Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

3,5 tony + 2,5m3 na 120m2 , za jakieś 3700 zł

 

a mnie się wydawało dużo 3,4 tony za 2 200 zł (650/t)na 160m2 , razem z CWU 200L na 5 osób , bez kominkowych wodotrysków .

Temperatury dzień ok 22* , od 18 tej termostaty na 20* , otwierają się o 5 rano i po 6 już milutko , lazienka 23* lub więcej w godzinach wieczorno kąpielowych od 7 rano do 12 termostat zamknięty

 

Za 1500(gdyby policzyć porównywalnie metraż to pewnie ze 2 tysiące ) zł różnicy nawet gdyby popiołu było 50 kilo, to bym wolał mieć je w kieszeni .

 

CWU grzane peletem poza sezonem grzewczym - 5 miesięcy - cirka 300 max 350zł

 

 

 

Masz ocieplony dom ?

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Był tutaj do niedawna taki pompiarz , który jakby zobaczył ile wydałeś na ogrzewanie za sezon zjechałby cię od stóp do głów . On by grzał 6 - 7 lat

 

.

Przykład na podstawie mojego domu:

Dom potrzebuje ok.5900kWh dzielilem to przez 3 czyli wychodzi ok.2000kWh i mnoże to przez 0,30zl i od 4 lat wychodzi podobnie czyli ok.500-600zl za samo ogrzewanie za sezon grzewczy.

 

Niestety komuś nadepnął na odcisk i został zbanowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zawsze dziwię tymi gadkami o ilości popiołu z tańszego peletu. I tak gó... go jest, a czy na prawdę warto płacić 300zł wiecej za pelet żeby mieć 30% mniej popiołu? Nie sądzę....
Tylko czasami masz pellet z piaskiem, który się spieka i w sezonie grzewczym nawet dwa razy dziennie trzeba wyciągać placek żużlowy z paleniska :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem.... zawsze biorę coś na próbę. Wpuszczam garść do wody, patrzę czy tonie, jak i kiedy rozkłada się pellet w wodzie. Suszę potem trociny, patrzę czy nie mam dodatków, płyty, kory no i piachu na dnie słoika. Na końcu odpalam kocioł i hajcuję do 70 stopni patrząc jak to idzie. Tyle. A że popiołu więcej niż z Barlinka, no trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam ocieplony.

Natomiast mam salon ( gdzie głównie przebywamy ) o powierzchni 51 m2 i wysokości ok.4 m w najwyższym punkcie ( w najniższym ok. 2,8m ), więc sama kubatura wymaga większej ilości ogrzewania.

Dom jest parterowy - poddasze częściowo ocieplone - czyli w jednej z sypialni gdzie jest strych wydeskowany - ciepło, druga sypialnia - strych tylko pokryty wełną - chłodno ( inna sprawa , że ta sypialnia to akurat od północy ).

Stropu nad salonem nie da się ocieplić - bo nie ma nad nim poddasza / strychu tylko od razu dach - a tam tylko sama wełna i płyty g-k.

Zakładam, że to się stąd bierze...

 

 

3,5 tony + 2,5m3 na 120m2 , za jakieś 3700 zł

 

a mnie się wydawało dużo 3,4 tony za 2 200 zł (650/t)na 160m2 , razem z CWU 200L na 5 osób , bez kominkowych wodotrysków .

Temperatury dzień ok 22* , od 18 tej termostaty na 20* , otwierają się o 5 rano i po 6 już milutko , lazienka 23* lub więcej w godzinach wieczorno kąpielowych od 7 rano do 12 termostat zamknięty

 

Za 1500(gdyby policzyć porównywalnie metraż to pewnie ze 2 tysiące ) zł różnicy nawet gdyby popiołu było 50 kilo, to bym wolał mieć je w kieszeni .

 

CWU grzane peletem poza sezonem grzewczym - 5 miesięcy - cirka 300 max 350zł

 

 

 

Masz ocieplony dom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

 

mam problem kupiłem piec Granpal eco 20 kw zamontowałem przez znajomego serwisanta, i przy próbie pierwszego odpalenie nastapił wybuch gazów tak że mi drzwiczka pootwierało.

wygladało tak jak by komin nie miał ciągu.

oczywiście komin jest ok bo wczesniej paliłem zwykłym piecem na węgiel.

prosze o porady i może ma ktoś namiary na autoryzowany serwis lub fakowca do pierwszego odpalenie i nastawów woj. Podkarpacki, okolice Jarosławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tak jak pisze kroitz , odpal ręcznie małą ilość podpałką do grilla lub czymś podobnym i daj blachówie się trochę wygrzać na trybie ręcznym, niech przejdzie przez punkt rosy i wtedy na automat.

 

https://forum.muratordom.pl/member.php?69291-Pu%C5%82awiak

Na PW więcej konkretów.

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...