biorąc nawet pod uwagę faktu, że są ludzie, którzy mają domy po 200m2, 300m2 i więcej. Że są ludzie, którzy mają domy sprzed ładnych kilkudziesięciu lat i będą w nich mieszkać przez co najmniej następne kilkadziesiąt. Że są ludzie, którzy nie chcą mieszkać w 72-metrowych termosach ze styropianu.

 

O czym można dyskutować z takimi opętańcami? Tylko o d..ie Maryni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że wielu z Was nie czytało naszego poradnika http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/ ani nie było na platformie http://esterownik.pl/forum Wielu z Was przeczytało tylko góra kilkadziesiąt ostatnich stron tego wątku. Wielu z Was nic nie przeczytało, tylko zadało pytanie i czeka na odpowiedź, choć i tak nie będzie w stanie określić, czy jest ona poprawna i czy jest coś warta. Dlatego – choć już pisałem o tym setki razy – powtórzę jeszcze raz podstawowe wiadomości o sterownikach eCoal i bruli. Taki kondensat treści.

 

Sterownik eCoal – w swej klasycznej postaci - jest przeznaczony dla użytkowników, którzy nie znają się na trudnych (niezmiernie trudnych) problemach regulacji procesu spalania i nie chcą przeprowadzać się na sezon grzewczy do kotłowni, aby z tymi problemami walczyć. Sterownik ma ustawienia fabryczne, które pozwalają uruchomić i eksploatować kocioł natychmiast po podłączeniu. Użytkownik nastawia jedynie wartość zadaną temperatury wody podgrzanej (wychodzącej z kotła). Po trzech sezonach pracy sterowników eCoal uzyskaliśmy od użytkowników potwierdzenie, że jego idea sprawdziła się w praktyce. Jest sterownikiem całkowicie automatycznym.

Sterownik eCoal nie jest sterownikiem do bicia rekordów w minimalizacji spalania paliwa. Wprawni użytkownicy, którzy dostali go do praktycznych testów sprawdzających, potwierdzili jednak, że zużycie paliwa przy pracy ze sterownikiem eCoal jest tylko nieco większe (w rozsądnych praktycznie granicach), niż ich osobiste osiągnięcia w tym zakresie. A są to użytkownicy, którzy naprawdę mają się czym pochwalić.

Są i malkontenci. Zdziwiłbym się, gdyby ich nie było. Ta cecha jest wieczna. Zawsze będą tacy, którzy stwierdzą, że eCoal powinien pracować tak, jak oni sobie wyobrażają – inaczej pracuje źle. Zawsze będą tacy, którzy – nie znając algorytmu eCoala – spróbują doskonalić jego pracę według swoich pomysłów. Zawsze będą tacy , którzy są pewni, że wiedzą lepiej – choć wiedzą bardzo niewiele.

 

Panie! Ten Mercedes to najlepszy samochód??? Coś Pan?! Jeżdżę nim od roku i już miał sześć wypadków, bo ma zbyt długą drogę hamowania przy prędkościach 200km/godz. i powyżej. I sprzęgło ma takie kiepskie. Choć trzymam cały czas nogę na sprzęgle, aby zmniejszyć zużycie tarcz, to wymieniam je i wymieniam bez opamiętania. A ile żre paliwa! Mój sąsiad, który ma zwykłe Seicento, aż się obśmiał, jak usłyszał ile ten Mercedes spala. Jego Seicento spala mniej niż połowę tego, co ten Mercedes.

 

Sterownik eCoal jest przeznaczony dla kotłów z palnikami BRUCER (i pochodne) oraz BURNER-S. I tylko z wybranymi kotłami był i będzie sprzedawany. Będzie nadal sprzedawany w swej klasycznej postaci, oczywiście z doskonaleniem oprogramowania. W miarę uzyskiwania nowych doświadczeń, wspólnie z jego użytkownikami, dzięki komunikacji internetowej i platformie https://esterownik.pl/

 

Sterownik bruli jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą i potrafią sterować ręcznie procesem spalania. Może być stosowany do kotłów z palnikami BRUCER i BURNER-S oraz z wszystkimi innymi palnikami retortowymi. Użytkownik sterownika bruli musi wszystkie parametry spalania ustawić ręcznie – tak, jak w innych sterownikach tego typu.

