Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Ja w tym roku przechodzę na kocioł gazowy i w związku z tym mam pytanie...

Jeśli ktoś czyta ten wątek to wie że w zeszłym sezonie przedarła mi się rura podajnika.

Została zespawana na szybko przez spawacza :)

Nie chcę mi się bawić w sprzedaż tego kotła ale znowu szkoda go oddawać na złom.

Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie to sobie wymieni rurę podajnika i piec będzie śmigał, nie wiem ile ale będzie :)

Czy ktoś z tego forum zechciałby się nim zaopiekować za jakąś symboliczną opłatą ?

Bo chyba nie ma sensu wystawiać takiego kotła np. na olxie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich na forum. Dużo czytałem na temat pieca granpal Eco2 i postanowiłem dokonać jego zakupu. Mam pytanie dotyczące ustawień sterownika przy spalaniu owsa, ponieważ nigdzie w instrukcji nie jest napisane jakie mają być na pelet a jakie na owies. Piec posiada sterownik Elta, Jakie mają być ustawienia na spalanie owsa, a jakie na pelet ?

Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym począdku chciał bym się przywitać i podziękować wszystkim za aktywność w temacie o granpalu.

Nie dawno temu szukałem kotła dla siebie i natrafiłam na to forum i za pomocą jego zdecydowałam się na granpala.

Dyskusja na tym forum na temat tego piecyka jest skarbnicą wiedzy pomimo tego że dobrnołem narazie do 100 strony. Więc szacunek dla was wszystkich.

Ok. Do żeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem tylko nie bardzo rozumiem bo jest jeszcze coś takiego jak D20.D25.D30.

Troche jestem z tego zielony bo gdzieś tam widziałem w internecie że trzeba ten parametr dobrać do mocy kotła i temperatury powrotu.chce to podłączyć zgodnie z zaleceniami żeby nie było potem problemów.

Może ktoś by mi to wytłumaczył na chłobski rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca sam.

Wszystkie rurki i kaloryfery rozmieszczałem sam

Ale z i nstrukcją mojego instalatora ponieważ nie miał czasu za bardzo tylko sprawdzał czy dobrze zrobiłem teraz jestem już w kotłowni którą też sam stawiałem i jestem na etapie kupna wszystkiego i pociągnięcia aż do kotła a reszte zrobi mi mój instalator.Jest nim mój majster w pracy i zajmuje sie instalacjami C.O. Wiadomo każdy próbuje ciąć koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... jest gdzieś może jakaś instrukcja jak wymienić zawleczkę bo chyba to ona się zerwała (ułamany kawałek drutu).

Odpaliłem dziś pierwszy raz od kwietnia piec... elegancko się rozgrzał... nagrzał wodę w bojlerze, nawet zdążył raz puścić ciepłą wodę.

Poszedłem skontrolować jak sytuacja się przedstawia przy rozruchu i okazało się, że ślimak stoi w miejscu. Wszystko inne działa.

Czemu tak się mogło stać? Od ponad 6 lat wszystko jest OK. To mój pierwszy "problem". Może za dużo pelletu nasypałem (prawie pełny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej zmieniam instalację na gaz.

Szkoda oddawać mi Granpala na złom. Elektryka,dmuchawa, podajnik,silnik wszystko działa.

Czy nikt nie chce go odebrać ?

Oddam...

Czy można wiedzieć jaka moc kotła?

Mam paru znajomych którym spodobał się mój piec a więc może coś się uda załatwić.(oczywiście bez obietnic).pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące mocy kotła.Sprzedawca dobrał mi kocioł 15kv do powierzchni domu 180m kwadratowych ocieplony 15cm styropianu. Parter + poddasze użytkowe. Ogrzewane będzie co i cwo. Twierdzi ze jest wystarczająca moc nawet z delikatnym zapasem. Odradzał mi bardzo zakup mocniejszego twierdząc że będzie sie zapychał, ponieważ nie będzie tak dużego odbioru ciepła. Pytałem paru znajomych i twierdzą ze będzie za słaby. PIec juz zamówiłem tylko nie jest jeszcze wysłany i zastanawiam sie czy nie dopłacić i kupić większej mocy. Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co mam teraz zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...