Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja miałem w zimę przerwy na 30min i było ok, teraz zrobiło się ciepło i musiałem przestawić na 10min, bo zaczęły się pojawiać przegrzania podajnika. Po zmianie z 30 na 10 już nie mam żadnych problemów. Teraz mam spalanie ok. 8kg pelletu na dobę (trochę grzeje grzejnikiem w łazience). Podawanie 6sek.

hey, ja pomimo lata nadal trzymam przerwę na 35 min, i nie mam problemu z przegrzewaniem się podajnika......oto mój sposób, a nawet dwa, które zadziałały od pierwszego razu i tak już jest:

pierwszy sposób, który zastosowałem rok temu to otwarta/uchylona klapa wyczystki na dole komina - pomysł pochodzi z tego forum,

drugi sposób, zastosowany miesiąc temu i z powodzeniem się sprawdza - zamknąłem klapę wyczystki na kominie, ale rozszczelniłem, przy pomocy podłożonej śruby u dołu, pokrywę komory czopucha, która się znajduje pod panelem nr 10 (wg schematu z instrukcji).

Obecnie przy rozszczelnionej klapie, pracy kotła w trybie lato, i 35 min podtrzymaniem nie ma mowy o przegrzaniu podajnika, gdyż jego obecna temperatura to 41 - 45 stC. Przy rozwiązaniu nr1, podajnik miał się na poziomie 52 stC.

pozdrawiam

zaniew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hello everybody !

 

I need your advice regarding Granpal boilers. I have got aprox. 160 sqm to heat up, and also I need hot water for washing etc.

 

I think I will be fine with the 20 KW type, but after going through 20 pages of this thread, I cannot say that I understood much and google translate is hillarious.

So, I am asking you because Granpal is Polish made and I am assuming most of the buyers and users are Polish also...

 

So, Granpal users, please tell me if my decision of buying a Granpal boiler is right and I would like to know, based on your experience, what is the error ratio of this boiler, known problems, consumption, efficiency, mentenance, every detail that you think is important.

Also, I wanted to ask if in the case of this boilers the existence of chimney is absolutely compulsory. I am asking this because lately I see a lot of boilers don't need a chimney, but a very simple expandable stainless steel "pipe", altough it might be a legislation difference between Poland and Romania in this matter.

 

I also saw that this boilers are working with oat (owsa). Please tell me what is the eficiency of the boiler using oats and if there are other grains that this boiler is working with (corn, wheat etc). I did read the tehnical data sheet of Granpal boilers, but users experiences are best for having an objective picture about it.

I also understood that someone from the forum had a bad experience with smoke from the boiler, is it a regular problem, or not?

 

Waiting for your replies,

Thank You

 

Hello, I think that should be enough to 15KW. For proper combustion of the chimney is mandatory. You can connect the flexible tube boiler to the chimney, but the chimney needs to be. The boiler burns perfectly oats, corn, przenicę, pellets, seeds, in a word, everything that passes through the tray. In the case of oats and other grain combustion is higher by 25 percent compared with the pellet. I have a house of 176 square meters, 15 cm polystyrene foam insulation, roof 25 cm mineral wool. The second year I use the pellets of 8 mm and for the season need to 5t. The boiler is error-free, you only need to take care of it. Smoke can be shown that when the boiler is dirty or chimney does not have the appropriate string.

Regards and sorry for my English.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Panowie i Panie... jeśli to nie tajemnica, ile płaciliście za swoje piece 15kW wraz z montażem (bo jeśli się nie mylę to aby mieć pełną gwarancję trzeba ten piec kupić od dystrybutora wraz z montażem).

 

Dystrybutor musi ci uruchomić piec (pierwsze uruchomienie), to jest warunek gwarancji a zamontować możesz nawet sam jeżeli masz takie zdolności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaciekawiło. Naprawdę wpływa to na faktyczną oszczędność w spalaniu?? http://www.valkor.pl/pl/p/Regulator-Ciagu-Kominowego-POLMAR-przekroj-prostokatny/75

Będzie to pasować do mojego komina? Mam komin LEIER (http://www.leier.pl/tarnow/katalog/3210_izolowany.php)

Cena jest lekko porażająca.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie warunki muszą być spełnione aby pompa cwu wystartowała?

Mam ustawione lato , priorytet , osiąga temp. a pompa nie rusza.

Od czasu do czasu dostaje 1-2 sek sygnał na przekażnik ale nie ma to przełożenia na pojawienie sie napiecia na samej pompie.

Dla wyjaśnienia dodam że piec pracował na cwu , odstawiłem go na miesiąc i po ponownym uruchomieniu jest jak jest.

Mam podłaczony regulator pokojowy ( piszę żeby uniknąć pytania) na którym styk jest otwarty wiec piec go "nie widzi".

Za wszelkie sugestie dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się na wyświetlaczu napis CW ??? Temperatura kotła musi być wyższa niż temperatura cwu w zasobniku. Czy na pompie pojawia się napiecie ???

 

Napis Tak

Temperatura jest wyższa.

Nie ma napięcia.

 

Od czasu do czasu na piecu przy CW pojawiają sie OO i słychać przekażnik ale to sekunda tylko - dosłownie.

Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...