Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety dolnośląskie... Barlnek nawet zaszalał i porobił rababty aż 14%... hahaha... od zeszłorocznej 999zł to jeszcze jakoś by uszło, ale te 14% jest od ceny na sezon 2013/2014, która jest 1070zł... dziady jedne.

Telewy... a tak z ciekawości zapytam... po ile kupujesz pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dolnośląskie... Barlnek nawet zaszalał i porobił rababty aż 14%... hahaha... od zeszłorocznej 999zł to jeszcze jakoś by uszło, ale te 14% jest od ceny na sezon 2013/2014, która jest 1070zł... dziady jedne.

Telewy... a tak z ciekawości zapytam... po ile kupujesz pellet?

 

770, bierzemy z tego samego miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym roku wyszedł po 620zł z transportem.

Nie napiszę gdzie kupiłem ...(bo więcej mi nie sprzedadzą)

Łatwo poszukać np.http://allegro.pl/pellets-pellet-pelet-producent-700zl-tona-brutto-i3393420576.html

i dogadać się ;)

Na początek wysłać kuriera po dwa worki i sprawdzić co wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Pelet na zimę /5 ton/ kupiony i zabezpieczony :) Barlinek fi 8 po 880 PLN/t z dowozem. Próbowałem kupić pelet innego producenta z przedstawicielami którego rozmawiałem na targach energetycznych. Rozmowa na targach była nawet obiecująca, obiecywali jakiś upust cenowy i bezpłatny dowóz /niedaleko, niecałe 30 km/ jeśli zamówię lipiec - sierpień. Rzeczywistość okazała się zgoła inna - nie, nie sprzedadzą mi fi 8 bo mają akurat fi 6 mm, nie, nie dowiozą bezpłatnie - koszt transportu doliczony to 60 zł/t, nie, nie ma mowy o żadnym upuście cenowym. Biorąc pod uwagę, że cena tego producenta to ok. 770 zł/t + 60 zł/t transport = 830 zł/t i dostaję pelet fi 6 mm - niech się wypchają sianem /a może peletem?/ :) W tej sytuacji wybrałem sprawdzony Barlinek od dostawcy, od którego kupowałem w zeszłym roku. Dostawca rzetelny i aż miło się z Nim rozmawia, a dostawa błyskawiczna w dogodnym dla mnie czasie. Mimo, że odległość ponad 40 km - dostawa gratis. Wszystkim życzę takich dostawców. Jeśli mam kupować pelet po 700 zł/t + koszty transportu, czyli w granicach 750 zł/t od niepewnego producenta i codziennie usuwać spieki a popiół wyrzucać raz w tygodniu i przy tym mieć niepewną wartość opałową - to wolę dołożyć te 650 zł różnicy między Barlinkiem a niepewnym producentem i mieć święty spokój. Pisząc o niepewnym producencie nie mam tu na myśli producenta, z przedstawicielami którego rozmawiałem na targach /to duuuży tartak/, bo ten pelet akurat jest dobry i nie ustępuje Barlinkowi. Tu akurat odstręczyło mnie nieelastyczne podejście do klienta oraz wyraźny rozdźwięk pomiędzy obiecankami a twardą rzeczywistością.

Nie znaczy to oczywiście, że nie będę testował innych producentów.

Pzdr

Edytowane przez electrician
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ electrician - możesz mi powiedzieć (albo kto inny kto wie) jaką przewagę ma 8mm nad 6 mm? Dla mnie z użytkowej strony 6 mm jest lepsze, bo ma większą gęstość usypową, zatem do zasobnika mieszczę więcej kg netto ergo rzadziej dorzucam.

 

W tym sezonie znów bierzemy pellet od lokalnego (50 km) producenta. Za tonę liściastego pelletu 760 + transport 46 PLN.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na mniejszą powierzchnię rozwiniętą w stosunku do objętości pelet fi 8 mm jest mniej podatny na przenoszenie żaru w podtrzymaniu w stronę zasobnika, więc podajnik jest mniej podatny na przegrzania. Od kiedy używam 8-mki mam zdecydowanie mniej przegrzań podajnika - chociaż w okresach przejściowych jesień, wiosna - całkowicie nie udało mi się przegrzań wyeliminować.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tymi przegrzaniami, bo u mnie nie było takowego od momentu kiedy znalazłem i zlikwidowałem nieszczelność w zasobniku, czyli gdzieś około 2 lat. Mam u siebie zainstalowany regulator ciągu, może to dzięki niemu. Komin 8,5m, 16mm ceramiczny, wyjście komina bez żadnych strażaków, daszków. Wyczystka zamknięta szczelnie.

 

Pozdr, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - po 6 latach wypaliła mi się DZIURA w KOTLE!!!

Kocioł chodzi u mnie cały rok (cwu), przez dwa sezony paliłem odpadami z rzepaku, jedne sezon pelletem i 3 owsem.

Dwa tygodnie temu po powrocie z wakacji chciał rozpalić kocioł, jakież było moje zdziwienie gdy po otworzeniu drzwi kotła powitał mnie łan owsa. Było to zabawne do momentu gdy po uprzątnięciu paleniska zauważyłem mokrą plamę, której nie dało się osuszyć - po małym śledztwie sprawa była jasna: dziura w tylnej ściance kotła tuz przy "ujściu" podajnika.

Niewiele myśląc zadzwoniłem do p. Andrzej z POLIMETU w celu uzyskania porady jak najlepiej usunąć awarię. W czasie rozmowy okazało się, że mój kocioł to stara wersja, która ma wspawaną tuleje łączącą zasobnik z kotłem i w której pracuje podajnik. Pan Andrzej zaproponował, abym przesłał kocioł do POLIMETU a oni nieodpłatnie usuną awarię i dodatkowo przerobią wejście podajnika na nowszy model.

Skorzystałem z tej propozycji - kocioł (niestety bez zasobnika z podajnikiem który nie mieścił się na palecie) wysłałem kurierem i również kurier przywiózł go po naprawie do mnie do domu.

Teraz mam profesjonalnie zmodernizowany kocioł i dodatkowo POLIMET zafundował mi wymianę uszczelnienia drzwiczek, nową ceramikę do paleniska, nowy popielnik i sondy temperatury a to wszystko za 'zupełna darmochę'.

 

Cieszy mnie bardzo takie podejście POLIMETU do klienta, w dzisiejszych czasach to rzadkość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam przegrzań odkąd telewy poradził mi gdzie jeszcze może być nieszczelność powodująca (przez 2 lata) że siwiałem na myśl o granpalu.

 

Ciekawe, czy nowi posiadacze kotła mogą potwierdzić, że ten idiotyczny bubel został usunięty. Chodzi o szczelinę pod ceownikiem z uszczelką w klapie zasobnika.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...