 

Poza algorytmem sterowania procesem spalania - oba sterowniki mają te same rozwiązania do sterowania obiegami wodnymi oraz do komunikacji internetowej. Każdy z nich jest jednak przeznaczony dla innej grupy użytkowników – co chcę podkreślić bardzo wyraźnie. Oba te sterowniki będą występować na rynku.

 

Nie podam na razie szczegółów zastosowanych rozwiązań. Dla zainteresowanych tematem mam na razie tylko taką informację, że podstawowe algorytmy (udoskonalone w oparciu o dotychczasowe doświadczenia) są gotowe, zaś w zespole dyskutujemy nad sprawami dodatkowymi; np. czy do sterownika eCoal dodać opcję sterowania ręcznego bez utraty możliwości powrotu do opcji automatycznej (dotychczas taką możliwość się traciło), czy do sterownika bruli dodać opcję sterowania półautomatycznego (wspomagającą użytkowników mniej wprawnych), jakie przyjąć formy dystrybucji, itp.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogo jak kogo, ale Zawijana nie przekonasz swoim wypracowaniem ,,,,

 

A skąd to wiesz.

Może jak ja się dobrze przygotuje to una mój tok rozumowania niewątpliwie skomplikowanych zagadnień spalania, za poprawny czy dostateczny. Przy okazji poprawi parę nieścisłości z mojego przekazu.

 

 

,,,, to taki styl: zamiast odpowiedzi, pytanie

 

To już chyba taki charakterek.

Ale czy to źle. Jest to niewątpliwie "kąśliwe", ale mnie to już nie przeszkadza. Wiedząc, że druga strona wie zdecydowanie więcej, staram się zrozumieć i dociec "dlaczego te pytanie zostało zadane".

 

Vld nie wiem, czy sobie przypominasz moje pytanie na temat radiatorów w wymienniku żeliwnym

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181882-z-zawijanem-o-sterowaniu-kot%C5%82em-nieco-inaczej&p=4800274&viewfull=1#post4800274

 

Zarówno Zawijan_2 jak i Zawijan odpowiedzieli nam na swój sposób. Ale nikt tego wtenczas nie rozumiał.

Nie poprowadzili za rączkę przez ulicę, z dystansu przyglądali się jak my się męczymy.

 

Mnie to zajęło jeszcze jakiś czas, zanim doszedłem do tego, że to są zagadnienia szkoły podstawowej (trochę przesadzam).

Dziś już wiem, że radiatory tak zachwalane przez producentów kotłów na paliwo stałe z wymiennikiem żeliwnym, w żaden sposób nie przyczyniają się do poprawy wymiany energii pomiędzy spalinami a wodą w wymienniku kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobnie, jak misja walki z automatycznymi kotłami węglowymi, która opętała niejakiego Arturo72. Ten z kolei chce elektryfikować wszelkie ogrzewanie.

 

eee odrazu misja.... pewnie dostał pare złotych od producenta PC albo dali mu wiekszy rabat za reklamę to i smaruje...pamiętam jego posty z przed roku...chciał wszystko robić kablami bo najtaniej... a tu proszę nagle CUD !!! jak u jednego ojca w TV :) Pc jest panaceum na wszystko..Biznes i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się,nie kablami a wodną podłogówką z piecem elektrycznym i gdyby nie zużycie cwu większe niż c.o to byłby piec elektryczny+bojler :)

 

Podobnie się mylisz,uważam,że ekogroszek to dobre rozwiązanie dla starych domów.

Ale nie sądzę,że jeśli ktoś buduje nowy dom 200-300m2 za ok.1mln zł to wchodzi w ekogroszek :) Jeśli tak jest to nie mam więcej pytań ;)

 

Dobra , dobra, pamietam Twoje pierwsze posty jak cię z wątków o PC gonili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...